2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
o surekli meme arayisi sadece ac oldugu icin degilmis. Guven duymasi ,seni hissetmek istemesi kokunu almakla da ilgiliymis. Ben oyle bir durumda kucagima yatirip pispisliyorum. Baktim hic durmuyor memesiz ancak o zaman veriyorum.

o surekli meme arayisi sadece ac oldugu icin degilmis. Guven duymasi ,seni hissetmek istemesi kokunu almakla da ilgiliymis. Ben oyle bir durumda kucagima yatirip pispisliyorum. Baktim hic durmuyor memesiz ancak o zaman veriyorum.
Ben her arandığında veriyorum az az emdiği için.belki şöyle bi 20 dk emse bende senin dediğin gibi yaparım.bak birşey daha öğrendim sağol canım

Ben her arandığında veriyorum az az emdiği için.belki şöyle bi 20 dk emse bende senin dediğin gibi yaparım.bak birşey daha öğrendim sağol canım
:) ben cocugu simsi cekyatta ynima yatirdim dogru mu bilmiyorum. Uyuyamiyorum acaba besigine mi yatirsam diye. Acaba cekyatta boynu moynu agrir mi bebisin

yok yatakta bazen beraber uyuyoruz . Orda sikinti olmuyor. Bide arada kucuk yaatik oluyor o yuzden carpmiyorum. Neyse besigine yatirdim . Aglarsa yanima alirim artikin
Ohh miss ne güzel beraber yatıyorsunz ben çok deli yatarım hiç güvenmiyorum kendime biraz büyüsünde koyun koyuna yatmak istiyorum bende

Kizlar 10 dk filan emiyo demissiniz ya peki kac saat arayla emziriyosunuz. Biz baya sarardik ya. yarin dr a göturcez. Küvoze alirlar die korluyorum

Kizlar 10 dk filan emiyo demissiniz ya peki kac saat arayla emziriyosunuz. Biz baya sarardik ya. yarin dr a göturcez. Küvoze alirlar die korluyorum
canim 10 dk emiyosa sik sik emzirmen lazim sutunu sag ve kasikla vermes calis. hatta sutun azsa mama takviyesi yap ama kasikla. biberona alismasin

Kızlar bebekler bizi ne zaman görmeye başlıyorlar bana bakıyor gibi geliyor ama tam çözemedim ben
doğduğu andan itibaren görüyor ama yaklaşman lazım. 30-40 cm’ye kadar daha net görür. Renkleri görmesi biraz zaman alıyor. Bak böyle görüyor:
Cnm sen bayagi bilgilisin galiba..saglikcimisin
Evet canım sağlık sektöründeyim ama daha çok araştırma ve tecrübe diyelim. 3. doğumum 2. Çocuğum bu ve çok araştırıp okurum. Bir de sormak da işe yarıyor. Neden topuk kanının ikinci kez alındığının cevabını veremiyorlar mesela :)
lohusa sendromu gerçekten var: ilkinde ağlama ve öfke nöbetleri, lohusa kabuslarına kadar 40 gün yaşadım. Hamilelik dönemin, doğumun nasıl olduğu, çevredekilerin tutumları hepsi etkiliyor. İlkinde normal beklerken sezeryan olmam ve canımın çok yanması ile başladı annemin anlayışsızlıkları ile tavan yaptı. İkinci de doğumum harika geçti. Doğumda o kadar sakin ve mutluydum ki bana sakinleştirici yada başka bir ilaç mı verdiniz dedim. Vermemişler. Sonrasında da ikinci bebek olmasının rahatlığı vardı hiç bunalıma falan girmedim. Allah’a şükürler olsun çok iyiyim.
İnternetten normal bebek kakası nasıl olmalı diye bak canım. İshalde su gibi 6-7 kaka olur. Anne sütü alan bebeklerin kakası hardal renginde cıvık krem gibi yada taneli olur. Kötü kokmaz. Bana uhu gibi geliyor kokusu. Ek gıdaya geçene kadar böyle devam eder. Mama alanlarda kabızlık olur.

Rahattır mutlaka kuzum ben kendime güvenemiyorum güzel yerleştirebilir miyim durur mu falan diye :) bizimki de kucak seviyor iyi olur aslında. Alıştıktan sonra sıkıntı olmaz herhalde :)
Kızlar yarın sabah 8de sezeyana giricem hepinizin dualarını bekliyorum. Allahın izniyle 10.senemizde kızımıza kavuşucaz inş
Sağlıkla gelsin bebeğin canım :)

Canim benimkide öyle Sen uyanmasını bekleme sağ ve biberonla ver o kadar saat ac kalır.iki saatte bir muhakkak sağ sütünü.uyanincada meme verirsin.suan bende sağıyorum geceleri uyanmıyor

Bu sekilde cnm sence bu ishal mi yoksa normal mi, melekci sende bi bakarmisin canm?

Eklentiler

• 20190429_042249.jpg
    62,7 KB · Görüntüleme: 30
  • 20190429_035643.jpg
    49,5 KB · Görüntüleme: 39

Sondan başlayayım...demir ve d vit takviyesi alıyorum
..biberon olarak nuk' un anti kolik olan biberonu aldım
Mama olarak da aptamil. Hipp aslında alacaktım anne sütüne de en yakın o diye ama bulunduğum yerde büyük boy bulamadım. İnt e güvenemem skt açısından.

Aslında çenesi kuvvetli güzel çekiyor ama tabii insan merak ediyor acaba ne kadar emdi diye?
Kuru meyve direk tüketilecek mi yoksa kaynatıp hoşaf şeklinde mi?
Pregnecare araştırayım kafama yatarsa kullanırım. Teşekkürler bilgiler için.

Ha ama tek stres olduğum şu oldu( ilkinde böyle değildim) sarılık mevzusundan dolayı hep aç mı?doymuyor mu diye stres oluyorum. Gözüm saatte. Ne zaman emdi ne kadar emdi diye :)
Kızlar yarın sabah 8de sezeyana giricem hepinizin dualarını bekliyorum. Allahın izniyle 10.senemizde kızımıza kavuşucaz inş

Harika bir şey Rabbimin mucizesi işte sağlıkla al kucağına canım

Yüzüne boynuna üflüyorum ayaklarını gıdıklıyorum en son bezini açıyorum sende dene bunları canım
Ohh miss ne güzel beraber yatıyorsunz ben çok deli yatarım hiç güvenmiyorum kendime biraz büyüsünde koyun koyuna yatmak istiyorum bende

Aynı ben :) kızımda bana çekmiş bakalım oğlan nasıl olacak
Kaç günlük oldunuz canım
Sütünü sağ aralarda onu ver sık sık emzir
Of kızlar dün büyük kızım uyutmadı. Bu gece de baş ağrısından uyuyamıyorum (
Ağrıı kesici alıyorum öyle zamanda
Canim benimkide öyle Sen uyanmasını bekleme sağ ve biberonla ver o kadar saat ac kalır.iki saatte bir muhakkak sağ sütünü.uyanincada meme verirsin.suan bende sağıyorum geceleri uyanmıyor
Helal olsun canım sana. şimdi kalkıp süt sağmak nasıl gözümde büyüdü.

Değer 14e yükselince foto mu verdiler? Bizim de 9.5 13.2 14 13.7 ve 11.9 seklinde ilerledi. Doktor mama takviyesi alsın dedi bu da memeyi zaten tutmayan oğluma hepten unutturdu memeyi

Canim 13 te bile foto aldi yukselmesin diye. Bebegim surekli mavi isiktaydi. Tam deger dusup fotoyu cektiler aksamina yine 13-14 olunca foto aldirdilar. 13-14 cok bir rakam degil benim eltimin oglu 20 ye cikmis hatalta dusmeseymis kanini degistireceklermis bu yuzden sinirda degerler bunlar. İnsallah duser degeri canim birde foto alirken gozlerine dikkat et bandi acilmasin. Goze zarar veriyormus ben bebegin basinda nobet tutmustum o kadar etkilenmistim ki surekli foto almasindan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…