2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canım ilk başlarda bende çok zorlanıyordum. Şimdi şimdi daha sık uyanıyor. Ama tabii sarılık değerimiz 15.9 ları gördü. Neyse ki şimdi daha iyi farkındayım. Yani kızların dediği gibi. Burun sıkma. Dizleriyle ayaklarıyla oynama. Altını açma gibi her yolu deniyorum. Çenesini hafif açtırıyordum fln..

Aynen cnm. Herkes çok kısa süreli oyalayabiliypr. O yüzden en güzeli o geldi. Ayrıca evet hava almak çok iyi hissettirdi. Yürüdüğüm beş km bile nası mutlu oldum. Çünkü uzun zamandır sasece hastanede ve ev işlerini hallederkrn yürüyorum o kdr. Popom uyuşuo artık oturmaktan :)

Öyle kuzum. Ama eğer sen kasarsan alışamazsın. Ve sen ne kdr rahatsan bebiş de o kdr rahat ediyor. O yüzden tercih etmeyebilirsin :)
Nasıl Beste bu arada? Tutturabilio musun meneyi?

Canım şimdi nasılsınız? Ne zmndır sorucam soramadım.

Kızlar merhaba,
sürekli memede, memede uyanıp uyuyor, ağzından çıktığı an bağırıyor.
Süt azaldığında çığlık atmaya başlıyor.
Foşur foşur emmek istiyor.
Bir o kadar da gazımız sancımız var. Kusuyor da hep fazlasını..
Başedemiyorum. sırtım ağrıyor artık sürekli kucakta.
Doktorumuz emzik tavsiye etti, memeyi unutsun biraz dedi.
4 farklı çeşit emzik denedim ama almıyor. Midesi bulanır gibi yapıp diliyle itiyor. Ne yaptıysam aldırtamadım. Alıştırmak için ne yapabilirim? Önerisi olan var mı?

Canim ayni benim kizi tarif etmissin. Mamasini yedigi halde meme istiyor. Memede uyuyor memeyi cektigim anda aglamaya basliyor o kadar siddetli agliyor ki o minicik bedenden o ses nasil cikiyor anlamiyorum hatta aglamaktan sesi kisiliyor nefesi daraliyor ama israrla agliyor yine. Bizim tek farkimiz emzikte emiyor hatta gece gunduz emzik nobeti tutuyoruz. Emzigi agzina veriyorum iki dk sakinlesti derken agzindan atiyor basliyor aglamaya. Gece 3-4 ten sonra emzik nobetindeyim. Yuz kere yataktan kalkiyorum dusen emzigi agzina veriyorum tam geri yatiyorum geri atiyor basliyor aglamaya Sersem gibiyim uykusuzluktan esim o agladiginda direk salona gidip yatiyor bu gece oturdum bende agladim onunla. Su an bile elimde emzikle yaziyorum hala agliyor gece 4 ten beri gaz sancisi var

Aaaa olabilir miki;( bebek benim göğsümde 15 dk dan fazla da duruyor ama hep 15 dk boyunca emmiyo. Ozaman daha çok bekleticem gibi. Inş geçer;(

Maşallah canım çabuk atlatıp toparlanmışsın :) benimde ara ara düşüyor heralde 2.elime geldi.
Çocuk doktorumuz küvezde kaldığı için huzursuz seni arıyor devamlı demişti,ablamda aynısını söyledi yeğenimde 1 hafta küvezde kalmıştı. Şimdi sende söyledin gerçekten öyle anneyi arıyor devamlı.
Çok şükür iyiyiz canım gaz sancısıda olmasa :) hırıltılı nefes alıyor dünde birkaç defa öksürdü yarın farklı bir çocuk doktoruna götürücez

Kuzum iyiyiz şükür, meme almıyor maalesef alışamadı

Kızlar bebekler bizi ne zaman görmeye başlıyorlar bana bakıyor gibi geliyor ama tam çözemedim ben
Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum :)
Dün çok yakın göz temasıyla konuşurken kızım gözleri dikip bana baktı gülümsedi
Ben varım
Hamileykende hiç hamile kafası yaşamadım lohusalıktada öyle
Hatta sendin galiba lohusa fotosu atın diyen kızdan fırsat bulsam atıcaktım

M muttervonmarienkaefer Canim iyi olmaya calisiyoruz bugunumuze hamd olsun. Daha cok minik oldugumuz icin hicbir testten gecemedik sadece topuk kani verdik. Gaz sancimiz ve aglamalarimiz disinda su an sukur bir problemimiz yok :) Beni sorarsan da gunluk bir iki saat uykuyla ayakta durmaya calisiyorum insallah saglikla bu gunlerin de duzelmesini kizimin buyumesini bekliyorum. Sen nasilsin canim ?

Emziğe alışınca rahatlar mıyım diye çok umutlanmıştım.
ama sen yazınca aynı şeyleri yaşıyoruz, emzik de farketmiyor demek ki.
Aynen gece mahvoluyoruz sabaha kadar memede. 10 dk uyuyor hemen uyanıyor yine meme. Sırtım heryerim ağrıyor. Gün boyunca sersem dolaşıyorum.

emzirme yastığını önerebilirim . Tam bebeği kavrayıp emmesini sağlıyor. Bel ve sırt ağrısı yaşamazsınız o zaman . bebeği taşımanıza bile gerek kalmaz .

Off bu meme reddi beni bitiriyor ne yapıyorsun biberon mu veriyosun
Mecbur veriyorum biberon. Biberondan şakır şakır süt gelince memeden de aynısını bekliyor dudağı değdiği an gelmeyince sinirleniyor. Şırınga ve kaşığı denedik yarısını akıtıyor içim gitti aç kaldı diye. Biberon hata kesmek lazım ama yapacak bişey yok doysun en azından

Dikişlerin nasil agiriyor mu.odaya su buhar makinelerinden alsan faydası olur mu acaba.ilerde bende alacam.kuru havada iyi gelmez.sen bir doktorada danış istersen.gaz icin kimyonlu rezene cayi var içiyor musun canim

Canim geceleri emmiyo ve bende uykulu zor tutarım gibime geliyo iki saatte bazen 1.5 saatte kalkıp sut veriyorum o yuzden sersem gibi oldum

Canim korkma alır ilerde.bak benimkide aynıydı hatta gene ağlıyor sonra tutuyor.yari kirki cikinca tutmaya başladı.bosvet ver biberonla ac kalmasin.birde darlığına dikkat et canim.gozlerinin beyazına bak.sutun cogaldi mi

emzirme yastığını önerebilirim . Tam bebeği kavrayıp emmesini sağlıyor. Bel ve sırt ağrısı yaşamazsınız o zaman . bebeği taşımanıza bile gerek kalmaz .
Emzirme yastığımız var zaten ama işe yaramıyor çünkü baya uzun sürelerde memede duruyor canım

Veriyorum canım aç kalıyor yoksa kaşıkla falan olacak gibi değil. Sütüm yediğime içtiğime göre değişiyor herhalde miktarı :) inşallah kesilmez sürekli sağmaya çalışıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…