2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Çok teşekkür ediyorum karar verme de cık yayarı oldu ikedakini alıyım ozaman temizliğin pratik olması şart

Kızlar, bebeğim 6,5 aylık. Sütüm son 1 aydır çok çok çok azaldı. Çok canım sıkılıyor bu duruma. Bu sabah emmek istemedi kızım, sağıp vereyim dedim. Sadece 15 ml süt çıktı. Normalde sabahları dolu dolu olurdu. Ama çalışmaya başladığumdan beri azaldığını farkediyordum. Son günlerde de iyice azaldı. Kucağıma aldığımda emmek istemiyor, başını çeviriyor, ağlıyor. Çok üzülüyorum. Napabilirim. Tekrardan sütüm artar mı sizce?
Sütü azalıp bitme noktasına gelip de sonradan artanını duydunuz mu hiç?

Benim oglumdabu ay 400gr alip 7kilo olmuş boyunuda aglamktan tam olcturmedi ams asagi yukari ayni boydalar ,daha fazla almasi icin ne yapabilirim bilmiyorum doktorum hep iyi almis diyo ama 6ayda 4kilo aldi
bence de normal artik boyle kilo almaları bana da iyi normal diyolar hep

fırsat buldukça sağmani tavsiye ederim hicbisey gelmese de sag

Canım tomris hemşirenin emzirme kampı isimli yazısını oku

Yardımmmm..! Lütfennnnnn
Merhaba arkadaşlar kısaca problemi özetliyeyim..
Oğlum şuan 6,5 aylık
3-4 ay arası geceleri 4-5 saat uyuyordu ben de dinlenebiliyordum. Fakat 2 aydır neredeyse yarım saatte bir kalkıyor ben daha uykuya dalmadan ağlıyor. Her türlü yöntemi denedik meme harici susmuyor. Aç olduğundan şüphelendik mama verdik, ek gıda verdik yok...
Gece yanında seni görmek istiyordur dediler gece gündüz koyun koyuna yattık hiç bir şey değişmedi. Ağrısı sızısı olsa gündüz keyifli olmaz. Gece uykusundan uyanıyor ve sadece emerek uyuyor hatta dün gece on dk uyudu uyandı sürekli. Ben de tükeniyorum böyle olunca sinirlerim yıprandı. Bir yol gösterin gözünüzü seveyim...

Canim fırsat bulduğun her an sağmaya çalış. Süt üretimi arz talep meselesi eğer altinda psikolojik bir etken yoksa(kendimden biliyorum) hatta elinle sağ, göğsünü makineden daha iyi uyarıyor insan; sen sağdıkca talep var diye artacak ins.

Dişten olmasın bu durum? Disten ise çaresi yok sureci atlatmayı bekleyeceksin diye biliyorum canım.

Canım dişten değil de sanki uyanıyor memesiz uykuya dalamıyor gibi. Dişten olsa gündüz de huysuz olmaz mı?
Evet ama geceleri daha huysuz oluyorlar. Uykusuzluk problemi falanı genelde gece vuruyor. Yani en azından bizde ve etrafımdaki bebeklerde öyle oldu ama her bebek bir olmaz tabi. Memede uyuma kısmını bilemeyeceğim, ilk ay harici yasamadık biz onu maalesef.

Canım dişten değil de sanki uyanıyor memesiz uykuya dalamıyor gibi. Dişten olsa gündüz de huysuz olmaz mı?
Canim hussuk arkadasimin dedigi gibi muhtemelen distir. Geceleri agrilar tavan yapar cunku. Bebek bildigi tek seye annesine sarilir.

Bunun haricinde atak donemi de olabilir. Merak etme bebeklerin isi duzen kurup duzen bozmak, yeni bir duzen kuracaktir.

bence de normal artik boyle kilo almaları bana da iyi normal diyolar hep

Evet ama onceki aylardan eksik geldigi icin bana biraz zayif geliyor üstüne de disler iyice gucsuz kalmasin diye alsin istiyorum,sut kalitemi nasil artirabilirim bilmiyorum cok sukur sütüm yetiyo ama toparlansin isterim tabi

Belki cok klasik olucak su ve rezeneyi denedin mi ? Ama sagmak mutlaka artiriyor ve ne zaman pilav yesem goguslerimi daha sis hissediyorum bn belki bi sureligine olsa etkieder

benim neneyim de ilk 2 ay iyi aldı sonra her ay azaldı kilo alimi zaten boyu biraz uzun olunca hic tombis falan değil yani

Aynı durumu kardeşim yaşıyor . Hemde aylardır. Sebebi diş. Malesef geçmeyi beklemelisin.

Benimde ilk oğlum öyleydi 4 aylıkken başladı uyku sıkıntısı 3 yaşına kadar uyumayı öğrenemedi gündüz bile ayağımdan bırakınca uyandı gece sabaha kadar beşik salladım gündüz ayakta salladım uyumayı bilmeyen çocuk çok zor. Doktorada gittik bu çocuğun yapısı böyle dedi. Biz çözemedik canım yanlız bu sene geniz etini aldırdık artık daha iyi uyuyor. İnşllh sen sıkıntısı neyse daha erken bulursun canım

fırsat buldukça sağmani tavsiye ederim hicbisey gelmese de sag
Canım tomris hemşirenin emzirme kampı isimli yazısını oku
Belki cok klasik olucak su ve rezeneyi denedin mi ? Ama sagmak mutlaka artiriyor ve ne zaman pilav yesem goguslerimi daha sis hissediyorum bn belki bi sureligine olsa etkieder
Kızlar çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Söylediklerinizi uygulamaya çalıştım. Sütüm eskiye bakarak şu an daha iyi. Okulda tenefüs aralarında çay ya da kahve içerdim genellikle. Humana still tee içtim çay içmek yerine, günde 2-3 bardak kadar. Yediğime içtiğime daha çok dikkat ettim. Kilo almamak için dikkat ediyordum açıkçası, dikkat etmeyi bıraktım. Dere otunu yoğurda karıştırıp yedim zaman zaman. Yeşil mercimekli çorbalar içtim sık sık. Su içme konusunda da daha dikkatli olmaya çalıştım. Eskiye oranla baya arttı sütüm. Çok teşekkürler hepinize tekrardan.

Kızlarrr
Meme ucu acısı tekrar hortladıııı
Dayanamayacak bir acı yaşıyorum emzirirken
Böyle bir durum yaşayan var mı ?

Kızlarrr
Meme ucu acısı tekrar hortladıııı
Dayanamayacak bir acı yaşıyorum emzirirken
Böyle bir durum yaşayan var mı ?
Çok geçmiş olsun. İlk çocuğumda yaşamıştım. Emzirme öncesi ve sonrası kendi sütümden bir kaç damla sürerek geçmişti. Çok zor günlerdi, acıdan emzirmek o kadar zor geliyordu ki. İnşallah en kısa sürede atlatırsınız.

kızlaaarr selam!!!

hatırladınız mı bilmem nisan 18'de doğum yapacakken 3 mayıs'a sarkınca diğer gruba geçmiştim, aklım sizde kaldı bir uğrayayım dedim :)))

nasılsınız bebişler nasıl? hatırladıklarım patatesim ve püresi, 2 kişi vardı fransadan seyda61 ve bir kaç kişi daha ama tam isimler aklımda değil tabii..

herkese selam ve sevgiler.. bebişleri kucaklıyorumm..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…