2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canim evet benim yanlis beslememden kaynakliymis anladim ki. Cunki bugun ozellikle dikkat ettim. Istese de meme vermedim. Cok arandiginda 1 saat 15 dk gecti oyle verdim. Digerinde 2 2.5 saat arayla verdim ki ilk memeyi serbest birakmasinda ki bu 4 5 dk surse bile cektim gogsmu. Hic kusmadi. 1 kez cok az cikardi. 1.5 gun surmustu diyebilirim ama bunlara dikkat edince baktm kusmadi aramadim dr u. Artik zorlamicam bende.
Neyseki sorunun çözümünü bulmuşsun canım bundan sonra daha çok dikkat edersin artık ☺
Beste aşırı kustu az önce çok kötü oldum 2 kere üst üste :KK43: 2 gün önce hastanede soydular tamamen bugün de sağlık ocağında kontrolü vardı göbeğine falan bakmak için çıkardılar altını üstünü üşüttü mü ne oldu anlamadım :KK43:
Geçmiş olsun canım dün benim kızda 4-5 defa kustu ikisi çok yoğundu gece acile götürdük üşütmüşüz ondan kusmuş
Hiç görmedim canım
Düşse görür müydüm acaba
Yarın duş aldıktan sonra anneme baktırmayı düşünüyorum 😬
Ağrım da baya azalmıştı ama iki gündür popo kısmı çok ağrıyor

Tuvaletin gelirse tutma canım kabız olma
İlk günler zor oluyor çıkmak ama sonra rahatlıyorsun
Ben artık günde iki kere tuvalete çıkıyorum rahat bir şekilde

Ben de yeni yeni kendime geliyorum
İlk bir hafta doğumum aklıma geldikçe ağlıyordum 😔

Annem eşim falan onlar da uzun süre etkisinden çıkamadı
Annem bana bir şey olacak diye, Bebek haznede kalacak doğmayacak diye çok korkmuş 😔

Benim doğumum çok travmatik geçti benim için

Ben 13 saat sancı çektim, ne ıkınma hissi geldi ne de ben ıkınabildim 😔
Benim de çok zordu doğumum, karnıma bastırmasalardı daha da doğmayacaktı

Doğumdan sonra kanıma baktırmadım ama Doğumdan önce düşüktü canım
Sabah akşam ilaç içmeme rağmen 10du.

Muhtemelen düşmüştür
Annemle eşim rengin gitti diyorlar
Hatta Doğumdan sonraki birkaç gün diş etlerim bile bembeyazdı 😬 rengim sarı gri arası bir hal almıştı

Annem her gün bir öğünü mutlaka et tavuk balık ciğer bunlardan birini yapıyor bana özel

Canım çok haklısın ama işte insan yorgun düşünce sabrı da kalmıyor
Şimdi annem var idare ediyoruz ama o gidince nasıl olacak düşünüyorum içim sıkılıyor

Allahtan eşim sadece üç gün işe gidiyor, o bana yardımcı olur
Doğumdan önceki 10sa şimdiki değerini hiç düşünemiyorum 🤔
Ben aşırı uyku bağımlısı olmama rağmen günde toplam 2-3 saat vücuduma yetiyor.
Senin değerlerin düşük olduğu için bence uykuya düşüyorsun canım
Canim bugun kontrole goturdum.surekli emiyor dedim dok tora emsin ne guzel dedi.bazen yarim saatte emiyor.dun heralde 20 kere içmiştir belki daha fazla.sen emzir canim bi zararı yok
Yok canım ben emzirmeye devam ediyorum. Bebek bu gün gün büyüyücek midesi genişlicek kilo alıcak. Ben o esnada saatin gelmedi dur emzirmeyeyim mi diyeyim diyorum eşime 😂

Gittik geldik canım kendiliğinden düzelecek bir sorun varmış. İlaç falan vermedi hatta 1 sene sonra tekrar kontrol ettirin dedi ☺

Dün mesajı yazarken kızım kustu yarım kaldı,gündüzde 2-3 defa kusmuştu. Gece yine kusunca acile götürdük üşütmüşüz çocuğu :KK43:
Birgün öncesi banyo ettirmiştik heralde ondan oldu 🤔

Bencede canım yoksa bebek aç olmasa neden uyumasın ki.
Büyüme atağı oluyormuş 3.haftalarında belki bu yüzden daha çok istiyorlar

Gittik geldik canım çok şükür büyük bir sorun yokmuş,doktor kendiliğinden geçer 1 sene sonra tekrar kontrol ettirin dedi ☺
Sukur sorun yokmus sevindim .gecmis olsun ilac felan bisey verdimi ,

Canım terlemiş oluyor dedin ya..üstüne ne örtüyorsun? Mesela sen de terliyor musun? Ben tek patikli alt; üstüne çıtçıtlı body giydiriyorum. Duruma göre üstüne tulum yelek de olabilir. Yani üst 2 kat alt tek kat. Şapka takmıyorum. Eldiven mecburen takıyorum tırnaklar çok fena çiziyor. Ev 25-26 derece ve güneş de alıyor ve 2 haftadır kombi kapalı. Uyanınca da vücut sıcaklığından dolayı ince bir örtü alıyorum. Alışana kadar tabii. Suni farkettim. Oğlan sarıp sarmalanmayı sevmiyorum hemen tepiniyor

Al benden de o kadar... Benim kız şu an oğlanın beslenmesinin yarısı kadar yerdi. Ne sarılık oldu ne başka bişi. Ve çok uzun uyurdu . geçen de paylaşmıştım hatta 3 aylıkken 6 saat uyumuştu diye... Ama bu yemesine rağmen dün ki değeri 11 kusur çıktı. Cildi pembe bi tek yüzü göz kenarları sarı.
Karaciğer değerlerinde mi bişi var bilemedim :KK43:
Senin Metehanda kızımı görüyorum canım beslenmesi,sıkıntıya gelememesi ☺
Benim kızda sardın mı basıyo ağlamayı

“Yenidoğan döneminde bebek yüksek temasla, emerek dalabilir. Bu dönem, bol emzirme ve bol kucakla, hayata ebeveyn eşliğinde uyum dönemidir. Gece sık uyanıp emme de normal bir bebek davranışıdır. 4. aydan itibaren uyku düzeni oturtma, 6-7.aydan itibaren de bağımsız dalma yönünde bebek davranış sergileyebilir. Ancak bunlar alt sınırlardır”

Geçen gün yusufu devlet hastanesine götürmüştüm fikir alayım fıtikla ilgili birde prada muayne olsun diye. Doktorun kapıda bekliyordum çocuk cerrahi de. Bir kız elinde yeni doğmuş küçücük bebekle içeri girdi yani lise öğrencisine benziyordu sağlıkçı staj yapanlara . Koridor ana baba günü o kalabalığın içinde bebeği çıplak bir şekilde bir beze sarmış hani ameliyathanede kullanılan yesil bezlere. Çocuğun ayakları kafası kolu dışarda sadece göbeği kapanmış. Doktora getirdi gösterdi doktorda çıkarken ayağını ört bari kızım dedi.

Inanın şok geçirdim :KK43: kimbilir hangi ananın evladı kuveze bırakmış ne bilsin ki çoluk çocuğun elinde o halde geziyor hastaneyi.
Hayret bir şey ya. Staj yapana bebek verilir mi? Bunu görenin onu dersten bırakması lazım. Devlet hastaneleri bu kadar kötü durumda mı :KK43:

Neyseki sorunun çözümünü bulmuşsun canım bundan sonra daha çok dikkat edersin artık ☺

Geçmiş olsun canım dün benim kızda 4-5 defa kustu ikisi çok yoğundu gece acile götürdük üşütmüşüz ondan kusmuş

Doğumdan önceki 10sa şimdiki değerini hiç düşünemiyorum 🤔
Ben aşırı uyku bağımlısı olmama rağmen günde toplam 2-3 saat vücuduma yetiyor.
Senin değerlerin düşük olduğu için bence uykuya düşüyorsun canım

Yok canım ben emzirmeye devam ediyorum. Bebek bu gün gün büyüyücek midesi genişlicek kilo alıcak. Ben o esnada saatin gelmedi dur emzirmeyeyim mi diyeyim diyorum eşime 😂
Geçmiş olsun size de kuzum. Havaların da ne olduğu belli değil içeri dışarı kontrol falan derken üşütüyor demek kuzucuklar

Kızlar daha önce doğum yapanlar benim doğumdan snra göbeğim karardı, bu böyle mi kalıcak, açılır eski haline doner mi, bide bu doğum çizgisi kalıcı mi gider mi, bide göbeğim eriyor da ama henüz eskisi gibi diil eski haline doner mi
Canım aynen öyle oluyor ve 1.5-2 yılda vücudun tamamen eski haline dönüyor

Belki ilk gün koku olur ama etkileneceğini sanmam canım gerçi emin de olamıyorum. Ben 1 aydır deodaront parfüm roll on hiçbişi kullanmıyorum rahatsız olmasın diye

Hay MaşaAllah kuzuuya

Sizin nasıl hissetiğinizi çok iyi anladım... Çünkü metehan gece ve gündüz uyuyan bir çocuk arada tabii uyumadığı oldu

Bugün annem sağolsun şom ağızlılık yaptı. Aman Tuğba hep uyuyor gece uyumuyor dedi... Halbuki sadece akşam 7-12 arası uyumuyora.. o da olacak o kadar eşim geç yattığı için sorun olmuyor
Sonra annem kuaföre gidecekti. Metehan da öğlen 12 de uyandı emzirdim geri pış pışyapıyordum saat 12.45 gibi. Yanıma geldi ben çıkacağım diye. Uyutma şu çocuğu dedi. Niye Ya dedim uykusu var çekti gitti. Neyse oğluşumla epey gülüştük derken eşim cumadan geldi. Hadi oynadı falan saat 2 oldu uyumadı acıktı yine emzirdim. Eşime dedim ki sen uyut ben yemek yiyeyim. Sağolsun iyi ki evdeymiş. Yazık adamın da uykusu var 4 saat uyku ile işe gitti. Metehan hala uyumuyor aldım içeri sallıyoruöim yok yatırıyorum yok yanından kalkınca çığlık atıyor. Saat oldu 4 yine acıktı yine emzirdim. Yok çocuğun uykusu falan.Eşim uyuyor. Kızımla babamla oturuyoruz. Saat 5 oldu annem geldi. Hayırdır ne oldu dedi..ne olacak sayende uyumadı 5 saattir dedim.ala ala sanki ben yaptım diyor. Nazar değdirdin dedim. Hiçbişi yapmadım çakıldım kaldım. Yemek bile yapmadım dedim. Sonra Emzirdim uyudu göğsümde. Beşiğe yatırdım ha şu saat oldu on dk da bir gözünü açıyor. Daha sonraki yaşananlarda cabası ama canımı sıkmayacağım annem anlayacağını anladı.

Canım wc ye bile gidemiyorum tek elle yemek yiyordum yemek temizlik hak getire😂 sling işe yaradı ama yüzeysel işlerimi bebekle halledebildim
Bizimki birazda uykuluydu e doktor gözünü açmaya çalıştı ve gözüne bakabilmesi için uzunnbir süre elleriyle açık tuttu gözlerini yavrum kapatmaya çalışıyor kapatamıyor gözünü o yüzden ağladı.can acıtmadan ziyade rahatsz edici bi işlem bebekler için ama canım aksatma yaptr kontrolünü.biz bide 6baylıkken gidecekmişiz kontrole

İnşallah kafana göre bir doktordur canım .benim hamilelikte gittiğim doktorda rahattı bana hep rahat doktorlar denk geliyor.ama bu başka ya söz konusu kendi şikayetim değil bebeğimle ilgili ya o yüzden biraz takıyorum.aman herşey normal olsun da doktor normal desin herşeye 😄

Bence zaman zaman değişiyor huyları bizimki de bir ara gündüz uyuyor gece uyumuyordu bu bir haftadır gece uykusu güzel gündüz sabaah 7 den gece 12 ye kadar uyanık gündüz uykusu 10 dakika anca sürüyor hemen uyanıyor

İnşallah canım.2.ay kontrolünde soracağım doktora inşallah normal der ama güzelde bir açıklama yapar umarım 😄
Yalnız olmadığıma sevindim canım çünkü nerede okusam 16 20 saat uyurlar diyor bu sefer de neden uyumuyor acaba bir problem mi var diye de üzülüyordum

Canım sen ne istiyorsun seni ve bebeği gereksiz testlerle tetkiklerle kaygılarla yorsun mu? Normal demek ki. Benim ilk çoçuğumda da hepsi oldu ve hepsi normal.sadece battaniye kısmına katılmıyorum.

Boyunda bir hata olmasın canım? 56 cm çok uzun bu bir. İkincisi de 1 ayda 4-5 cm uzamalıydı. 2 cm az.
Canım ilk hastsnede 56 cm ölçtüler 5 gün sonra sağlık ocağıda 56 cm ölçtü.bugün 58 cm ölçtüler. Sen öyle diyince bende evde ölçtüm 58 çıktı.ama bakıyorum da bebeğim uzun gerçekten.ama nedn 2 cm uzadı 1 ayda.doktor neden birşey demedi. Gene gıcık oldum doktora

different human different human canım yeşil kaka, 1_ çok beslemenin belirtisi, 2_ 3 satte bir beslemeyle geçer
2_ bağırsaktaki gazın belirtisidir, her.emzirme sonrası gazını mutlaka.cikar
3_ alerji olabilir ama.onda mukus ve kanda olmalı bu ihtimali düşünme sen ama.vucudunda atopik dermatiti ve çok huysuzluğu. varsa olabilir. ama.alerjili çocuk bir ayfa bu kadar kilo almaz hatta yediği hiç yaramaz sürekli ishal gibi yeşil ve cıvık çıkartır kilo alamaz
4_ ön sutu fazla.alincada yeşil olur
umarım faydası olmuştur kuzum

Gittik geldik canım kendiliğinden düzelecek bir sorun varmış. İlaç falan vermedi hatta 1 sene sonra tekrar kontrol ettirin dedi ☺

Dün mesajı yazarken kızım kustu yarım kaldı,gündüzde 2-3 defa kusmuştu. Gece yine kusunca acile götürdük üşütmüşüz çocuğu :KK43:
Birgün öncesi banyo ettirmiştik heralde ondan oldu 🤔

Bencede canım yoksa bebek aç olmasa neden uyumasın ki.
Büyüme atağı oluyormuş 3.haftalarında belki bu yüzden daha çok istiyorlar

Gittik geldik canım çok şükür büyük bir sorun yokmuş,doktor kendiliğinden geçer 1 sene sonra tekrar kontrol ettirin dedi ☺
Gözünüz aydın canım... Bişi sorcam üşüttüğünü neye dayanarak söyledi doktor. Nasıl bir tedbir aldın şimdi ?
Senin Metehanda kızımı görüyorum canım beslenmesi,sıkıntıya gelememesi ☺
Benim kızda sardın mı basıyo ağlamayı
Aynen sıkıntıya gelemiyor. Ben de öyleyimdir bi sıcaklarım bi üşürüm ortam yok.

different human different human canım yeşil kaka, 1_ çok beslemenin belirtisi, 2_ 3 satte bir beslemeyle geçer
3_ alerji olabilir ama.onda mukus ve kanda olmalı bu ihtimali düşünme sen ama.vucudunda atopik dermatiti ve çok huysuzluğu. varsa olabilir. ama.alerjili çocuk bir ayfa bu kadar kilo almaz hatta yediği hiç yaramaz sürekli ishal gibi yeşil ve cıvık çıkartır kilo alamaz
Canım bizde atopik dermatit oldu. Kakası kilo alımı hepsi normal. Yinede doktor alerji doktorunu görün dedi. Açıkcası götürmek istemiyorum. Gereksiz yere hastanelerde sürünmek istemiyorum. Hatta anne sütün keselim bakalım pazartesine kadar iyileşecekmi falan dedi. Ben emzirmek için çok uğraştım. Deneme yapmak için mama veremem. Kızımda da olmuştu kendi kendine geçti. Eşim de bende sarışınız bebekler de sarışın ve citleri çok hassas. bence ondan. Sence başka neden olabilir?

Canım ilk hastsnede 56 cm ölçtüler 5 gün sonra sağlık ocağıda 56 cm ölçtü.bugün 58 cm ölçtüler. Sen öyle diyince bende evde ölçtüm 58 çıktı.ama bakıyorum da bebeğim uzun gerçekten.ama nedn 2 cm uzadı 1 ayda.doktor neden birşey demedi. Gene gıcık oldum doktora
Belki zaten uzun diyedir. 58 cm 2-3 aylık bebek :)

Sağol canım verdiğin bilgi için. Mesleğin ne canım?

Canım bizde atopik dermatit oldu. Kakası kilo alımı hepsi normal. Yinede doktor alerji doktorunu görün dedi. Açıkcası götürmek istemiyorum. Gereksiz yere hastanelerde sürünmek istemiyorum. Hatta anne sütün keselim bakalım pazartesine kadar iyileşecekmi falan dedi. Ben emzirmek için çok uğraştım. Deneme yapmak için mama veremem. Kızımda da olmuştu kendi kendine geçti. Eşim de bende sarışınız bebekler de sarışın ve citleri çok hassas. bence ondan. Sence başka neden olabilir?
Kuzum benim kardeşim ve gelinimiz esmer ama bebek atopik dermatit ,bebekte beyaz tenli ama sarışın değil,mustelanın ürünlerini verdi acıbadem deki drları fayda etmedi,şimdi linola nın ürünlerini vazelin krem ile kullanıyolar yine aynı dr verdi,haftada bir kez banyo tavsıye edilen, ve günde iki defa vucuda verılen ürünler sürülecek, genelikle atopik dermatitlere bu marka ürünler veriliyo sanırım

Kızlar sezeryan iziniz için herhangi bir.krem kullanıyor musunuz contratubex gibi

Günaydın kızlar ❤

Uyuyup uyanmaktan sarhoş gibiyim artık gözlerim sızlıyor🙈 hanfendi emzik tutmadığı için benim meme ona oyuncak oldu emiyor emiyor bırakıyor memeyi, meme yüzüne gelecek şekilde uyumaya bayılıyor sonra aradan 10 dk geçiyor bir kızgınlık bir aranma tekrar meme emiyor:bicak: uyudu diyorum yerine yatırıyorum uyanıyor hoop tekrar omzuma alıyorum orada uyuyor sonra yerine...

Çok da küçük kıyamıyorum ağlamasına gerçi şuan uyku eğitimini alır mı onu da bilmiyorum
Ay canim benimkide aynı iyice memeci oldu.bu akşam iki saat emdi. Uyuyo yatırıyorum tekrar uyaniyor emzik veriyorum once tutuyor bakti sut yok istemiyor.boynum sırtım kolum tutuldum.
Aynen bizim memeleri emzik yaptilar doğalı varken yapayı ne yapalım diyorlar😂😂😂

X