2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230

Benim oglum nerdeyse 2aydir emekliyo , ayaga kalkip tutunurdu ama bizim koltuklarimiz biraz yuksekti dengesini kuramıyordu simdi annemlerdeyiz 1haftadir artik tutunarak ilerlemeye basladi normal gibi gelmisti bana
Ama oglum oyle cok el hareketi yapmiyor bikac gundur gel gel sadece ve parmaklari sayiyorum onun gibi oynatiyor ,alkistir baybaydir onlari ne zamanlarda yapiyorlar

Ya esas film buyuyunce basliyor.. evet sendrom bilmem ne zoluyor ama buyuyunce cok tatli oluyorlar.. uyumadan once burnunu burnuma dayayip iyi geceler anne deyince herseyi unutuyor insan :))
Azıcık daha büyüse de sarıp sarmalayıp yatırsam koynumda. Şimdi bi yerini uyustururum, kolum ağır gelir falan diye gönlümce sarılamıyorum uyurken. Allah’ıma şükürler olsun, iyi ki varlar

Benim dana on ay bir haftalık, yedinci ayında emeklemeye başladı sekiz aylıkken de sıralamaya. Bu hızla giderse dokuzda yürür dedik ama yok bi yerlerden tutunarak yürümek şimdilik eğlenceli geliyor sanırım alt iki disimiz 7,5 aylıkken çıkmıştı, dokuzuncu ay atağıyla üst dört dişi çıkardık aynı anda sayılır bir iki gün arayla. Şimdi üstten birinci azılar yoldaaltta tik yok hala iki

bebekten bebeğe değişir bence onlar benim oğlan yapiyo ama ne kadar bilinçli bilemiyorum müzik duyunca oynuyo sallaniyo falan

benim oğlum 9aylık altta tek diș hala :)))

Valla bizimkine bay bay yapıyorum kaç gündür çok hoşuna gidiyor gülüyor ama yapmıyordu. Bugün arkadaşlarla görüştük onlar bay bay deyince yaptı çok şaşırdık. Dedim beyin bedava atmış hafızaya el hareketleri çok hoşuna gidiyor ama canı isterse yapıyor . Bazen gece uyanınca kendiliğinden eline bakıp yapıyor

Masallah bebisine :) yapabilecek bile olsalar bazen bazi bebekler bir yerlere tutunmadan yurumeye korkuyorlar. Benim oglum 15 aylik yurudu ama epey siraladi. Bir gun avm.de bir tane oyuncagin pesinde gidecegim diye ellerini birakip yurumeye baslamisti esek sipasi :)

Kizimi su an hic tahmin edemiyorum ama gozu kara, o daha hizli gecer asamalari tahminimce :)

Bu arada bir donem uyku sorunlarindan bahsediyordun, az biraz toparladiniz mi?

Yaaa yerim oyuncağın pesinden ha:))
Uyku sorunumuz baya düzeldi sanırım dokuzuncu ay atağıydı, dişle birleşince zirve yaptı ama kabus gibi bir üç hafta geçirdik. Hala uyanıyor geceleri ama tas çatlasın dört defa, uykuya geçişi kolay oluyor. O süreçte sabaha kadar bir saat uyuyup en zaman yarım saat (ki genellikle iki saat oluyordu) ayaktaydık zombiye dönmüştük eşimle ay düşündükçe tuylerim dikiliyor

Ay çok sevindim biraz daha düzelmesine. O yüzden uyku eğitimi konusunda acele etme dedim. Çocuğunu en iyi sen tanırsın tabi de, düzensizlik gelip geçiciyse sabretmekten başka yapacak bir şey kalmıyor. Yine arada olacak öyle dönemler ama merak etme tünelin ucunda ışık var :) Ben de kızıma bu şekilde sabrediyorum.

Kızlar benim oğlum on ayına girdi. Atak dönemi sanirim çok huysuz karnı tok uykusunu almış olsa bile kucak istiyor hep . Gunduzleri uyku düzeni yapmaya calisiyorum. Aynı saatlerde uyutmak için. İki uyku yaptiriyprum. Akşam da sekizde yada sekiz buçuk ta uyutuyorum. Çok düzensiz uykulari. Şimdilik saat sabitlemeye çalışıyorum sonra ayakta sallamayı da bırakmayı düşünüyorum. Siz neler yapiyorsunuz. Yürüyen emekleyen bebiş var mı. Bnm oğlan ikisini de yapmıyor. Poposunun üstünde oturarak surunuyor

Suan bizimkide durmadan kucakta ne atağı bilmiyorum ama 2 haftadir huyu suyu değişti gece 12de fln uyuyo

benim oğlum 9 ay 10 günlük uyku düzenimiz genel olarak var ama emerek uyuyor tabi.benim oğlan uzun zamandır emekliyor ve artık ellerini bırakıp uzun sure düşmeden duruyor bazen o şekilde 1 2 adim atıyor

benim oğlum 9 ay 10 günlük uyku düzenimiz genel olarak var ama emerek uyuyor tabi.benim oğlan uzun zamandır emekliyor ve artık ellerini bırakıp uzun sure düşmeden duruyor bazen o şekilde 1 2 adim atıyor
Maşallah. Bnmkixe sallarken dalmazsa meme veriyorum öyle uyuyor genelde. Poposunun ustunde biraz geziyor. Sonra Kendini yere atıyor geri geri sürünüyor. Bir süre sonra yoruluyor alarm veriyor gel beni kaldır diye. Akşama kadar kaç kere kaldırıyorum Allah bilir.

Benim bebeğim emekliyor sıralıyor yürütecine tırmanıyor ama daha adım atmaya cesaret edemiyor bakalım ne zaman yürür Allah bilir. Uyku konusunda benim kadar dertli var mı acaba 3 gündür uyumuyor hatta gece uyanıp 1 2 saat oyun oynuyor. Sonra uyutmaya calısıyorum 20 dakkada bir uyanıyor. Geri bazen uyatamıyorum gündüz uykusu da yok gibi bir şey. Ne yapcam ben bu bebeyle

Merhaba arkadaşlar.. biz yine hastalıklarla boğuşuyoruz. Oğlum influenza a virüsü kaptı, namı diğer domuz gribi oldu.. 3 gündür ateşiyle boğuşuyoruz. Yüksek ateşten burnuna kadar şişti yüzü, tipi değişti yavrumun. Tam onu toparladık derken bu sefer kızım başladı dün. Ona da aynı tedaviye başladık.

Oğluma teşhis koyulduğu gün, göğsümde ağrı sebebiyle doktora gittim ben de, mastit olmuşum. Oğlumu 1 ay önce memeden kestim, kızımı emzirmeye devam ediyorum. Ama memeler sanırım tek çocuk emzirdiğimi henüz algılayamadı, kontrolsüzce süt üretiyorum. Ve sonuç mastit işte.. Yani 2,5 yıl sorunsuz emzirip 2,5 yıl sonra mastit olan hem de bunun için iki bebeğimin birden hasta olmasını bekleyen memelerimi de ayrıca tebrik ediyorum..

Neyse, zor yani.. Allah çaresiz dert vermesin ama yoruldum. İki çocuk çok güzel de, hasta olunca fena ya..

Cok grcmis olsun..... aynisini yasadik hastaliklari birbirine bulasti ve tam 1 ay cektik pis öksürüklu gripli biseydi. Crp hep yuksek cikti kanda. Serumlar oldu igneyele anca toparlar dedi normal antbyotk yetmedi yani. Kotu bi virus ortalikta dolasio cocuklar toparlanamio. Derken ayni hastalgi bnde kaptim. Hastalgimdan degil onlara yetisememekten agla agla valla yapamiyorum ben dedim.

Bi oksrk krizine girer su yetistrirken diger kusar onu temzlerken digernin ilac saaati gelir.... ben hayatımda boyle bi tempo gormemstm. Allah yardimcin olsun insallah rn kisa zmaanda atlatrsınız.

Bu arada influenza a kan tahlilinde mi ckti nasil anladiniz. Bizimkide cok lotuydu acaba ayni virusmuydu

Valla doktor muayeneden sonra söyledi. Influenza A dedi. Artık aynı şekilde kaç çocuk gördüyse tahlile gerek bile duymadı. hayır lanet şey virüs, mikrop değil ki tedavi edesin. Hastalığın seyrini izleyebiliyorsun sadece. Ateşi kontrol altında tutmaya çalışıyoruz.

Dediğim gibi, ikisine de 3 saatte bir dönüşümlü ateş düşürücü veriyoruz. Ne uyku kaldı ne bişey. Ateşleri kontrolsüz bir şekilde aniden yükseliyor, ilaç vermesem de uyuyamıyorum korkudan. Dün gece 12'de oğluma, 2'de kızıma, 3'te oğluma, 5'te kızıma, 6'da oğluma ilaç vermek için kalktım. Hadi oğlan uyuyor geri ama kız efsane..

Bir de kusuyor her ilaç verişimde, içim gidiyor. Sabah 5 te ben kızla duşa girdim, öyle bir kusmak yani, eşim sağolsun kusmuk temizledi.

Oğlan ise ateşi yükselince çişini tutamıyor, her yana işedi..

Yemekleri ayrı dert zaten... İkisi de iştahsız şu an çok normal ama yedirmeden de olmuyor. Maymunluk üstüne maynumluk yapıyorum. Kızım artık bana öyle bir bakıyor ki resmen "anne salak mısın sen, ne biçim hareketler yapıyorsun" diyor bakışlarıyla :)))

Ne diyeyim.. size de çok geçmiş olsun canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…