2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Evime geldim fakat eşim sanıyor ki 1 hafta daha bakıcam. Buna bile nasıl tepki gösterdi.
Sonrasını nasıl diyeceğim hiç bilmiyorum korkuyorum hatta demeye 😔
Vallahi arada kalmaktan bıktım.
Eşin de haklı o açıdan düşününce kuzu benimki 1 haftaya bile izin vermezdi düşünüyorum da. Kardeşin gelsin derdi :işsiz:
Ama sen arada kalıyorsun işte elinden bir şey gelmez ki, anlayış gösterir umarım 🙄
Aboo neresi kız orası öyle kış günü gibi. Bizim buralar sıcaktan durulmuyor
Trakya böyle kuzu 😄 balkanlardan gelen soğuk hava dalgası 😂

Eşin de haklı o açıdan düşününce kuzu benimki 1 haftaya bile izin vermezdi düşünüyorum da. Kardeşin gelsin derdi :işsiz:
Ama sen arada kalıyorsun işte elinden bir şey gelmez ki, anlayış gösterir umarım 🙄

Trakya böyle kuzu 😄 balkanlardan gelen soğuk hava dalgası 😂
Bakalım kuzu artık bencede bir nevi haklı.
Ama aileme de vefa borcu hissediyorum yapmak zorundayım gibi.
Artık bir şekilde kardeşimi alıcam yada ben gitcem falan idare edicez napalım🤷🏻‍♀️

Kamu çalışanları süt parası alamıyor
Biliyorum canım:) bende alamadım ama eşim memur değil ona veriyorlar.
Bakalım kuzu artık bencede bir nevi haklı.
Ama aileme de vefa borcu hissediyorum yapmak zorundayım gibi.
Artık bir şekilde kardeşimi alıcam yada ben gitcem falan idare edicez 🤷🏻‍♀️
Ne kadar bakacaksın ki? Size getirsen sizin evde baksan.

Süt parası da alınıyor 150 tl ben çalışmadığım için eşimin adına yatmıştı.çalışanların kendisine yatıyor kızlar.birde doğum parası kaç günde yatıyor
Yok canım biz de. Ben memurun. Eşim de öğretmeni. Sadece doğum parası alınıyor bi de her ay maaşına yatan çocuk parası var başka yok
Süt parası için ne yaptın peki
Canım bak eşim metehanın kimliğini çıkardı ayın 10 unda nisanın..demişler ki haziran ayında ptt te annenin adına yatacak.

Arkadaşlar ne paraları alacağız şimdi kafam karıştı. Çalışanlar analık izni parası alacak bir kere. Başka var mı? 3 sene önce SGK çok yüklü bir analık izni parası yatırmıştı. Öyle 300-500 falan değil. Doğum parası dediğiniz bu mu? Süt parası ne?

Arkadaşlar ne paraları alacağız şimdi kafam karıştı. Çalışanlar analık izni parası alacak bir kere. Başka var mı? 3 sene önce SGK çok yüklü bir analık izni parası yatırmıştı. Öyle 300-500 falan değil. Doğum parası dediğiniz bu mu? Süt parası ne?
Analık izni parası nedir?
Özel ile kamu farklı.
Kamu da sadece doğum parası var. Başka da bişi yok. Ama özel de farklı. Rapor parası süt parası falan var

Bu gecenin sorusu: bebeğe ne zaman sağdığım sütü versem 1 saat sonra gaz sancıları, ağlamalar başlıyor taa ki kakasını yapana kadar huysuzlanıyor. Biberondan hava mı yutuyor yoksa beklemiş süt mü dokunuyor? Geceleri emmediğini sağıyorum gündüz aç gibi olunca veriyorum ama hep böyle oluyor çok üzülüyorum

Kızlar bişey sorucam 🤔
Önümüzdeki hafta memlekete gitmeyi düşünüyoruz uçakla kızım 25 günlük falan olucak. Bu kadar küçük uçağa binmesine sakınca var mı acaba basınç falan oluyor ya o yüzden diyorum bide bebek için ayrı koltuk mu veriyorlar. Çünkü satınalmaya kalktığımda bebek içinde bi ücret çıkıyor.

Analık izni parası nedir?
Özel ile kamu farklı.
Kamu da sadece doğum parası var. Başka da bişi yok. Ama özel de farklı. Rapor parası süt parası falan var
Aaa öyle mi? Ben özel sektördeyim. Analık izni parası çalışmadığın ayların maaşı oluyor. Mesela maaşın 5bin. 4 ay analık izni var. 5x4=20 bin yatırıyor SGK.

Bayrama kadar canım.
Gelip kalmak istemiyor hanımefendi :))
Git gel de yapamıyoruz aramız uzak annemlerle.
Gelip kalmak istememesi normal :) bizim büyük kızda anneannesi ve teyzelerini çok sever ama onlarda ben olmadan kesinlikle kalmaz. Sen git gel yapma. Annen yada baban getirip götürsün kardeşini. Biz büyük kızı hergün bakıcıya getirip götürüyorduk.

Kızlar bişey sorucam 🤔
Önümüzdeki hafta memlekete gitmeyi düşünüyoruz uçakla kızım 25 günlük falan olucak. Bu kadar küçük uçağa binmesine sakınca var mı acaba basınç falan oluyor ya o yüzden diyorum bide bebek için ayrı koltuk mu veriyorlar. Çünkü satınalmaya kalktığımda bebek içinde bi ücret çıkıyor.
2 yaş altı ücretsiz
Kucağına oturuyor bebek
Kalkışta ve inişte emmesi yada biberondan süt içmesi lazım
Bizi de Urfa’ya davet ettiler çok severim ve gitmek istiyorum ama uçaklar mikrop kaynıyor o yüzden cesaret edemedim.

Bu gecenin sorusu: bebeğe ne zaman sağdığım sütü versem 1 saat sonra gaz sancıları, ağlamalar başlıyor taa ki kakasını yapana kadar huysuzlanıyor. Biberondan hava mı yutuyor yoksa beklemiş süt mü dokunuyor? Geceleri emmediğini sağıyorum gündüz aç gibi olunca veriyorum ama hep böyle oluyor çok üzülüyorum
Bir de biberonla verirken kaç ml’de bir gazını çıkarmak lazım. Kesin bir şeyleri yanlış yapıyorum

O yüklü para rapor parandır senin onu Sgk öder. Onun harici süt parası alırsın 100 küsür lira Sgk dan. Birde aile ve sosyal politikalardan ilk çocuğa 300 ikinciye 400 üçüncüye 600 lira olmak üzere analık parası alıyoruz.

Oda sıcaklığında 3 saate kadar beklenebilir ama beklettiğin yer çok sıcaksa belki bozulıyordur. Biberonla yerken tek seferde bitiriyor mu yoksa dura dura ağzımı açarka mı yiyor?
Aaa öyle mi? Ben özel sektördeyim. Analık izni parası çalışmadığın ayların maaşı oluyor. Mesela maaşın 5bin. 4 ay analık izni var. 5x4=20 bin yatırıyor SGK.
İşte bizde de doğum izni süresince maaşımız yatmaya devam ediyor. Aynı hesap aslında.
Bir de biberonla verirken kaç ml’de bir gazını çıkarmak lazım. Kesin bir şeyleri yanlış yapıyorum
Kendini belli eder bazen başlar başlamaz diliyle itiyor kafasını geriye atıyor anlıyorum gazını çıkarıp tekrar mamaya devam. Ama bazen hiç gaz olmuyor tek nefeste içtiğinde hava almıyor o zaman

Kuzum emzirme parasına edevletten bak demişlerdi bana şimdi baktık o da gözüküyor. Ziraat hesabına yatmış olarak.
Aile ve sosyal politikalara da başvuru yapmaya gidicez kuzum 😘
Kuzum hangi menüden baktın ben göremedim?

Artık sarılığı endişe etmeliyim geçecek inşaallah
Ya bana da hemşire dedi asm de. Aşı için gitmiştik ya ilk 3 ayda göz muayenesi yapılmalı dedi.
Artık 2. Ay kontrolünde baktıracağım.
Göz için ayrı randevu almamız gerekiyor sanırım canım çocuk doktoru bakmıyor

X