2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canim sartlar uygunsa normal olan a kadar bekle Bence burda42 ye kadar bekletiyolar .ben sezaryan istiyorum desende yapmiyolar burda

Şartlar uygunsa ben de normal yapmak isterim canım ama doktor hiç çatı bakmadı, açılma var mı yok mu bilmiyorum
Hiç açılma olmadan da suni sancıyla nasıl olacak o beni korkutuyor

Burda da devlet hastaneleri isteğe bağlı sezaryan yapmıyor

Sonuna kadar deneyip olmazsa ameliyata alıyorlar
Bakalım yarın ne diyecek doktor

Yaz canım hayırlı haberlerle gelirsin inşallah 🙏
Ayyy hiç Yusuf Yusuf olma. Bak ben panik ataklı birisi olarak, burada en çok korkanlardan birisiydim. Kafamda hep şöyle mi böyle mi olacak diye senaryolar vardı. Çok korkuyordum.
Aniden gece suyumun gelmesiyle 36+5 de doğuma alındım, sezeryan oldum.
Öyle bir duygu hali geliyor ki o an, bir şekilde oluyor bitiyor. Niye o kadar 9 ay kendime ızdırap çektirmişim anlamadım. Evet, ağrı sızı zorluk oluyor ama acıdan ölen yok sonuçta.
Sende korkma. Hayırlısı neyse o olsun.
İçini ferah tut, bol bol dinlen bu gece.
Canm hic korkma.Sonundaki güzelliğe odaklan. Hayirlisi hangisiyse o olsun dogum icin.
Ayy hadii hayırlısıı kuzucummm 🥰🙏🏻

Canım hakkınızdq en hayırlısı neyse o olsun inş 🙏🏻

Canım biz de aynıyız işte sarılıkla uğraşıyoruz. Sizi merak ediyoruzz 💕

Benim 6 saat açlık istenmişti. Acil durumlarda lağman yapılabiliyor.. o_O
Sağol kuzum ben çok şükür daha iyiyim
Biraz kola içtim rahatlattı
Üzerimi de kalın giyinip yattım, kombiyi de 60 dereceye getirdik, anca ısındı vücudum 😬
Bizim burası ili gündür acayip soğuk ve kar yağdı 😱
Farkında olmadan üşüttüm galiba

Canım senin ve bebeğin için nasıl iyi olacaksa öyle olsun hiç korkma

Sonrasındaki acıyı düşünmezsek sezaryen bana daha az korkutucu geliyor 🙈

Ben de kurbanlık koyun gibi bekliyorum
Çatı hiç bakılmadı, Perşembe’ye kadar Doğum olmazsa suni verecekler çok korkuyurum 😬
Anladım kuzum. Yarın mutlaka çatı muayenesi yaptır. Birde korkma normal doğumdan. Epidural istersin normal doğum esnasında. Ağrı hissetmezsin. Doktorunla konuştun mu epiduralı normal doğumu ?
Ben öyle yapmayı düşünüyorum inşallah 🙏🏼❤️

Aynen hiç beklemeyince. Birde kendisini normal doğuma hazırlamıştı 🙄. Onu hiç bilmiyorum kuzum sormadım açlık kaç saat diye 😅

Anladım kuzum tedbirli doktorun 🙏🏼 Güven verici en azından. Hayırlısı neyse o olsun ❤️

Benimde artık hareketleri iyice kısıtlı kuzum. Günde bir kaç kez oturup hareketlerinş kontrol ediyorum. Ayaktayken yürürken vs hissetmiyorum artık. O yüzden rahat olduğum zaman hemen sayıyorum. Günde 3-4 kez yapıyorum bunu sabah-öğlen-akşam üstü- gece uyumadan önce.

Rabbim yardımcınız olsun kuzum 🙏🏼❤️
Biz aynı işte kendiliğinden gelecek gibi değil. Günü de doldu. Ama burda dediğim gibi 42e kadar yolu var. O yüzden bekletiyorlar. Sanırım suni sancıyla anca doğum yaparım oda 41 haftayı bitirince anca. Kabullendim artık 😌

Bende bugün 5km yakın yürüdüm. Pilates yaptım ama artık oturamıyorum doğru dürüst topun üstüne. Yürüyüş de çok zor oldu ayaklarım çok ağrıdı 😩.

çatıya baksınlar yarın. Çarşamba günü kaç haftalık oluyor tam ?

İnsanlar hep konuşuyor maalesef. O yüzden kimseyi dinlemiyorum ben. Doktorum ne derse o. Diğerleri doktor kesiliyor başımıza. Komik 🤨.

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim sizlerle dertleşmek öyle iyi geliyor ki iyi ki varsınız❤️ şimdi daha iyiyim😅

Dedikleri gibi mucizeler kolay gerçekleşmiyor ve hiçbir acı sonsuza dek sürmüyor ne şekilde olursa olsun güzel bir şey için yaşamış olacağız bunları 🙏🏻

Allah hepimizin kalbine esenlik ferahlık versin inşallah tekrardan hepinizden Allah razı olsun 🙏🏻

Özele canım. Bakıldı çatıya, çatım çok uygun değil ama daha çok üzerinde durduğu konu dokularım çok sıkıymış kesin biraz fazla olur dedi. O zaman sezeryan isteseydim keşke diyorum ama hayırlısı böyleymiş demekki çıkmadı ağzımdan sezeryan istiyorum diye 😄

Ya ben de bir türlü istiyorum diyemiyorum, gönlüm normal Doğumdan yana ama kendi sancımla olmasını istiyorum

Hakkımızda hayırlısı olsun bakalım canım 🙏🏻

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim sizlerle dertleşmek öyle iyi geliyor ki iyi ki varsınız❤ şimdi daha iyiyim😅

Dedikleri gibi mucizeler kolay gerçekleşmiyor ve hiçbir acı sonsuza dek sürmüyor ne şekilde olursa olsun güzel bir şey için yaşamış olacağız bunları 🙏🏻

Allah hepimizin kalbine esenlik ferahlık versin inşallah tekrardan hepinizden Allah razı olsun 🙏🏻

Sen şimdi güzelce uyu dinlen canım
Yarın da bizi habersiz bırakma 😉

Anladım kuzum. Yarın mutlaka çatı muayenesi yaptır. Birde korkma normal doğumdan. Epidural istersin normal doğum esnasında. Ağrı hissetmezsin. Doktorunla konuştun mu epiduralı normal doğumu ?
Ben öyle yapmayı düşünüyorum inşallah 🙏🏼

Aynen hiç beklemeyince. Birde kendisini normal doğuma hazırlamıştı 🙄. Onu hiç bilmiyorum kuzum sormadım açlık kaç saat diye 😅

Anladım kuzum tedbirli doktorun 🙏🏼 Güven verici en azından. Hayırlısı neyse o olsun ❤

Benimde artık hareketleri iyice kısıtlı kuzum. Günde bir kaç kez oturup hareketlerinş kontrol ediyorum. Ayaktayken yürürken vs hissetmiyorum artık. O yüzden rahat olduğum zaman hemen sayıyorum. Günde 3-4 kez yapıyorum bunu sabah-öğlen-akşam üstü- gece uyumadan önce.

Rabbim yardımcınız olsun kuzum 🙏🏼
Biz aynı işte kendiliğinden gelecek gibi değil. Günü de doldu. Ama burda dediğim gibi 42e kadar yolu var. O yüzden bekletiyorlar. Sanırım suni sancıyla anca doğum yaparım oda 41 haftayı bitirince anca. Kabullendim artık 😌

Bende bugün 5km yakın yürüdüm. Pilates yaptım ama artık oturamıyorum doğru dürüst topun üstüne. Yürüyüş de çok zor oldu ayaklarım çok ağrıdı 😩.

çatıya baksınlar yarın. Çarşamba günü kaç haftalık oluyor tam ?

İnsanlar hep konuşuyor maalesef. O yüzden kimseyi dinlemiyorum ben. Doktorum ne derse o. Diğerleri doktor kesiliyor başımıza. Komik 🤨.

Canım benim Eren ve senin için ne iyi olacaksa öyle olsun. Eren kuzusu da nazlı bebeklerden çıktı :)

Anam bu kiz larin takvimleri gitmiş hala dogurmamislar.....kızlar 3 5 kişi kaldınız biz eskisi gibi giremiyoruz benimki iyice kucağa alisti sürekli memede uyumak istiyor..sezeryan dikisim yapistirma azıcık açılma varçok sukir iltihap akmiyor ama arada orayı havalandır eedi asistan ama inanin bebekten yatmak ne mümkün...bol bol dinlenin
Cnm geçmiş olsun. Bizim ki de şimdiden öyle. Mama verip yatırınca gözler hmn açılıyor meme istiyor illa.

atanamayanogretmen atanamayanogretmen kuzum kimseyi kafana takma. Herkesin her şey hakkında fikri var. Her doğumun kendince zorlukları var. Rabbim hepiniz için hayırlı doğumlar versin.

Merhabalar bebeğiniz tek öğünde kaç cc besleniyor acaba? Emzirirken ne kadar gittiğini bilmiyorum çok sık emiyor memede uyumak istiyor sürekli emzirmekten göğüslerim kreme rağmen yara oldu hiçbir işimi gücümüde yapamıyorum uykusuzluk diz boyu. Acaba doymuyor mu mama mı vermek gerekir?

Bende onu düşünüyorum kuzum kilo aldıysa zorlar. O yüzden sordum burada sezeryan için ne kadar süre açlık gerekiyor diye :KK53: Dediğin gibi zor olacaksa beklemenin anlamı yok günümüzü doldurduk zaten. Yarın bi gidelim bakalım son duruma göre hareket edicez artık. Hayırlısı neyse o olsun ❤

Yarın doktor bebeğin kilosunuda kontrol eser kuzum. Sen aç git yinede 😂. Aynen doldurdun gününü artık hiç bir sorun olmaz canım. Hayırlısı olsun bakalım ❤️🙏🏼

41+0 olana kadar bekleriz daha da gelmezse yatışını yaparız dedi ama hiç çatı bakmadı

Yarın son kontrolümüz bakalım nasıl geçecek
40 hafta bitiyor diye geçen hafta ağdamı yaptırdım bu kız yine gelmedi 😀

😂 bakalım kuzum ne diyecek haber verirsin artık 🙏🏼

Slm herkese ,umarim iyisiniz . ?biz iyiyiz 5.gunumuz Evi temizledim bugun :) sezaryandan korkmayin her dogumun kendine gore riskleri var.herseyin hayirlisi

İyiyiz biz canım aynı :)❤️ Siz nasılsınız ?

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim sizlerle dertleşmek öyle iyi geliyor ki iyi ki varsınız❤ şimdi daha iyiyim😅

Aynen öyle kuzum ne olursa olsun güzel birşey için yaşıyoruz bunları 🙏🏼❤️ Hakkında hayırlısı olsun bakalım. Yarın güzel haberlerini bekliyoruz.

Kizlar yanlis anlamazsaniz :oops: ozeldeki sayfada sohbet almis basini gitmis burda yazissak olmazmi

Bir kaç kez söyledik ama işte 😅

Canım benim Eren ve senin için ne iyi olacaksa öyle olsun. Eren kuzusu da nazlı bebeklerden çıktı :)

Cnm geçmiş olsun. Bizim ki de şimdiden öyle. Mama verip yatırınca gözler hmn açılıyor meme istiyor illa.

atanamayanogretmen atanamayanogretmen kuzum kimseyi kafana takma. Herkesin her şey hakkında fikri var. Her doğumun kendince zorlukları var. Rabbim hepiniz için hayırlı doğumlar versin.

Evet gerçekten çok nazlı çıktı. Sanırım doğumdan sonra beni hiç bırakmayacak bu bebek 😅

Yarın doktor bebeğin kilosunuda kontrol eser kuzum. Sen aç git yinede 😂. Aynen doldurdun gününü artık hiç bir sorun olmaz canım. Hayırlısı olsun bakalım ❤🙏🏼

İyiyiz biz canım aynı :)❤ Siz nasılsınız ?

Aynen öyle kuzum ne olursa olsun güzel birşey için yaşıyoruz bunları 🙏🏼❤ Hakkında hayırlısı olsun bakalım. Yarın güzel haberlerini bekliyoruz.

Evet gerçekten çok nazlı çıktı. Sanırım doğumdan sonra beni hiç bırakmayacak bu bebek 😅
Birakamiyorlar kuzum ztn. Bi tek anneyi biliyorlar 😍 ben simdiden sling bakmaya basladim baska turlu cok zor olacak gibi

@havadansudan humananın çayını aldım cnm iki bardak içmeye gayret ediyorum, dün senin paylaştığın tarifi yaptım yedim hatize galıba adı, dereotu yiyorum, ayva kompostosu içiyorum dünden beri, salata yapıp yiyorum hergün,gece şu içmeye gayret edıyorum bazenbirşeyler yiyorum, kabak tatlısı yaptım bu hafta hep ondan yiyorum, tahın helva yıyorum, yok yine yok anlamıyorum niye olmuyo,
Cnm dut kurusu ye çok süt yapıyor bide akışına bırak süt tamamen piskolojik bi durum geldimi gelmedimi diye takma kafana ver sen kuzuya o çeksin çektikçe artan bişey süt.bebegini emzirirken tek ol elini tut pamugun

Canim doktorum islak bezle silme dedi pamuk al dedi ve ilik suyla sil dedi.bende her seferinde ilik suyla islatip siliyorum.bezde molfixden memnun kaldim
Evet bende pamuk kullanacaktim ama muhendiaoglu var ya Instagram'da onun önerdiği içeriği saf olan ıslak mendili aldım canım. Pamukla uğraşmaktansa cazip geldi ne biliyim

Normal dogum yapan arkadaşlar dikisleriniz nasil oldu.18 gun oldu dikis yerim hala sizliyor ve wc de cok agri oluyor.sizde durumlar nasil

Henüz düşme yok bugün 15.gün. Ara ara sızlıyor benim de. Artık ağrı kesici kullanmıyorum ama.
Merhabalar bebeğiniz tek öğünde kaç cc besleniyor acaba? Emzirirken ne kadar gittiğini bilmiyorum çok sık emiyor memede uyumak istiyor sürekli emzirmekten göğüslerim kreme rağmen yara oldu hiçbir işimi gücümüde yapamıyorum uykusuzluk diz boyu. Acaba doymuyor mu mama mı vermek gerekir?

Ne kadar emdiğini bilmiyorum ama benim oğlan da doymuyor..süt yapıcı ne varsa tüketiyorum. Su içiyorum. Ama şunu gözlemledim...eğer uyumaz ise tek memeyi emip 1 saat duruyor sonra diğer meme 1 saat sonra 60 lık mama yiyor. Bu arada da memelerin dolmasını bekliyorum o zaman boş olunca kızıyor çekiyor az geliyor çünkü. 2 gün öncesine kadar günde 2 kez veriyordum mama şimdi 3 e çıkardım mecburen.

Kızlarrrr yarın 40+1’de kontrolüm var çatı muayenesi yapılacak en son kanala tam girmemişti, dr ne kadar yukarıda olduğuna suyuna darlığa falan bakacak eğer normal için uygun değilsem sezaryen olacağım yarın🙈 iğne bile yaptırmaktan korkan bir insan olarak çok stresliyim🙈yarın Doğuma gider gibi gideceğiz

Malesef hala sancı adına en ufak bir şey hissetmiyorum😞
Korkma cnm hakkında hayırlısı olsun.sezeryan olurken zaten hissetmiyorsun.

Yarın doktor bebeğin kilosunuda kontrol eser kuzum. Sen aç git yinede 😂. Aynen doldurdun gününü artık hiç bir sorun olmaz canım. Hayırlısı olsun bakalım ❤🙏🏼

İyiyiz biz canım aynı :)❤ Siz nasılsınız ?

Aynen öyle kuzum ne olursa olsun güzel birşey için yaşıyoruz bunları 🙏🏼❤ Hakkında hayırlısı olsun bakalım. Yarın güzel haberlerini bekliyoruz.

Aç gidince de nst’ye almıyor 😂 ne diyecek görcez bakalım artık 😃

Kızlar birşey soracağım.
Hamileliğim boyunca hiç mi hiç çatlağım olmadı krem bile almaya gerek duymamıştım, badem yağı sürmüştüm sadece.
Ama doğumdan bi hafta sonra sezeryan dikişimin üzeri göbeğimde acayip çatlak oluştu, çok kötü oldu karnım. Hala da çatlamaya devam ediyor. Çok şaşkınım.
Mustela ve yağ aldırdım hemen eşime ama faydası yok 2 haftadır
. :KK43:
Çok hızlı kilo verdim o yüzden mi oldu acaba. Acil öneri bekliyorum kızlar.
Çatlamasına engel olamıycam sanırım Ama en azından izi kalmasın. 🙏
Valla canım. Ne kullanırsan kullan o çatlak oluşunca gitmiyor.kirmizimi çatlağın???benim ilk gebeligimde kullanmadığım kalmadı 37 bı başladı catlagim. 39 haftaya kadar devam etti.simdi bundada sanki az catlagim varmış gibi yine çatlak oluştu umursamiyorum vallahi zaten bir yıl sonra belli olmuyor derin çatlaklar haricinde benim 4-5 tane derin catlagim var çünkü.

Günaydın kızlar 🥰
Güzel bir hafta olsun inşallah 🙏🏻

Bizim kıza bahar çocuğu olacak dedik, kış geri geldi sanki
Üç gündür kar yağıyor ve hava inanılmaz soğuk 😱

Koç burcu olacak dedik, doğmadı, boğaya geçti artık günü 😀

Kardeşim de ben biliyorum yeğenim teyzesini bekler dedi durdu gerçekten de doğmadı bizim kız bekledi 😅

Hayırlısı diyorum artık 😀

X