2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Ay o ne laf öyle hamileliğin her döneminin ayrı endişesi ayrı sıkıntısı var her döneme uygun yaşıyoruz işte , kıyamam ya o şekil acı bir laf mı etmişler sana
Ewt öyle dediler uyusam laf midem bulansa laf kapatsınlat bni bi fanusa suyum gelince çıkarsınlar

Doktor en zor zamanın bu ilk zamanlar olduğunu söylüyor hep ve ben de buna inanmak istiyorum Sana katılıyorum ama herkesin hamileliği kendi tecrübesi ve çok gereksiz yorumlar yapıp insanın enerjisini çekiyorlar.
Aynen öyle bebek ne zmn demeyi biliyorlardıı =((

Kürtaj için acele etme canm bnm arkadasımda öyle oldu tüpte kese dış gebelik dediler aldırmaya gittiklerinde tekrar baktılar rahimdeydi meğer daha yeni döllenme zmnıymış ve 2 kese vardı şimdi ikizleri var...

Şuan ben rahatım canım birazcık 9 haftaya girdik senin bu zamanlar azalır yemek yanında limon yemeye çalış yemek öncesi su içme daha çok bulantı yapıyor yemekten sonra iç
Evet canım bulantı için yazdırdım ama hiç tesir etmedi üstelik kemoterapi gören hastalara bile bulantıyı karşı bu ilacı veriyorlarmis yani o derece güçlü ama bende tık yok ters gibi ekşi şeyler yiyemiyorum hemen kusturuyor ne limon ne mandalina ne ayva ne nar ne ayran ne yoğurt ne peynir aksine tatlı şeyler biraz rahatlatıyor muz, hurma gibi meyveler bir de hep sütlaç muhallebi türü şeyler canım çekiyor

Metpamide alerjim var benim hamilelikten önce acilde yanlışlıkla bana vermişdiler neler çektim Allah göstermesin bir daha , evet daha da siddetleniyor ve bu yeni aldığım da tesir etmedi daha ne yapayım ben
Tuzlu peynir,limon ekşi mandalina ekşi elma bana iyi geldi birde fırında patates ve soğan

Şekerli gıdalar daha çok bulandırır canım birimize iyi gelen diğerimize ters etki yapıyor Of

Canım tüpte değil ki benim sezeryan kesi yerine yakın olduğu için doktor şüphelendi yani kesi yerinin içine girmiş olabileceğinden şüpheleniyor eğer öyleyse beni çok kötü günler bekliyo allahm kolaylık versin bana .zaten bundan öncede dış gebelik geçirdim sağ tüpümü aldılar bu sezeryan kesik yerine yakın yerde çok aşağıda

Canım senin ilacın beninkindenmis şimdi baktım etken maddesine. Bnmkinin adı da zofran zydis. Geçireceğine inanıyorum bende bile etkili olduysa... Sen sadece yanlış zamanda kullandın mideni bulandıran sivilar çoktan oluşmuş çünkü. Söylediğim gibi sabah uyanir uyanmaz iç 8-9 saat bir miktar rahatlatıyor.

Aç karnına tok karnına farkediyor mu ?

Kızlar benmde çok bulantım oldu geçtiğimz haftalarda hiç bişey yiyemedm yiyemedkçe bulantım arttı. Mide boş olunca içinde resmen sıvı olduğunu hissedyrdm ve malesef o sıvıyı kusuyordum. Ama sonra uyanır uyanmaz ağzıma ekmek ya da kraker bişeyler atıştrmaya başladım sonra kahvaltı yaptm yani bulanmasına imkan vermeden yedm. Aralarda da hiç midemi boş bırakmadm. Ayva iyi geldi bana tatlı olan herşeyden tiksiniyorum şuan. Birde doktorum premesis yazdı bi kaç onu kullandm onunda etkisi oldu bu haftayı daha rahat geçiriyorum..midenizi boş bırakmayın arkadaşlar bende işe yaradı inşallah sizede iyi gelir yoksa bulantılar mahvediyor

Sen neler yiyebiliyorsun normal sulu yemek falan yiyor musun?
Hayır sulu hiç yiyemiyorum suyu sadece sıcak su şeklinde içiyorum, ben evde kendim gevrek yapıyorum anca onu bir de yağsız tost muhallebi muz hurma varsa badem böyle ha bir de süt reçeli var sabahları da onu yiyorum anca, közlenmiş kestane düşmüş aklıma öğlenden beri çok canım çekiyor

Gecmiş olsun cnm ya Rabbım hayırlısını basıp etsın bnmde sezeryanım var keseyı gösterırken orayıda gösterdı baya uzaktı orası Allahım yardımcın olsun bu sezeryan ızınden cok cektım kayıplarım maşesef o yuzden oldu Rabbım bıdaha yasatmasın

Kızlar yarın bende betaya baktıtıcam panik oluyorum ya en son salı yaptırdım 234 çıkmıştı dua edin nolur
İyi çıkmış canım panikleme ilk başta ne kadar çıkması hiç önemli değil önemli olan sonradan nasıl ilerleyişi, inşallah güzel haberlerle gelirsin

Kızlar yarın bende betaya baktıtıcam panik oluyorum ya en son salı yaptırdım 234 çıkmıştı dua edin nolur
İyi çıkmış canım panikleme ilk başta ne kadar çıkması hiç önemli değil önemli olan sonradan nasıl ilerleyişi, inşallah güzel haberlerle gelirsin

Hepimizi rahatlatan yiyecekler farklı gerçekten ben hep kuru ekmek peynir arada yoğurt, yeşil elma, leblebi birde geçen gün fırında kestane yaptım ama zor yedim onu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…