2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Merhaba uzunca süredir yazamadım öncelikle yeni annlerede hayırlı olsun
Bi yardımınıza ihtiyacım var sigara kullanıyorum azalttım ama bırakamıyorum böyle olup bırakabileniniz var mı ?
Merhaba.. Ben ilk gebeliğimde sigarayı bırakmamiş ama azaltmıştım. Güya tabii. Yok slim içerim, vay efendim bi Türk kahvesiyle bi sigara olabilir, bi dahaki ay zaten bırakırım derken bebeğin kan pıhtılaşması sebebiyle kalbi durdu. Bak sigaradan demiyorum ama sigara pıhtılaşmayı da tetikleyen bi faktör, her kötü şeyi de o çağırır gebelikte. Azaltmakla olmuyor, o her zayıf anında kapıda bekliyor olacak çünkü. Zart diye bırakmak lazım. Ben dün gece bıraktım. Yapabilirsin. Onun vicdan yükünü alma. Analık senden birçok fedakarlık isterken sigara bırakmak ne ki. Ben de çok zorlanıc eminim, aklıma sigara her geldiginde bebeği gögsüme ilk koyacakları anı hayal etmeyi planlıyorum. "Yok ben romantik takılamam, realist olucam," diyorsan da bol bol ve diş etlerini zedelemeyecek uzunlukta sürelerde dişini fırçalamanı öneririm. Bir süre sana sigarayı hatırlatan en belirgin eylemleri de askıya alabilirsin. İkimıze de başarılar.

Üf çok batıni takılıcam şimdi ama yardımınıza ihtiyacım var. Saçlarım biraz uzunca, dökülmeye başladı. Gebeyken korkmayıp saçını kestirip sağlıkla bebeğini kucaklayan örneklere ihtiyacım var, bi el atar mısınız?

Birsuru yeni gelen olmuş diye sevindim önce.Selam verdim o bile havada kaldı.kendimi dışlanmış hissettim.Boyle değildi burasi biz testte ikinci çizgilerimizi gördüğümüz gunlerde:KK42:
Balımmm :KK200::KK200:
Birbirimizi tanıdıkça kaynaşırız zaman geçtikçe kemik kitle oluşur şuan bi heyecanla herkes gelip yazıyor ama azalır o aksiyon sen buna takılma canımsın :KK200::KK19:

Üf çok batıni takılıcam şimdi ama yardımınıza ihtiyacım var. Saçlarım biraz uzunca, dökülmeye başladı. Gebeyken korkmayıp saçını kestirip sağlıkla bebeğini kucaklayan örneklere ihtiyacım var, bi el atar mısınız?
Kızma ama bana çok komik geliyor bu inanç :bicak: ben kestirdim hemde birden fazla bişeyde olmadı ne olabilir ki :)))

Canım benim 4 yaşında kız kardeşim var. Annem hamileyken kestirdi birşey olmAz kardeşiminde maşşallahu var. Batıl boyutunu bilmiyorum Ama bende kestirecem Benimde çok dökülüyor.

günaydınlar:)
kesinlikle batıl canım ben ilk gebeliğimde kestirdim mssallah oğlum gayet saglıklı ve suan tepemde:)

Bulantı ve su kısır döngü aslında. Mide bulandıkça su içilemiyor, su içilmedikçe bulantı artıyor. Bu döngüyü kırabildiğin için tebrik ederim.
El mahkum vallaha herşeyden tiksiniyorum.sadece yiyeceklerden değil temizlik bile yapamıyorum deterjanlar yağ sökücüler hepsi pis kokuyor.hamileliğimi böyle hayal etmemiştim.eşime nazlanacaktım canım bişey çekmese bile gıcıklığına bişeyler isticektim.umarım bulantılar tiksinmeler geçer

Gebeyken uzundu saçlarım parıl parıldı doğumdan sonra güçsüzleşti kestirdim.
Gebeyken kestirilmez vs hurafe canım Allah bebenin kaderini senin saç kesim tercihine bırakmış olabilir mi? Bu düşünce bile inanca ters bence için rahat olsun :KK49:

El mahkum vallaha herşeyden tiksiniyorum.sadece yiyeceklerden değil temizlik bile yapamıyorum deterjanlar yağ sökücüler hepsi pis kokuyor.hamileliğimi böyle hayal etmemiştim.eşime nazlanacaktım canım bişey çekmese bile gıcıklığına bişeyler isticektim.umarım bulantılar tiksinmeler geçer
Kıyamam yaa hayaller hayatlar olmuşsun :KK53:
Geçer canım merak etme acısını çıkarırsın :KK45:

Bire bir tutmasını bekleme zaten canım. Anormal birşey değil 1 hafta ileri veya geri olması. Kızımda da hep geriden gidiyordun adet tarihime göre. Ama doktorum o kadarcık farkı hiç önemsemedi. Önemli olan ilerki tetkikler yani doktorun her ya gidip gireceğimiz ultrasonda alacağı ölçümler. Önemli bir fark değil yani için rahat olsun :super:
Sagol canım inşallah hepimiz sorunsz hamilelik geçiririz

Geçer bence. Şimdi betan çılgınca yükseliyor, olur yani. Çok az kişi var 12. haftadan sonra bulantı yaşayan. Su müthiş bi şey. Kilonu kontrol altında tutar, enfeksiyonu söker, ödemi engeller.. Ben de günde 3.5 litre içiyorum ama bulantim başlayınca beni zorlicak :KK43:

Herkese günaydın :)
Sabah sabah kızımın kafama çıkması ile uyandım :işsiz:
Çokkk yorucu bir aydan sonra 10 günlük bayram iznine ayrılmanın mutluluğunu yaşıyorum :dondurma::dondurma: Tabi bayram dönüşümü düşünmek bile istemiyorum. Bol dinlenmeli bir bayram diliyorum bana ve herkese
Yaaa çok minnoşlar benim oğlan da dün kafama oturmuştu :skandal:
Hahah allahımm bal bunlar ya

Günaydın kızlarr. Saat 09:00. Şimdi oğlumla kahvaltı edip, temizliğe girişeceğim. Günlerdir mıy mıy mıy geziniyorum ve buna bir son vermeye karar verdim :cool:
Herkese iyi hafta sonları. Yola çıkacaklara iyi yolculuklar.
Bende öyleydim bugün girişicem nasipse :)

X