2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
kızlaaarr selam!!!

hatırladınız mı bilmem nisan 18'de doğum yapacakken 3 mayıs'a sarkınca diğer gruba geçmiştim, aklım sizde kaldı bir uğrayayım dedim :)))

nasılsınız bebişler nasıl? hatırladıklarım patatesim ve püresi, 2 kişi vardı fransadan seyda61 ve bir kaç kişi daha ama tam isimler aklımda değil tabii..

herkese selam ve sevgiler.. bebişleri kucaklıyorumm..

Slmcanim bizim grup biraz daha sakin ilerliyor sizinkide baktimda :) bebisin nasil iyi mi bende fransadandim sanirim sende oyleydin?

Hanimlar bebekler icin kan damlasi kullaniyo musunuz ve hangi d vitamini kullaniyorsunuz,bir suru marka var doktorlar neye gore recete yapiyor

Slmcanim bizim grup biraz daha sakin ilerliyor sizinkide baktimda :) bebisin nasil iyi mi bende fransadandim sanirim sende oyleydin?

Demek ki Nisan bebişleri sorunsuz maşallah :)) bizde hep bir harala gürele hahahhaa :))
Bebiş iyi teyzesi çok şükür, biraz diş huysuzluğu var o da geçer bu hafta.

Ben Kanada’daydım şimdi İstanbul’a geldim artık buradayım..

Sen neler yaptın nasıl geçti bebişe alışma süreci? Umarım herşey yolunda gitmiştir, sevgiler.

Demek ki Nisan bebişleri sorunsuz maşallah :)) bizde hep bir harala gürele hahahhaa :))
Bebiş iyi teyzesi çok şükür, biraz diş huysuzluğu var o da geçer bu hafta.

Ben Kanada’daydım şimdi İstanbul’a geldim artık buradayım..

Sen neler yaptın nasıl geçti bebişe alışma süreci? Umarım herşey yolunda gitmiştir, sevgiler.

Insallah cabuk atlatirlar bu dis sürecini.. ohh ne kadr guzel turkiyeye kavusmussunuz gozunuz aydin :) cok şükür iyiyiz bizde ilk başlarda bayagi zor gecrn bi surec oldu doğum sonrasi.ama artik toparlandik hergun.yeni bir şeyler ogreniyruz oglumla :emir_bebek::KK200:

Insallah cabuk atlatirlar bu dis sürecini.. ohh ne kadr guzel turkiyeye kavusmussunuz gozunuz aydin :) cok şükür iyiyiz bizde ilk başlarda bayagi zor gecrn bi surec oldu doğum sonrasi.ama artik toparlandik hergun.yeni bir şeyler ogreniyruz oglumla :emir_bebek::KK200:

Amin sağolun, evet başlarda epey zorlu oldu hele bir de ilk anne olunca.. 3.aydan sonrası daha rahat oldu, bakalım gelecek günler ne getirecek :)

Valla ilerleyemiyoruz kizim sevmiyor yemek yemeyi :) iki kasik, uc kasik anca :)

Senin ne konuda yardima ihtiyacin var??
Bende aynı durumdayım yemiyor iki kaşık oda zorla sokuyorum ağzına acaba diyorum başka şeyler mi denesem ben tek öğün veriyorum ama onu da yemiyor mama hiç vermedim gece mama ver diyen de var çünkü gece uzun uyuması gerekirmiş aç diye uyanırmış falan sadece süt yetiyor mu? Uff ek gıda daha zor ya

Bende aynı durumdayım yemiyor iki kaşık oda zorla sokuyorum ağzına acaba diyorum başka şeyler mi denesem ben tek öğün veriyorum ama onu da yemiyor mama hiç vermedim gece mama ver diyen de var çünkü gece uzun uyuması gerekirmiş aç diye uyanırmış falan sadece süt yetiyor mu? Uff ek gıda daha zor ya

Henüz çok küçükler, 1 kase muhallebi yiyip yatsa bile max 3 saat sonra emmek için uyanıyor bizim ki, doktorda 7.ayın sonlarına kdar devam eder demişti, şimdilik bekliyoruz.

Gerçi ben kendimi 1 yaşa kadar hazırladım :)) öyle böyle 6 ay geçti bi 6 ay daha dayanıcaz napalım.

Mama da max 3 saat uyutuyor bilgine.. ama tabii her bebek aynı değil bi gece dene faydasını görürsen devam edersin.

Açıkçası bu durumda ne yapmak gerek hiç bir fikrim yok. Oğlumda böyle birşey yaşamadım. Sanki aylardır açmışçasına kaşığa ağzını açar, kase kase yemek yerdi. Hala da hunharca iştahlı bir çocuk. Baya baya yetişkin porsiyonları yer.

Kızım daha bir nazlı, hatta yemek konusunda mız mız olacak diye düşünüyorum. Bizde durum şöyle:

Sabah kahvaltısı (ya peyniri ve yumurtayı ayrı ayrı yediriyorum, ya da ev yapımı bisküviyle bulamaç yapıyorum. İki türlü de iki lokmadan fazla yemez)

120 cc anne sütü

Öğlen yemeği ( sebze çorbası ya da kıymalı sebze yemeği - çorbayı yarım kase içtiği oluyor, yemek şeklinde veriyorsam 3-4 kaşık yetiyor, sonrasında ağzını açmıyor)

120cc anne sütü

Yoğurt ya da meyve (yoğurt bir türk kahvesi fincanı kadar, genelde bitirmiyor, meyveden bir lokma belki)

120 cc anne sütü

Sonrasında ben işten geliyorum, allah ne verdiyse sabaha kadar emiyor :)

Yani biz de anne sütü ağrlıklı gidiyoruz. Kilo alımı çok güzel, hareketli. Zaten ek gıdaya geçtik diye hapur hupur yemesini beklemek saçma geliyor bana. Zorlamıyorum. Önemli olan farklı lezzetleri alsın, yenebilecek başka şeyler olduğunu farketsin, pütürlere alışsın.

Açıkçası bu durumda ne yapmak gerek hiç bir fikrim yok. Oğlumda böyle birşey yaşamadım. Sanki aylardır açmışçasına kaşığa ağzını açar, kase kase yemek yerdi. Hala da hunharca iştahlı bir çocuk. Baya baya yetişkin porsiyonları yer.

Kızım daha bir nazlı, hatta yemek konusunda mız mız olacak diye düşünüyorum. Bizde durum şöyle:

Sabah kahvaltısı (ya peyniri ve yumurtayı ayrı ayrı yediriyorum, ya da ev yapımı bisküviyle bulamaç yapıyorum. İki türlü de iki lokmadan fazla yemez)

120 cc anne sütü

Öğlen yemeği ( sebze çorbası ya da kıymalı sebze yemeği - çorbayı yarım kase içtiği oluyor, yemek şeklinde veriyorsam 3-4 kaşık yetiyor, sonrasında ağzını açmıyor)

120cc anne sütü

Yoğurt ya da meyve (yoğurt bir türk kahvesi fincanı kadar, genelde bitirmiyor, meyveden bir lokma belki)

120 cc anne sütü

Yani biz de anne sütü ağrlıklı gidiyoruz. Kilo alımı çok güzel, hareketli. Zaten ek gıdaya geçtik diye hapur hupur yemesini beklemek saçma geliyor bana. Zorlamıyorum. Önemli olan farklı lezzetleri alsın, yenebilecek başka şeyler olduğunu farketsin, pütürlere alışsın.

2.bebekse siz daha iyi bilirsiniz :)) bazen diş dönemi oluyor bazen kendilerini kapatıyorlar dönem dönem değişiyor. İlla ki yer dert etmeyin.
Bir de çalıştığınız için daha çok düşünür hale geldiniz doğal olarak.
İçinizi ferah tutun abisini geçer :KK66:

Ek gida icin doktorunuz liste mi verdi ? Baba 5.ayda az tattir sebze demisti gunde bi ogun 6.ayda yine aynisini soyledi sebze+meyve yogurt ve yumurta dedim hayir gelicek az dedi
Ogluma kndim bikac corba meyve puresi yapiyorum ama kilo alimi yavas gidiyor o kadar hareketliki masallah ama iki gundurde hic durmuyor mizmizlamasi aglamasi sanirim ust disleri geliyor, elmayi cok severdi sabah puresini vrrdim ama agzini bile acmadi

Normalde ne kadar isterse okadar yitor hic zorlanıyorum cunku zorladikca psikolojik olarak hepsini reddedicegini dusunuyorum ..
Uzun yazdim ama galiba hepimizin yardia ihtiyaci var:işsiz::işsiz:
Yogurdu yinede verdim ama gaz yapti gibi bacaklarini çeke ceke kivrandi gun icinde
Boyle kahvaltilar karışımlarda formul sutu nasil kullaniyorsunuz

120 cc anne sütü

120cc anne sütü

120 cc anne sütü

valla canım sen baya düzenli veriyosun maşallah ben günde 1 defa verebilirsem sebze meyve falan haşlayıp hic öyle kıymalı yemek veya çorba yapmadım şimdiye kadar yanlış mi yapıyorum acaba kaç aylık seninki benim oğlan 2 gün sonra tam 7 aylık olacak

Ek gida icin doktorunuz liste mi verdi ? Baba 5.ayda az tattir sebze demisti gunde bi ogun 6.ayda yine aynisini soyledi sebze+meyve yogurt ve yumurta dedim hayir gelicek az dedi
Ogluma kndim bikac corba meyve puresi yapiyorum ama kilo alimi yavas gidiyor o kadar hareketliki masallah ama iki gundurde hic durmuyor mizmizlamasi aglamasi sanirim ust disleri geliyor, elmayi cok severdi sabah puresini vrrdim ama agzini bile acmadi

Normalde ne kadar isterse okadar yitor hic zorlanıyorum cunku zorladikca psikolojik olarak hepsini reddedicegini dusunuyorum ..
Yogurdu yinede verdim ama gaz yapti gibi bacaklarini çeke ceke kivrandi gun icinde
benim yavru haşlanmış yumurta sevmedi ya kızım da öyleydi hala öyle bi kere patates haşlayıp ona katip vermiştim bi kere yedi 2.defa yemedi hemen nasıl alıyor tadını da bunu niye ağzıma koydun der gibi ööö yapıp ağlıyo valla

Karnıbahar hic sevmedi brokoli eh iste havuç patates sevdi yoğurt sevdi elma armut sevdi tatlı olunca tabi

Benim oğlan da 2 gün sonra 7 aylık olacak ne kadar düzenli yedirmeye calissamda keyfine göre aç ise yer değilse günü tek öğünle kapattığını biliyorum değişiyor ben ise onu zorlamak istemiyorum çünkü yemek yemekten soğur diye korkuyorum küçük beyin keyfine göre hareket ediyorum sanırım 1 yaşına kadar da böyle devam edecem cunku doktorumuz sonrasında anne sütünün besleyici ozelligi kalmaz dedi bakalım

benim yavru haşlanmış yumurta sevmedi ya kızım da öyleydi hala öyle bi kere patates haşlayıp ona katip vermiştim bi kere yedi 2.defa yemedi hemen nasıl alıyor tadını da bunu niye ağzıma koydun der gibi ööö yapıp ağlıyo valla

Ben daha guvenip yumurtayi deneyemeedim kendim hic yemiyorum bana cekerse cekicegim var :olamaz:
Gunde kac kez veriyosun canim ,bnde en fazla iki kez verebiliyorum ama oyle yedirmekten cok biz yerken meraklanip agzini aciyor

Ben daha guvenip yumurtayi deneyemeedim kendim hic yemiyorum bana cekerse cekicegim var :olamaz:
Gunde kac kez veriyosun canim ,bnde en fazla iki kez verebiliyorum ama oyle yedirmekten cok biz yerken meraklanip agzini aciyor
Ben de genelde 1 bazen 2 çok düzenli değil ben

Bize liste vermedi, yoğurt ve sebze çorbasına devam edin dedi, ama ben sebze çorbasına et suyu eklemeye başladım. Meyve salatalık vs eline veriyorum akşamları da muhallebi veriyorum.
Daha çok internet üzerinden araştırarak gidiyorum, instagram da dr oya çetinkaya var onu takip ediyorum harika bir doktor.

X