2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ayy hemen alacak mı öyle ? Bende istesem alır mı acaba öğleden sonra
Kasılman falan olmuyor mu hiç

Stres yapma cnm kendine bende çok korkak biriyimdir,ama ameliyathane ekibi çok iyiydi, drum çok iyi biriydi onlar rahatlatıyo insanı,hayırlı haberlerini bekliyoruz

Kuzum yarın doğuma gider gibi mi gideceksin peki ? Yoska sadece kontrol mü ?

Herkesin ağrı eşiği aynı değil arkadaşım açılması 7cm olana kadar sadece kasılma şeklinde hissetmiş kuzum ! Yarın kontrol ederler artık. Ama gece sıklaşırsa git yinede durma

İyiyim kuzum beklemede sen nasılsın

Hayırlısı olsun kuzum. Sezaryen zor. Ama sonuna kadar bekledin keşke doktorun bir kaç gün daha verebilseydi . Benim kontrol 40+4 te olacak bakalım bize ne denilecek

Kızlar Doğum için özel sağlık sigortası yaptıran var mıydı?
Hastaneye mi sormak lazım.
Şöyle genel bi bilgi verebilecek olan var mı?
Şimdi aklıma geldi bu konulardan da hiç mi hiç anlamam.
Kuzum hastanenin hangi sigortalarla anlaşmalı olduğunu öğrenebilirsin oradan da sigortadan bilgi alırsın. Ya da sigorta şirketleriyle görüşebilirsin hangi hastanelerle nasıl anlaşmaları var diye. Hepsi aynı olmuyor çünkü, anlaşması varsa yüzde 70ini ödüyor mesela yoksa yüzde 20sini. Anlaşmalarının ne şekilde olduğuna bağlı yani :)

Benim kuzenim kontrolle gitmişti 38 haftalıken normal kontrolde tansiyonu 15 çıkmış doktor 5 dakika içinde sezeryane almış ! Hastane iyiki çok yakınmış 5dk mesafede kayınvalidesi çantaları alıp getirmiş. Kuzenim haala kendini gelemedi doğum yapalı 5 ay oldu ama o kadar aceleydi ki dedi hazırlıksız yakalandım

Yok canım bugün hele hiç olmuyor gibi kasılma , hareket ediyor ama başka bir şey yok bakalım

Ya hem gelsin istiyorum bir an evvel hem kendi sancımla normal Doğum istiyorum hem de tüm o işlemlerden korkuyorum kafam çok karışık

Eğer uygun değilse, sezeryana hemen yarın mı alacak?
Korkma lütfen canım.
Durum normal ya da sezeryan her ne olacaksa; yarına dinlenmiş olarak ve yüksek moralli git. Belki sancın vardır hissetmiyorsundur. Bence bu gece uyuyamasan bile hiç olmazsa dinlen.

O da doğru kuzum ağrı eşiğim yüksek belki anlamıyorum
Nasıl olacak bende bilmiyorum canım geçen kontrolde Pazartesi tekrar bakalım dedi ama hazırlıklı gel o gün alırız demedi. Hala gelmeye niyeti yoksa ona göre konuşuruz dedi. Salı günü de resmi tatil sezeryan günü verirse çarşambaya verir gibi geliyor o yüzden. Ama benimki Çarşamba’ya kadar beklemeyecek gibi normal doğum da iyice gözümü korkutmaya başladı bilmiyorum akışına bıraktım

Bende de aynı belirsizlikler var akışına bırakmaya çalışıyorum ama olmuyor hayırlısı olsun canım kaçta randevun

Hahaha baya şoka girmiş demek sezeryan öncesi açlık falan gerekiyor mu acaba

Ah kuzum tek özel hastane var zaten burda
Yarın gidicem o zaman sorayım bakalım hangisiyle anlaşmalı onlar yardımcı olur zaten o zaman..
Şirketten şirkete değişir sanırım zaten polikitası.

Stres yapma cnm kendine bende çok korkak biriyimdir,ama ameliyathane ekibi çok iyiydi, drum çok iyi biriydi onlar rahatlatıyo insanı,hayırlı haberlerini bekliyoruz
Sağ olasın canımbenim de dr um çok iyi ebeler hemşireler falan çok insancıl sağ olsunlar inşallah dediğin gibi beni de rahatlatırlar
Doğuma gelir gibi hazırlıklı gelin dedi kuzum yani bebek sıkıntıdaysa bekleyemeyip alacak ama sıkıntı yoksa birkaç gün daha bekleyeceğiz
Evet canım çok doğru söylüyorsun dinlenmiş ve yüksek bir moralle gitmem gerek sonuçta güzel bir şey için gidiyoruz çok şükür. Ayy Allah hepimizi sağlıcakla kavuştursun inşallah kapısında Ameliyathane yazan oda aklıma geldikçe Yusuf Yusuf oluyorum

Hahaha baya şoka girmiş demek sezeryan öncesi açlık falan gerekiyor mu acaba
8 saat açlık gerekiyor ortalama
Beni 2de Doğuma almalarının sebebi yolda gelirken 7-8 gibi birşeyler yemiş olmamdı
Tabi acil ve gerekli durumları bilemiyorum.

8 saat açlık gerekiyor ortalama
Beni 2de Doğuma almalarının sebebi yolda gelirken 7-8 gibi birşeyler yemiş olmamdı
Tabi acil ve gerekli durumları bilemiyorum.
Sabah 8 buçuk gibi yesem öğleden sonraya yetişirim bence Hayırlısı bakalım benimki almaz zaten aynı gün

Bende de aynı belirsizlikler var akışına bırakmaya çalışıyorum ama olmuyor hayırlısı olsun canım kaçta randevun
Evet kuzum benim de mantığım çok güzel telkinler veriyor ama uygulamak ne mümkün sabah 08.30 da canım size mutlaka yazacağım dr la konuşunca

Sabah 8 buçuk gibi yesem öğleden sonraya yetişirim bence Hayırlısı bakalım benimki almaz zaten aynı gün
Gerçi hesaplayınca benim 6 saat olmuş
Bana dedi ki not alıyordu asistan doktor. En son kaçta birşey yiyip içtin dedi. 7-8 gibiydi hatırlamıyorum dedim. 7 diyelim biz ona dedi öyle not aldı Sorun yoksa almayabilir kuzu ama Salı Doğum başladı diyelim o nasıl olacak ki?

Ayyy hiç Yusuf Yusuf olma. Bak ben panik ataklı birisi olarak, burada en çok korkanlardan birisiydim. Kafamda hep şöyle mi böyle mi olacak diye senaryolar vardı. Çok korkuyordum.
Aniden gece suyumun gelmesiyle 36+5 de doğuma alındım, sezeryan oldum.
Öyle bir duygu hali geliyor ki o an, bir şekilde oluyor bitiyor. Niye o kadar 9 ay kendime ızdırap çektirmişim anlamadım. Evet, ağrı sızı zorluk oluyor ama acıdan ölen yok sonuçta.
Sende korkma. Hayırlısı neyse o olsun.
İçini ferah tut, bol bol dinlen bu gece.

Yarın konuşcam işte kuzum. Bence çarşambaya gün verir salı günü Sancınla gelirse normal doğum yaparsın der. Normal doğum yapıym diye bekliyor çünkü :) son ana kadar ebeler ilgileniyor zaten doğum yaklaşınca doktoru çağırıyorlar bir de nöbetçi doktor oluyor sanırım resmî tatillerde de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…