2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bnm bulantılarında yenı başladı altıncı haftasından sonra hatta yedim buradaki kızları bnm neden midem bulanmıyor diye

Gıdaların kokularına hassaiyet var bende yavaş yavaş, birde belki saçma gelebilir sana ama şeklini beğenmediğim herşey içimi bulandırıyor
çokta iyi birşey değil kızlar mide bulantısı... bulanmıyorsa niye dert ediyosunuz bulanmıyo diye ne güzel işte.. keşke benimde bulanmasa

Dert etmiyorum ben hatta hiç bulanmasa daha iyi olur

Kızlar hiç isim düşünüyormusunuz ? Ben bazen düşünüyorum ama hiç biri içime sinmiyor eskiden çok fikrim olurdu ama iş ciddiye binince tıkandım

Kızlar dün youtuba da bi iki doktorun videosunu izledim, mide bulantısı hamileliğin sağlıklı ve canlı ilerlediğinin bi göstergesi dedi. Ben kocakarı bilgisi sanırdım, doktor ağzından da duyunca şaşırdım. Hiç midesi bulanmayıp sağlıklı doğum yapan tanıdıklarım var..

%80 hamilede bulantı oluyormuş o tanıdıkların %20 lik dilimde kalan şanslılar, bende çok özeniyorum onlara. Belki erken biter diye umuyorum bende yani doktorumun demesine göre 11. haftada bitecek ama etrafımdaki insanlardan daha uzun sürebileceğini duyuyorum. Ben bu durumda bir süre daha beslenemeyeceğim.

Bulantı olayı çok karışık bir konu. Bnm annemin 3 hamileliğinde de hiç bulantısı olmamış. Ama maşallah 3 ümüzde sağlıklıyız. Yengem de 4 Doğum yapmış hepsinde de bulantıdan yatak döşek yatmış. Yani hiç belli olmuyor. Bulantı olsa da olmasa da bebeğin sağlıklı gelişmesi önemli olan.6. Haftamdayım çok şükür benim de Yok bulantım. Doktorlar betahcg nin yüksek olması bulantıya sebebiyet verebilir diolar, ama kayıpla sonuçlanmalarına rağmen ilk 3 gebeliğimde beta hep yüksekti 12. Haftaya kadar devam etmişti ama hiç bulantı olamamıştı. Bu sefer beta düşük ama yine de bulantı Yok. Bünye meselesi belki de biraz.

Bulantısı olanlara Allah kolaylık versin çok zor birşey. Bulantısı olmayan arkadaşlar da dua edin bulantı olmasın diye, bulantınız Yok diye bu bir şeylerin kötü gittiğini göstermez... sadece birazcık şanslıyız hepsi o

Bir de şöyle bir şey var, doktorum miden bulanır hiç bir şey yiyemezden de sakın üzülme ilk 3 ay yediğin içtiğin zaten bebeğe bi etki yapmaz dedi... 3 Aydan sonrası önemli dedi. O yüzden bulantılardan dolayı beslenemeyen arkadaşlar siz de canınızı sıkmayın. Beslenemeyecek olsalardı rabbim o bulantıları çektirir miydi hiç??

Benim yakın zamanda tanıdığım hamilelerin hiçbirinde bulantı olmamış bebekleri de çok sağlıklı maşallah. Doğdular buyuyorlar.

Videolarda doktorların sölediği mide bulantısı olanın, olmayana göre düşük riskinin daha düşük olmasıymış. Ama tabiki bulanmayanlar bencede daha şanslı. Çok zor böylesi de.

Midesi bulananlar teselli bulsun böyle :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…