2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Tek göğüs emziriyorum cünkü baştan beri biri cok az geliyor. Sağarken birinden 40 cc geliyor diğerinden 15cc anca. Ben de direk dolu olanı emzirip yatırıyorum
Bana sorarsan artik sağma emiyorsa emdir canim.emmeye basladi sutum daha cok arttı.ben bit gogsumu veriyorum bir saat sonra digerini

Bizimde aksine fl değerimiz 2 hafta önde gidiyordu 50 cm çıkmıştı son hafta 47 doğduk , 36+4 doğduk ama
Haftasına gore iyi bence canim.benimkide 48 cm dogdu 36+ 1 de ama 5 gun sonra kontrolde 51 cm ölçtüler.doktira sordum dogumda aceleyle tam ölçemiyoruz dedi.saglik ocagida 48 cm ölçmüş anlamadim hangisi doğru.bir ayda 54 cm oldu 6 cm uzamis

İlk oğlumda bioderma kullandık canım ve banyo şampuanı kesmiştik. Sadece 3_4 banyo arayla son suyuna bebek yağı döküp onunla duruluyorduk. Hala bioderma yazın özellikle kullanıyorum

canım atopik sadece yemekten ya nu sütten değil deterjan sampuandan olur, şampuanı mustela nin atopik ciltler için var ona cevir kuzum, cildine nemlendirici sur tercihen "aven" iyidir, çamaşırlarına yumuşatıcı koyma sakin bide çift durulama yap aklıma.geldikce yine yazarım ben kuzum, yıkamaya gelince.bazilari hergun bazıları daha az.banuo öneriyor, kendi tecrübem her gün yıkamamak 3 güne bir ve bol nemlendirmek

9ay alerji olsa bike sütten krsikmex aksine anne sutu çok kıymetli, sadece anne diyet yapar, mama verilecekse illa normal mamalar olmaz çünkü hepsinde inek sutu proteini var, özel raporlu mamalar verilmesi lazım, inşallah yoktur öyle bisey çünkü çok zahmetli bi iş,

cnm biz o kadar kontrole gıttık hiç boyumuzu ölçmediler kılo baş çevresi ölçümü yaptılar bi ara ben ölçmüştüm 51 çıkmıştı oda baya oldu,maşallah paşana uzasın selvi boylu bı delikanlı olsun inşallah
İlk oğlumda bioderma kullandık canım ve banyo şampuanı kesmiştik. Sadece 3_4 banyo arayla son suyuna bebek yağı döküp onunla duruluyorduk. Hala bioderma yazın özellikle kullanıyorum
çok zor bi hastalık,yavrum nasıl kaşıyo vücudunu ,inşalalh bi an önce geçer, sızede geçmiş olsun

Ayy kızlar ilk anneler günümüz yaklaşıyor (en azından çoğumuzun ilk ) ben çok heyecanlıyım ☺ acaba oğluşum Ne hediye alacak ayy anne olmak çok güzel Rabbim herkese tattırsın
Bende kızım adına eşimden bişeyler bekliyorum ama bakalım. Bugün gerekli mesajı da yolladim zaten kendisine ama benim hiç umudun yok

Gece 2 nöbeti bizde anneler sizler yatın uyuyun yatak odasında başlayan nöbet oturma odasına kadar uzandı inş burda sona erer
Sana iyi nöbetler canım Bizimki de kaç saattir ayaktaydı bide annem uykusuz çok diye sen biraz yat demiştim ilk defa bikaç saatte olsa tek başıma ilgilendim. Sabah ezanına kadar uyur diye tahmin ediyorum inş umarım

kızlar. sarilik değerinizin artmasının nedeni asi olmasın, biz bugün asi vurulduk, az önce idrarı sapsarıydı ilk günlerdeki gibi, asi idrarı sarı yaptı bence, aklima geldi paylasayim dedim

inşallah yoktur canım valla ağlayacağım neredeyse. Bütün yüzü pütür pütür. Göz kapaklarına kadar... deterjanlarım organik, yumuşatıcı kullanmıyorum, şampuan olarak mustela konak şampuanı kullanmıştım çünkü başında konak oldu. Vücudunda pişik dahil hiç bir şey yok. Alerji olsa vücudunda da olmaz mı?

kızlar. sarilik değerinizin artmasının nedeni asi olmasın, biz bugün asi vurulduk, az önce idrarı sapsarıydı ilk günlerdeki gibi, asi idrarı sarı yaptı bence, aklima geldi paylasayim dedim
Bir çok şeyin sebebi hepatit b aşısı olabilir. Bu aşının bebeklere yapılmasını çok acı buluyorum. Yeni doğan bir bebek nasıl cinsel yolla ve kan yoluyla bulaşan bir hastalık kapabilir? Bir bebeğin hepatit b kapma riski aşının risklerinden çok ama çok daha az. CDC (Amerika’da aşı takvimini belirleyen kurum) ile yapılan bir röportaj vardı. Neden hepatit b aşısı takvime eklendi diye sordular. Bir bulsam size göndereceğim. Cevabı dinleyen kimse yaptırmaz bu aşıyı. Amerika’da bilimsel platformlarda ne paneller toplantılar yapılıyor aşılar konusunda. Aileler bir bilseler... Eğer benimki aşı olmuş olsaydı o yüzden alerji oldu derdim. İyiki olmadı da onu suçlayamıyorum :)

Hepatit aşısının yan etki listesine baktım koyu renk idrar var.

Canim sicaklandiginda oluyor.ortuyu kıyafetti azalınca geciyor.birde pudra sur cok iyi geliyor

Bende kızım adına eşimden bişeyler bekliyorum ama bakalım. Bugün gerekli mesajı da yolladim zaten kendisine ama benim hiç umudun yok
benim eşim ağzımı aradı muhtemelen bir şeyler planlıyor yada ben öyle anlamak istedim

Bazen o kadar altı boş yorumlar yazıyorsunuz ki sanki işin ehliymiş gibi bilmeyen birinin aklına girip hem kendinin hem bebeğinin hakkına gireceksiniz diye endişeleniyorum. Bence şahsi fikirlerinizi ve eksik- yanlış bilgilerinizi kendinize saklayın. Hepatit b aşağıda tablosunu da koyduğum üzere sadece cinsel ve kan yoluyla bulaşmaz. Mukoza yolu ve perkütan yolla dediğimiz yollarla da bulaşabilir ki çocuklarımızı bu yollardan bulaşla korumanın tek yolu aşı yapmaktır. Siz yaptırmak istemiyor olabilirsiniz ama lütfen eksik ve yanlış bilgilerinizle kimsenin hakkına girmeyin

Eklentiler

• 0CCFC2D4-EC0C-474A-AC9F-566ED69776A5.jpeg
    106 KB · Görüntüleme: 38
yok cnm sadece yüzünde olabiliyor, ama kolik bi çocuk değilse, kilo alımı iyi, kkakası iyiyse bence değildir sen bi takip et, sakin sutu kesme alerjide anne sutu şart

Bizde ayniyiz bebek acnesi deniyo kizimda da olmustu geciyo sonra ,Anne sutu yagliysa olurmus diyolar be kadar dogru bilmiyorum AMA geciyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…