2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar doktordan çıktım. Çok şükür bebek oluşumu gözleniyor yolk var dedi.Ben asla kürtaj demem dedi. Yamuk falan da değil gayet düzgün normal bir kese deri.Dünkü ultrasonu gösterdim. Bişey Diyemem ama içinde oluşum var boş gebelik değil kesinlikle bekliyoruz dedi bayramda burdayım birşey olursa ara dedi cts günü kontrole gel kalp atışlarına bakalım geç döllenme olabilir çok küçük daha dedi. Düşerse de kendi düşsün 1mküplük su alanı büyük bir düşük olmaz kürtajlık bir durum değil dedi. Allahım sana binlerce kez şükürler olsun. Sizlerden de Allah razı olsun merak edip önem verip cevap yazmışsınız Allah sizinde gönlünüze göre versin. Yinede cts kalp atışı için endişeliyim ama beklediğim için çoooook mutluyum Allahım :dua::dua:
Eki Görüntüle 2180430
Çok şükür canım inşallah herşey yolunda gider sen içini ferah tut

Canm plt degerin kac cikti onu soracaktim bide hamile kalmadan once biliyo muydun veya hamile kalnca kan testleri yapilinca mi ogrendin
Canm hic plt degerine falan bakilmadi oglumda prof gittim hamile boyunca o bileonemsemedi keza bu hamileligim de bole cunku kac gende olup tasiyici yada direk kan pihtiasmasi olusumuna gore igneyi ayarliorlar dozunu tek aspirin yada tek igne yada her ikiside ayni anda .. Zaten hamilegin boyuncada doopler diorlar onunla bebege giden kan akisina bakiorlar her muanede.. Bnm iki dusukden snra kromozon analizi ve bu pihtiaslama tahlili istedii doktorum orda cikti hamilelik dusunmeden bir kac ay once cor aspirin kullanip ole korunmayi birakmayi tavsiye ediorlar genelde.. Bnde ole yaptim :KK48: sizde varmi suan pihtilasma

Kızlar cinsiyet tahmini anlatıcam size hadi bi yapın bakalım neler çıkacak şimdi hamile kaldığınız yaşa hamile kaldığınız ayı ekliyorsunz sonra 9çıkarıyorsunz sonuç tekse erkek çiftse kız şöyle ben 26yaşımda temmuzda hamile kaldım (26+7-9) cevap 24 kız yani hadi sizde yapın önceki çocuklarınız içinde deneyin bakalım ne kadarı doğru çıkacak ben çocuğuma denedim doğru çıktı inş buda doğruysa kızım olacak
Yalnız doğum tarihiniz agustos eylül flnsa temmuzdaki yaşınız üzerinden hesap yapınız :anneadayı::emir_bebek::anne:

oğlumda 29+12-9=32 bu tutmadı
susamım da 30+7-9= 28 yine kız ay hadi inş

Bende merak ettim hücre yenilenmesine göre de hesapladım. Bilmiyorsanız onuda ben anlatayım.. Hücreler kadınlarda 3, erkeklerde 4 yılda bir yenilenirmiş. Doğum tarihine göre erkeğe 4 kendinize 3 ekleyerek günümüz yılına kadar geliyorsunuz son hücre yenilenmesine bakıyorsunuz.Bizim eşimle ikiimizinde 2017de yenilenmiş :) Bu durumda ne oluyor bilmiyorum ama:KK45:
Tabi en son kimin kanı yenilendiyse onun cinsiyetinden olurmuş o bilgiyi atlamışım :) Kız kardeşimde doğru çıkmıştı bu hesap.
ben 87 90 93 96 99 02 05 08 11 14 17
eşim 87 91 95 99 03 07 11 15

ilk bebişim erkek bu da tutmadı :KK70: zaten çin takvimi de kız demişti ona :KK70:

Canm hic plt degerine falan bakilmadi oglumda prof gittim hamile boyunca o bileonemsemedi keza bu hamileligim de bole cunku kac gende olup tasiyici yada direk kan pihtiasmasi olusumuna gore igneyi ayarliorlar dozunu tek aspirin yada tek igne yada her ikiside ayni anda .. Zaten hamilegin boyuncada doopler diorlar onunla bebege giden kan akisina bakiorlar her muanede.. Bnm iki dusukden snra kromozon analizi ve bu pihtiaslama tahlili istedii doktorum orda cikti hamilelik dusunmeden bir kac ay once cor aspirin kullanip ole korunmayi birakmayi tavsiye ediorlar genelde.. Bnde ole yaptim :KK48: sizde varmi suan pihtilasma
Canım dopler e nasıl ve kaç aydan itibaren bakıyor

Canim benim de yok duzen..
Bugun ilk defa sabah bulantiya uyandim. Ama yemegi kendim zorla yiyorum. Fazla da yemiyorum ki cikarmayayim diye.. genelde yogurtlu ferah seyler tuketiyorum. Iyi mi yapiyorum bilmiyorum. Ama diger seyleri kaldiramicakmisjm gibi geliyor.
Bir de sanki hic aclik hissim yok. Bu bana cok uzak bir sey oysa ki:eek:

Benim sürekli tansiyonum düştüğü için Dr um sık sık yiyeceksin dedi. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ara öğünler yiyorumda :bicak: akşam üzeri bir bulantı başlıyor aç uyuyorum:110:

Aynı ben ayyynı :) normalde iştahım açık ama gebeliği öğrendiğimden beri o kadar azaldı ki açlık hissi yok hatta.. doktor bugün bi liste verdi tüketmememiz gereken şeyler varmış sanırım
Hiiiç merak etmeyin kızlar. Bu iştahsızlığınız geçici. Bu bulantılar geçince ya da şöyle 5-6 aydan sonra iştahınız baya açılacak hatta hobaaa bu kadar kiloyu ne ara aldım diyceksiniz :dondurma::halay:

Merhaba arkadadaşlar, kısmetse bende 2019 nisan annesi olacağım, bugün kan verdim beta hcg 4310 çıktı, son adet tarihime göre 5. haftadayım, daha doktor kontrolü olamadım
Hoşgeldiniz aramıza :) sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi inşallah :)

CAnım bendede enfeksiyon varmış su içerek çözebilir miyiz dersin umarım sıkıntı olmaz

Bndede enfeksiyon var kizlar ya
İlk gebeliğimde bende de vardı. Korkulcak bişey değil merak etmeyin ama doktor ilaç verirse su içerim geçer deyip içmemezlik yapmayın. Enfeksiyondan korkmayın geçer ama ihmal de etmeyin :)

Merhaba, Allah kısmet ederse bende Nisanda kavuşurum yavruma :) bugün 6+1 de kalp atışını gördük çok şükür. İstanbul Anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz doktor varsa sevinirim. Ataşehirde oturuyorum kararsız kaldım.
Sağlıkla kucağınıza alın inşallah bebeğinizi :)

Kızlar bende gttm hastahaneye 7+0 olmam lazım doktor 6+1 dedi.bebeğide çok küçük daha ama canlı dedi.bana göstermedi ama kalp atışını.bayramdan sonra özele gideceğim
Bire bir tutmasını bekleme zaten canım. Anormal birşey değil 1 hafta ileri veya geri olması. Kızımda da hep geriden gidiyordun adet tarihime göre. Ama doktorum o kadarcık farkı hiç önemsemedi. Önemli olan ilerki tetkikler yani doktorun her ya gidip gireceğimiz ultrasonda alacağı ölçümler. Önemli bir fark değil yani için rahat olsun :super:

Merhaba, Allah kısmet ederse bende Nisanda kavuşurum yavruma :) bugün 6+1 de kalp atışını gördük çok şükür. İstanbul Anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz doktor varsa sevinirim. Ataşehirde oturuyorum kararsız kaldım.
Maşallah ne güzel kalp atışını duymuşsunuzdur
Bende Anadolu yakası ama özel de tavsiye verecek kadar bilmiyorum bayram sonu karar vereceğim Pendik kartal civarı hastanelere

İlk kez etiket yapmak istedim beceremedim onu da. Hoşbuldum. Ay umarım cok mutlu kocaman göbekli penguen gibi yürüyen bol tekmeli hamileler oluruz. Cok ihtiyacim var dünyami degıstirecek bu bebeğe:anneadayı::KK200:
Hehehhe sana bol minnoş şişmeler canım ben mümkünse hiç almiim penguenlik ama dersen leblebi yutmuş solucan o olur bak:KK53:
ilkinde 26 kilo aldım bunda bi dikkatli gidiim ne olurr allahım ne olur saptırma yolumdan :KK17::KK17:

Hehehhe sana bol minnoş şişmeler canım ben mümkünse hiç almiim penguenlik ama dersen leblebi yutmuş solucan o olur bak:KK53:
ilkinde 26 kilo aldım bunda bi dikkatli gidiim ne olurr allahım ne olur saptırma yolumdan :KK17::KK17:
Aslinda ben de kilo takıntılıyım bak. Ama karnım kocaman olsa güzel de olabilir. Kac kilosun şuan? "Şişkolata anne olmayalım," demiştin gülmüştüm..

Ya bilmiyorm degerim referans degerden cok az ustte cikmis.. nette braz arastrdm kan pihtilasmasi riski fln dyo.. kafam karsti doktora da gdemedm dha

X