2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271

Canım kakasında çişinde sorun yok ama genel olarak sütüm az sayılır 2 memeden 40 cc çıkıyor süt yapacak her şeyi yiyorum ama demek ki kapasitesi bu ağlasa uyumasa bu sefer bu bebek aç diye bende ağlıyorum ama uyumamasının açlıkla bir ilgisi yokmuş mama verdiğim halde bile uyumadığı oluyor arkadaşım makinesini verdi bana ama inanılmaz acıtıyor sağmak beni çok acı çekiyorum şuan sızım sızım sızlıyorlar

Açlık gerekiyor canım.
Eğer çok acil bir durum yoksa; açlık için 7-8 saat bekletiyorlar.
Ama acilse ve karın tok ise; genellikle lavman yapıp öyle alıyorlar.
Anladım canım bende açlık gerekiyor diye biliyordum da acil sezeryanda noluyor acaba diye düşündüm lavman yapıyorlarmış demek :)

Açlık gerekiyor canım.
Eğer çok acil bir durum yoksa; açlık için 7-8 saat bekletiyorlar.
Ama acilse ve karın tok ise; genellikle lavman yapıp öyle alıyorlar.
LoveAndMarriage benim sezeryanım 14.00 teydi ve en son sabah 6 ya kadar yememin izni vardı bende gece yatarken 1 de tost yapıp yemiştim sonraki gün yemek yemem akşam 7 yi bulmuştu tabii hastane yemeğiyle doymayınca eşim adana dürüm getirmişti onu yemiştik

8 saat gerekiyor demekki kuzum :)
Hahaha o kadar dayanılmaz ama haklısın

Ben prima premium care ıslak mendil olarak da sleepy in yenidoğan. Ama ben pamuğu ilk su ile ıslatıp siliyorum
Aynı zamanda ıslak mendili de ıslatıp öyle kullanıyorum
Evet bende bi kaç kez sese uyandım uyandı sanıp :)
Canim benimkide sut icerken hiritlili ses cikariyordu doktora sordum burnu tikanmistir dedi.burun damlasi verdi her beslenmeden once damlat dedi.istersen ismini yazarım
Hırıltı pek duymadım ama bı ses çıkarma olayını soracağım
Canim doktorum islak bezle silme dedi pamuk al dedi ve ilik suyla sil dedi.bende her seferinde ilik suyla islatip siliyorum.bezde molfixden memnun kaldim
Yanı mantıklı pamuk ile temizlemek. İlk zamanlar ciltleri hassas.

Hipp için en iyisi deniyor.
O kadar uykum geldi ki daha fazla yazamayacağım.

İyi geceler kızlar

M muttervonmarienkaefer iyiyim kuzum şükür sen nasılsın ? Çınar nasıl

atanamayanogretmen merve teacher kızlar nasıl oldunuz
sagol canm idare ediyoruz. gribim hala surekli limonlu ihlamurlu takviye yapiyorum. karnim tas gibi kesiliyor sonra tuvalet ihtiyacim varmis gibi hissettriyor. annanem bugün bunlarin sanci oldugunu söyledi. cok sklastiginda dogum oluyormus cok sasirdim. Ben bebek toplanıp dayaniyor zannediyordum. galiba zamanimiz epey yaklaştı.

Canm hic korkma.Sonundaki güzelliğe odaklan. Hayirlisi hangisiyse o olsun dogum icin.

Kızlar birşey soracağım.
Hamileliğim boyunca hiç mi hiç çatlağım olmadı krem bile almaya gerek duymamıştım, badem yağı sürmüştüm sadece.
Ama doğumdan bi hafta sonra sezeryan dikişimin üzeri göbeğimde acayip çatlak oluştu, çok kötü oldu karnım. Hala da çatlamaya devam ediyor. Çok şaşkınım.
Mustela ve yağ aldırdım hemen eşime ama faydası yok 2 haftadır
.
Çok hızlı kilo verdim o yüzden mi oldu acaba. Acil öneri bekliyorum kızlar.
Çatlamasına engel olamıycam sanırım Ama en azından izi kalmasın.

İnşallah geçer kuzum en kısa zamanda kıyamam ona
2 gündür kasılmam var canım sık geliyor ama düzensiz. Yarın kontrolümüz var bu gece gelmezse kızım
Ayy hadii hayırlısıı kuzucummm

Canım hakkınızdq en hayırlısı neyse o olsun inş

Canım biz de aynıyız işte sarılıkla uğraşıyoruz. Sizi merak ediyoruzz

8 saat açlık gerekiyor ortalama
Beni 2de Doğuma almalarının sebebi yolda gelirken 7-8 gibi birşeyler yemiş olmamdı
Tabi acil ve gerekli durumları bilemiyorum.
Benim 6 saat açlık istenmişti. Acil durumlarda lağman yapılabiliyor..

Evet kuzum hesaplayınca 6 saat olmuş benimde demek ki 6 saatten sonrası ideal gibi

M muttervonmarienkaefer iyiyim kuzum şükür sen nasılsın ? Çınar nasıl

atanamayanogretmen merve teacher kızlar nasıl oldunuz

Sağol kuzum ben çok şükür daha iyiyim
Biraz kola içtim rahatlattı
Üzerimi de kalın giyinip yattım, kombiyi de 60 dereceye getirdik, anca ısındı vücudum
Bizim burası ili gündür acayip soğuk ve kar yağdı
Farkında olmadan üşüttüm galiba

Canım senin ve bebeğin için nasıl iyi olacaksa öyle olsun hiç korkma

Sonrasındaki acıyı düşünmezsek sezaryen bana daha az korkutucu geliyor

Ben de kurbanlık koyun gibi bekliyorum
Çatı hiç bakılmadı, Perşembe’ye kadar Doğum olmazsa suni verecekler çok korkuyurum

Kızlar iki gündür pilates topunda az az hareketler yapıyorum, yata yata gelmeyecek bu çocuk dedim ama çok çabuk yoruluyorum halsiz kalıyorum

Yarın son kontrolüm var, şimdiye kadar hiç çatı bakılmadım, Perşembe’ye kadar gelmezse suni sancı ile doğum başlatacaklar.

Sizce de yarın doktorun çatı bakması gerekmiyor mu
Ben suni sancıdan çok korkuyorum, arayan akrabalarda sağolsun her biri ayrı felaket senaryosu yazıyor

Suniye zorlayıp bebeği haznede boğmasınlar diyen bile oldu
Bastırın parayı sezaryen yaptırın dedi teyzem
Anneme de diyor ki git sen konuş doktorla
Sanki benim ağzım yok

Dikkat et kuzum kendine üşütme hasta olma da
Burası da öyle çok soğuk

Ya ettikleri lafa bak
Her iki doğumunda kendine göre zorlukları ve riskleri var. Doğum başlı başına zaten kolay bir eylem değil..
Doktorun çatı muayenesi yapmazsa sen iste canım belki boşuna bekliyorsun.
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.
Ülkemizde ki Doğum sistemi çok yanlış ve zorlayıcı. Gerçi ne doğru ki. Bunu ben değil doktorların kendileri diyor.
Yine paran varsa en kral hastanelerde piremses gibi Doğum yapabiliyorsun. Gerçi bu da tartışılır ya neyse çok şeetmiyim.
Konuyu böyle nasıl bağladım ben
Suni sancı diyince geriliyorum ondan olsa gerek

Bence de mevcut sistem çok zorlayıcı
Ve çok haklısın paran varsa süper doğumlar oluyor

Yarın heyecandan ve stresten unutmazsam doktorla her şeyi konuşmak istiyorum bakalım
Şimdiye kadar Doğumla ilgili tek konuşması suni sancı oldu
Rahatlatıcı veya bilgilendirici ufacık bir konuşma geçmedi aramızda

Annem geldiğinden beri de her gün arayıp daha doğmadı mı diyorlar daha çok strese giriyorum
Her arayan da yeminli gibi kötü örnekleri anlatıp duruyor Hiç moral veren cesaretlendiren yok

Çok yanlış hepsi işte..
Doktorunla da konuş canım en önemlisi zaten doktorun güven ve moral vermesi.
Ama Diğer insanları boşver takmaya değmez he de geç. Hepte nedense kötü şeyler onların veya komşusunun vs başına gelmiş olur
Bana bugün teselli vermeye çalışan biri sakat yaşasa daha mı iyiydi dedi Böyle saçma salak muhabbetler oluyor gül geç sende.

Malesef canim en iyi en dusunen erkek bile bi yere kadar anlayip idare ediyor diye dusunuyorum. Ewet canim sezryn 2. Dogumum olacak benim.

Ah bizim saçmalamayı seven insanlarımız
Ben artık anneme sormuyorum kim aradı ne dedi merak etmiyorum ama bazen annem bile öyle şeyler anlatıyor ki kendimi odaya kapatıyorum

Gözümde arpacık çıkmaya başladı bugün, çok acıyor, anneme gösterdim
“Zaten gözüm şaştı, arı soktu kör oldum” dedi
Bu sözü hiç duydun mu bilmiyorum
Demek istediği şu
Zaten sancıdan stresten bir haldin, bu da tam oldu
Çok moral oldu sağolsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…