2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kizlar oglumun disleri cikmisti su an alt ve ustten yan disleri cikiyo ,5 disi var 2 gundur cok kotu yapiyo aciyo oglum hayit oyun değil diyorum burnunu sıkıyorum birakmasi icin ama o zamanda iyice hirslaniyor ne yapabilirim

Tunelin sonunda isik 2 yas civari gorunuyor :) bizim oglan 2 yas sonrasi normal gece uykusu uyumaya basladi.

Kizi hic kestiremiyorum, gorecegiz :)
4 aylıkken şöyle 4-5 saat kadar kesintisiz uyuyordu . Sonra bayram geldi memlekete gittik geldik. Orda bide hastalandı. Artık kesintisiz uykular kalmadı. Öyle zaten geçici bir süre miydi yoksa düzeni bozulunca o da mı bozuldu bilemiyorum :) Şöyle kendi uykuya dalsa deliksiz uyusa ah ah

Kizlar oglumun disleri cikmisti su an alt ve ustten yan disleri cikiyo ,5 disi var 2 gundur cok kotu yapiyo aciyo oglum hayit oyun değil diyorum burnunu sıkıyorum birakmasi icin ama o zamanda iyice hirslaniyor ne yapabilirim
Oy maşallah baya diş çıkmış , bizde 2 henüz. Bu aralar ben de arada acı hissetmeye başladım. Valla ısırdığı zaman hoşuna gidecek , tekrara sebep olacak tepkiler vermeyin diye okumuştum başka ne yapılabilir bilemiyorum.

Oğlumda tecrübe ettiğim 1 yaşına kadar pek düzenleri olmuyor. Habire düzen kurup düzen bozuyorlar. 1 yaş sonrası biz biraz daha rahat ettik. 2 yaşa yaklaşırken akşam 8de yatıp sabah 6 da kalkıyordu. Kardeş gelince gece uyanıp yanımıza gelmeler başladı ama şimdi yine bitti şükür. Şu an akşam 9 buçuk gibi yatıp sabah 7 buçuk gibi kalkıyor. Gece bazen su içemeye kalkar, kalkınca çişini de yapar sonra geri götürürüm yatağına, koynuma kıvrılıp uyur.

Oh ne güzel maşallah . Bizimki şu an kucakta sallayarak uyuyor. Son günlerde onu da pek istememeye başladı. Aslında biz de istemiyoruz malum gittikçe ağırlaşıyor :) Ama farklı bir şey bulup ona da alıştırmak istemiyorum. Uyku eğitimi de ağlatarak yapmak istemiyorum biraz büyüdükçe masalla kitapla uyur belki diye. Siz nasıl uyutuyorsunuz ?

Kızçem memede (kucakta ya da yatarak) uyuyor. Oğlum da bu aylarda öyleydi. Oğlum ise kucakta emmekten yatarrken emerek uyumaya geçti önce. Sonrasını hatırlamıyorum tam. Bir dönem ayakta sallandı ama sevmedi. Kucağıma oturup bana sarılmayı öyle uyumayı tercih etti. Sonra yanyana yatmaya başladık. Yatakta biraz oynaşıp ninnilerle, öpücüklerle geçti uykuya. Hala da öyle uyur. Beraber yatağına gideriz, yanyana yatarız. Uyku durumuna göre biraz oynaşırız. Öpücükler, ninniler, gıdıklaşmalar filan.. Sonra bana sırtını döner, ben sırtına sarılırım uyur. Ya da bazen yüzünü yüzüme yapıştırır öyle uyur.

Kızlar bebişleriniz sıralamaya başladı mı?? Benim kızçe 3 gün sonra 9 aylık olacak. Koltuğa, sehpaya, artık neresi denk gelirse tutunup kalkıp etrafını sıralıyor Bana erken gibi geliyor oğlum bu tarz şeyleri ağırdan almıştı epey. Ama kızım acayip cabbar ceval, bu akşam eve gittiğim zaman koşarak anne hoşgeldin dese şaşırmayacağım, o derece :))) Yani iki farklı çocuk kıyaslamayayım diyorum ama aklımdan da geçiyor işte.

Masallah seninki erkenci cikmis. Her cocuk farklı. Biz daha sürünüyoruz. Buyugu 15aylikken yürümüştü

Cnm normal benim oğlan 5 buçuk aylık emekledi 1 aydan fazladır da sıralıyor 1 ay sonra en geç yürür heralde iyle geliyor bana .benim de kızım ağırdan almıştı 14 aylık yürümüştü 8 aylık sürünmüştü

Valla bizimki 9,5 aylık yuvarlanarak dolanıyor evi gayet her yeri kurcaladığı için galiba hiç kalkayım yürüyeyim uğraşı yok. Emeklemiyor da . Bazen komando gibi sürünüyor eğer ulaşmaya çalıştığı bir şey varsa o kadar . Ben de öyle koltuklarda falan ayakta durmadığı için takıyorum bazen. Sonra nasılsa yürüyecek ne takılıyorsun diyorum .

İçim ısındı içiiiiim masallah subhanallah

Benim oglum da bu aylarda surunuyordu, yasinda tam anlamiyla emeklemeye basladi, 15 aylik da yurumeye basladi. Sanirim kizim yasini karsilayacak yurume konusunda. Bana erken gibi geldi ama degilmis demek ki.

Yok takilma hic, onceki cevaplarda da yazdim hep, benim oglan da gec yurudu. Yuruyecek eninde sonunda :) dedigin dogru ama, islerini bir turlu halledince fazlasi icin ugrasmiyor bu bebek cinsi :)

Evet acidigini soyluyorum ama cok kasindigi zaman yapiyo sanırım, bi de farkettimki emzirirken baska seyleilgilenirsem daha cok yapiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…