2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271

Canım teyzem normal yaptığı halde sarmamış göbeğim kaldı diyordu mahalle baskısıyla başladım yani bir de çok ödem oldu birkaç gün o yüzden de sardım ama çok sıkmadım

Kuzum anestezi uzmanı geldi kolun uyuşabilir dedi sonrasını hatırlamıyorum sonra hemşireler adımla seslendiler gözümü açtım baktım bitmiş şükürler olsun dedim Kızımı sordum hiç başım ağrımadı bende şaşırdım yani allaha şükürler olsun çok iyi geçti
Tam aradığım doktor canım doktorunun panik olmaması çok önemli bende bi doktor buldum haftaya gideceğiz inşallah umarım memnun kalırız

Kızım gündüzleri uyumuyor hatta geceye kadar bu normal mi? Neden uyumuyor bu kız?

Canim kotu dusunme. Ama bunu da sorabilirsin doktoruna:) gerci normal der
Guzel guzel buyusun kuzucuklar insallah

Kızım gündüzleri uyumuyor hatta geceye kadar bu normal mi? Neden uyumuyor bu kız?
Kuzum bizim bebeklerimizin ortalama 18-20 saat uyumasi lazim. Cinar 14_ 16 saat fln uyuyor totalde. Genetik faktorler de etkiliyormus. Huysuz mu peki? Bizim ki uyanikjen cok huysuz ayni babasi

Bende de o sendromvar canim;( hayatım boyunca 60 i hiç görmedim şimdi 66 yim. 7_8 Kilo fazlam var;( hiç bi kıyafetim olmuyo. Kilolu hissediyorm once den ne kadar fittim halbuki;( emziriyrm. Sanirim bi diyetsyn yardımına ihtiyacim var. Nete baktım. Her ay 1 kilo diyetle verebilirmiş. Hem de sut azalmadan. Bakalım verebilecek miyim

Yok canım mümkün değil 20 saat uyuması hep öyle yazmışlar ama gerçek hayatta öyle mi ki? Huysuzluğu da değişiyor sakin değil ama

1 sene içinde gider kilolar cnm daha çok yeni takma kafana,bol bol emzirmekle gidecek kilolar

Bende de ödem çok oldu kuzum. İyi yapmışsın bi cesaretle, bende başlayım madem

Kızlar çişini takip ettim çişi de cok azaldı sanırım ac kaldı cok mutsuzum
Canim ne kdr stres yaparsan o kdr ac kalacak o bebek. Ben ilk baslarda o hatayi yaptim. Saat saat ne emzirdim ye isedi ne yapti hepsini azyiyordum:) sonra baktim o beni cok strese sokyor biraktim. Inan rahat olmak cok onemli

Evet o görüntü şuan çok kötü geçenlerde oturdum ağladım nasıl toparlanacak diye
Eşimde teselli ediyor oğlumuzun hatıraları onlar ben asla rahatsız olmam diye ama ne bileyim.
Emzirme yönünden şanslısınız canım siz baya enerji yaktıran birşey emzirmek. Birde bol su gerçekten faydası olur. Sütüm olsun diye yemeyi abartmazsanız tabi :)
Ben diyorum hamilelikte aldığım kilodan fazlasını kesinlikle emzirirken alırdım ben.
Emziren annelerin kilo vermesi daha kolay oluyormuş o denge kurulabilirse.
Kendini iyi hissedeceksen git canım diyetisyene en uygun listeyi verecektir.

Eşim de aslında memnun canm. O kadar fazlan yok bikini de giymeyiver diyo ama ben kendim cok takiyorum. Ben kendimi begenmiyorum diyrm o da ben begeniyrm bole napcan sen kendini diyo

Instagram kullanan arkadaşlar her beğeni için 1 dolar yardımda bulunuluyor. Belki gormediniz paylaşayım dedim

Eklentiler

• 20190510_171533.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 29
Yine toplanacak kisalikta olacak canim. Zaten cok cok kisa aliskin oldugum bisi degil :) evet o kokudan dolayi tedirginim canim.
Belki ilk gün koku olur ama etkileneceğini sanmam canım gerçi emin de olamıyorum. Ben 1 aydır deodaront parfüm roll on hiçbişi kullanmıyorum rahatsız olmasın diye
Hay MaşaAllah kuzuuya
Sizin nasıl hissetiğinizi çok iyi anladım... Çünkü metehan gece ve gündüz uyuyan bir çocuk arada tabii uyumadığı oldu

Bugün annem sağolsun şom ağızlılık yaptı. Aman Tuğba hep uyuyor gece uyumuyor dedi... Halbuki sadece akşam 7-12 arası uyumuyora.. o da olacak o kadar eşim geç yattığı için sorun olmuyor
Sonra annem kuaföre gidecekti. Metehan da öğlen 12 de uyandı emzirdim geri pış pışyapıyordum saat 12.45 gibi. Yanıma geldi ben çıkacağım diye. Uyutma şu çocuğu dedi. Niye Ya dedim uykusu var çekti gitti. Neyse oğluşumla epey gülüştük derken eşim cumadan geldi. Hadi oynadı falan saat 2 oldu uyumadı acıktı yine emzirdim. Eşime dedim ki sen uyut ben yemek yiyeyim. Sağolsun iyi ki evdeymiş. Yazık adamın da uykusu var 4 saat uyku ile işe gitti. Metehan hala uyumuyor aldım içeri sallıyoruöim yok yatırıyorum yok yanından kalkınca çığlık atıyor. Saat oldu 4 yine acıktı yine emzirdim. Yok çocuğun uykusu falan.Eşim uyuyor. Kızımla babamla oturuyoruz. Saat 5 oldu annem geldi. Hayırdır ne oldu dedi..ne olacak sayende uyumadı 5 saattir dedim.ala ala sanki ben yaptım diyor. Nazar değdirdin dedim. Hiçbişi yapmadım çakıldım kaldım. Yemek bile yapmadım dedim. Sonra Emzirdim uyudu göğsümde. Beşiğe yatırdım ha şu saat oldu on dk da bir gözünü açıyor. Daha sonraki yaşananlarda cabası ama canımı sıkmayacağım annem anlayacağını anladı.

Bizimki birazda uykuluydu e doktor gözünü açmaya çalıştı ve gözüne bakabilmesi için uzunnbir süre elleriyle açık tuttu gözlerini yavrum kapatmaya çalışıyor kapatamıyor gözünü o yüzden ağladı.can acıtmadan ziyade rahatsz edici bi işlem bebekler için ama canım aksatma yaptr kontrolünü.biz bide 6baylıkken gidecekmişiz kontrole
İnşallah kafana göre bir doktordur canım .benim hamilelikte gittiğim doktorda rahattı bana hep rahat doktorlar denk geliyor.ama bu başka ya söz konusu kendi şikayetim değil bebeğimle ilgili ya o yüzden biraz takıyorum.aman herşey normal olsun da doktor normal desin herşeye
Bence zaman zaman değişiyor huyları bizimki de bir ara gündüz uyuyor gece uyumuyordu bu bir haftadır gece uykusu güzel gündüz sabaah 7 den gece 12 ye kadar uyanık gündüz uykusu 10 dakika anca sürüyor hemen uyanıyor
İnşallah canım.2.ay kontrolünde soracağım doktora inşallah normal der ama güzelde bir açıklama yapar umarım

Ben de oyleyim cnm. Normalde de surmem gerci allerjim var. O yuzden cok kullanamiyirum ama sac cok sorun olacagini dusunmuyorum. Oryal fln kullaninca cok kaliyormus snrm. Oyle bir durum olmayacak..

Canim kilosu 2400 ken kac cc veriyordun hatirliyor musun ? Bizim kontrolumuz bir sy sonra ben su an 40 cc veriyorum az mi cok mu bilemedim
Canım benimkide 36 haftalik dogdu.ilk iki hafta 35 ccverdik sonralari 60 70 cc bile icti.bir ayın sonunda bir cay bardağı kadarmış içecekleri sut ya da mama.kiloya gore mi veriliyor bilmiyorum ama haftasına gore diye biliyorum.bence daha coj verebilirsin

melike222 dr.gittinizmi nasil gecti ,yazdiysan gormedim ,
Gittik geldik canım kendiliğinden düzelecek bir sorun varmış. İlaç falan vermedi hatta 1 sene sonra tekrar kontrol ettirin dedi ☺

Dün mesajı yazarken kızım kustu yarım kaldı,gündüzde 2-3 defa kusmuştu. Gece yine kusunca acile götürdük üşütmüşüz çocuğu
Birgün öncesi banyo ettirmiştik heralde ondan oldu

Bencede canım yoksa bebek aç olmasa neden uyumasın ki.
Büyüme atağı oluyormuş 3.haftalarında belki bu yüzden daha çok istiyorlar
Gittik geldik canım çok şükür büyük bir sorun yokmuş,doktor kendiliğinden geçer 1 sene sonra tekrar kontrol ettirin dedi ☺

Su derken canım annenin su tuketmesi mi

Canım sen ne istiyorsun seni ve bebeği gereksiz testlerle tetkiklerle kaygılarla yorsun mu? Normal demek ki. Benim ilk çoçuğumda da hepsi oldu ve hepsi normal.sadece battaniye kısmına katılmıyorum.

Boyunda bir hata olmasın canım? 56 cm çok uzun bu bir. İkincisi de 1 ayda 4-5 cm uzamalıydı. 2 cm az.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…