2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Annende bi alemmiş yaa :)

Canim benim tavsiyem ozel hastaneyi denemen.devlette kolay kolay sezaryan yapmiyolar artik cok zorluyorlar normal dogum icin.

Normal dogum yapan arkadaşlar dikisleriniz nasil oldu.18 gun oldu dikis yerim hala sizliyor ve wc de cok agri oluyor.sizde durumlar nasil

Anladım kuzum. Yarın mutlaka çatı muayenesi yaptır. Birde korkma normal doğumdan. Epidural istersin normal doğum esnasında. Ağrı hissetmezsin. Doktorunla konuştun mu epiduralı normal doğumu ?
Ben öyle yapmayı düşünüyorum inşallah

Hahaha baya şoka girmiş demek sezeryan öncesi açlık falan gerekiyor mu acaba

Aynen hiç beklemeyince. Birde kendisini normal doğuma hazırlamıştı . Onu hiç bilmiyorum kuzum sormadım açlık kaç saat diye

Anladım kuzum tedbirli doktorun Güven verici en azından. Hayırlısı neyse o olsun

Benimde artık hareketleri iyice kısıtlı kuzum. Günde bir kaç kez oturup hareketlerinş kontrol ediyorum. Ayaktayken yürürken vs hissetmiyorum artık. O yüzden rahat olduğum zaman hemen sayıyorum. Günde 3-4 kez yapıyorum bunu sabah-öğlen-akşam üstü- gece uyumadan önce.

Rabbim yardımcınız olsun kuzum
Biz aynı işte kendiliğinden gelecek gibi değil. Günü de doldu. Ama burda dediğim gibi 42e kadar yolu var. O yüzden bekletiyorlar. Sanırım suni sancıyla anca doğum yaparım oda 41 haftayı bitirince anca. Kabullendim artık

Bende bugün 5km yakın yürüdüm. Pilates yaptım ama artık oturamıyorum doğru dürüst topun üstüne. Yürüyüş de çok zor oldu ayaklarım çok ağrıdı .

çatıya baksınlar yarın. Çarşamba günü kaç haftalık oluyor tam ?

İnsanlar hep konuşuyor maalesef. O yüzden kimseyi dinlemiyorum ben. Doktorum ne derse o. Diğerleri doktor kesiliyor başımıza. Komik .

Kuzum benim çatım normal doğuma pek uygun değil ama bebiş çok kilolu olmadığı için yapabileceğimi düşünüyor doktor. Ben o yüzden emin değilim aslında zorlanırım diye düşünüyorum. Doğum sırasında ne olacak hiç konuşmadık yarın hepsi belli olur herhalde

Kendini şartlandırma eğer normal doğum seni tedirgin ediyorsa çatın yüzünden sezaryen isteyebilirsin. Türkiye de öyle bir şans var. Mesela bursa yok maalesef doktor ne derse o . Ama sen konuş iyice yarın çünkü 1 hafta arayla bebiş yine kilo almıştır muhtemelen belki artık uygun olmayabilir normal doğuma boşunada bekletmesinede gerek yok seni o halde

Anam bu kiz larin takvimleri gitmiş hala dogurmamislar.....kızlar 3 5 kişi kaldınız biz eskisi gibi giremiyoruz benimki iyice kucağa alisti sürekli memede uyumak istiyor..sezeryan dikisim yapistirma azıcık açılma varçok sukir iltihap akmiyor ama arada orayı havalandır eedi asistan ama inanin bebekten yatmak ne mümkün...bol bol dinlenin

Çarşamba 40+6 oluyorum canım
O güne kadar gelmezse Perşembe yatış yapılacak
Kardeşim Cuma gelecek, doktorla konuşsan Cuma yatırsalar olmaz mı dedi
Yanımda o kalmak istiyor
Aslında ben de onu istiyorum ama bakalım önümüzde dört gün var neler olacak

Şu an sen söyleyince takvimin gittiğini fark ettim .
İçim bir hoş oldu o takvimi ilk koyduğumda 5 haftalıktım ne ara 40 hafta oldum da takvim gitti anlamadım.

Çok iyi canım Baya beklemiş doktorun çok sevindim. Benimkide 40+4e çağırıyor ama doğum için değil kontrol için ondan sonra 40+6 da çağıracak ama bana dedi 41+5e kadar bekletebilirim seni eğer bebek iyiyse ❤

Konuş doktorla canım belki 1 gün daha bekletebilir.

Canim benim tavsiyem ozel hastaneyi denemen.devlette kolay kolay sezaryan yapmiyolar artik cok zorluyorlar normal dogum icin.

İl merkezinde özel hastane yok canım, bize yakın ilçede var ama ona da iyi değil diyorlar

İnan ben de artık ne yapacağımı bilmiyorum
Sonuna kadar geldik, teslimiyetçi yaklaşmak istiyorum ama korkmuyor da değilim

Bende onu düşünüyorum kuzum kilo aldıysa zorlar. O yüzden sordum burada sezeryan için ne kadar süre açlık gerekiyor diye Dediğin gibi zor olacaksa beklemenin anlamı yok günümüzü doldurduk zaten. Yarın bi gidelim bakalım son duruma göre hareket edicez artık. Hayırlısı neyse o olsun

41+0 olana kadar bekleriz daha da gelmezse yatışını yaparız dedi ama hiç çatı bakmadı

Yarın son kontrolümüz bakalım nasıl geçecek
40 hafta bitiyor diye geçen hafta ağdamı yaptırdım bu kız yine gelmedi

Senin de günün dolmuş artık canım
Yarın Doğum için gün mü verecekler
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

Senin de günün dolmuş artık canım
Yarın Doğum için gün mü verecekler
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah
Vermesini istiycem canım normal doğum için zorluyor doktorum biraz ama kabul eder umarım. Korkmaya başladım çünkü zorlar falan dedi ya başta. Verse de en erken çarşambaya verir nasıl olacak bilmiyorum hepimizin hakkında hayırlısı olsun

Canim sartlar uygunsa normal olan a kadar bekle Bence burda42 ye kadar bekletiyolar .ben sezaryan istiyorum desende yapmiyolar burda

Geçmiş olsun canım. Evet sertleşme kasılma tuvalet ihtiyacı bunlar doğum belirtileri. Günümüz doldu zaten normal artık :)

Özele mi gidiyorsun devlete mi
Neden zorlar dedi canım
Çatı bakıldı mı

Özele mi gidiyorsun devlete mi
Neden zorlar dedi canım
Çatı bakıldı mı
Özele canım. Bakıldı çatıya, çatım çok uygun değil ama daha çok üzerinde durduğu konu dokularım çok sıkıymış kesin biraz fazla olur dedi. O zaman sezeryan isteseydim keşke diyorum ama hayırlısı böyleymiş demekki çıkmadı ağzımdan sezeryan istiyorum diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…