2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kızlar bugün 6 aylık kontrole gittik kilo 7.900 boy 68.5 330 gr aldı bu ay sizinkiler nasıl normal mi boyle alması yoksa artık anne sütü yetersiz mi geliyor

Kızlar bugün 6 aylık kontrole gittik kilo 7.900 boy 68.5 330 gr aldı bu ay sizinkiler nasıl normal mi boyle alması yoksa artık anne sütü yetersiz mi geliyor
Normal artik kilo almalarinin yavaslamasi. Eskisi gibi almazlar. Sutun yetiyordur, ek gida da baslar artik zaten.

Bu gruba katılışım daha dün gibi.. Bebeğim bir bezelye tanesi kadardı Şimdi bebeğim 6,5 aylık oldu çok şükür. Nasıl uzak geliyordu bu günler. Korku telaş endişe heycan mutluluk her duygum birbirine girmişti. Zorlu geçen hamileliğimi sizlerle birlikte atlattım kızlar. Her derdime sorunuma ortak oldunuz. Geçti gitti o günler şimdi başka dertler geldi. Ek gıdası aşısı ilacı... İyiki varsınız hepiniz. Allah bebeklerimizi bizlere bağışlasın, sevgiler

Merhaba kızlar. Oğlumun testisi küçücük yani yumurtaları daha inmemiş. 6 aya kadar yumurtaların inmesi gerekiyormuş. İnmezse ameliyat gerekiyor aksi halde kısır kalıyormuş bu durumla karşılaşan var mı.

Biz bu durunla karşılaşmadık ama oğlum doğduğu zaman hidroseli vardı, yani testisleri su ile doluydu. (Hastalığın adından eminim ama açıklamasından tam değilim, geçmiş zaman unuttum). Zamanla düzelir dediler, kendiliğinden düzeldi. Eğer sizin durumunuzda doktoru ameliyat diyorsa ama kontrolleri vs ihmal etmeyin. İnsanın içi gidiyor minicik bebeğe ameliyat denince ama merak etme, çok çabuk toparlanıyorlar.

Kızlar merhaba. Bebeğini mama ile besleyen annelere bir sorum olacak bebeklerinizin günlük öğünü nasıl? Kaç kere mama kaç kere ek gıda veriyorsunjz ve mamayı kaç ml veriyorsunuz? Memeyi bıraktıracağım ama kafamda öğünleri bir türlü ayarlayamıyorum

Egrr ozel degilse, neden memeden keseceksin??

Egrr ozel degilse, neden memeden keseceksin??
Canım bende romatoid artrit var hastalığım atak yapmış durumda ilaçlarımı içmem lazım artık o da malesef emzirirken olmuyor çok üzülüyorum bende ama çocuğumun sağlıklı anneye daha çok ihtiyacı var

Kesinlikle haklisin bu konuda, saglikli bir anneye daha cok ihtiyaci var.

Mama konusunda ben tecrubeli sayilmam ancak biliyorum ki anne sutu kadar mama almamalilar. Mamanin tokluk hissi anne sutunden daha agir. En iyi doktorun yonlendirir seni. Burada da mama agirlikli giden arkadaslar yardimci olur.

Cok gecmis olsun.

Bu arada ilaclarin emzirme uyumlu olmadigina ya da emzirme uyumlu muadilleri olmadigina eminsin degil mi??

Canim benim bebisim 7,5 aylık, öğleden sonraki uykusuna yatırırken dört ölçek mama veriyorum, bir de gece uykusuna yatırırken beş ölçek, gece uyandığında beş yada alti ölçek ne kadar alırsa. Geri kalan gün içindeki tüm beslenmesi ek gıda.
Ama bu aralar diş dönemimiz uç ölçek bile almadığı zaman oluyor geceleri üçten fazla kalkıyoruz iki üç ölçek mama alıp yatıyor

Kizlar bisi sorcam, dişi çıkan bebek icin; hediye dişi görene mi alınır yoksa dişi gören mi bebeğe hediye alır? Sanırım dişimiz çıktı

Kızlar mama sandalyesi almak istiyorum ikeadan baktım ama karar veremedim aranızda kullanan veya şunu al uçuk fiyatlarsa olmanayan kullanışlı

Dişi gören bebeğe alır :) Hadi gözünüz aydın :))
Teşekkür ederiz darısı az sancılı bir süreçle basınıza
Kızlar mama sandalyesi almak istiyorum ikeadan baktım ama karar veremedim aranızda kullanan veya şunu al uçuk fiyatlarsa olmanayan kullanışlı
Ben Ikea antilop aldım, iyiki de böyle bir şey tercih etmişim çünkü temizlemesi kolay öyle çabuk kirleniyor ki. Böyle kumaş kaplı afilli bir şey alsaydım bu kadar temiz tutamayacaktım, kesin. Kayinvalidemler de e bebekten en sadesini aldılar hatırlamıyorum marka- modelin adini da, antilopun minder-yaslanma kılıfı takılmamış hali. Onun da temizlemesi kolay, antiloptan daha ucuza geliyor. Ama bence antilopun ayakları daha sağlam.

Benim kızım ek gıdayı halen doyana kadar almıyor o yüzden mama adedini arttırmaya çalışıyorum. Sağol canım

Ben ogluma chicconun afilli sandalyelerinden almistim, lanet ettim temizliginden.. sonra antilop tarzi bir sandalye kullandim, baya rahat ettim onunla. O kirilinca oglum da artik buyudugu icin yukseltici tarzinda sandalyeye monte olan bir mama sandalyesi kullandim ve inanilmaz rahat ettim. Kizima da o yukseltici tarzda olani kullaniyorum simdi. Chicco marka ama teshir urunu almistim. O donem 100 tl vermistim. Cok da memnunum.

Birini kizima birini ogluma kullaniyorum

Eklentiler

• Screenshot_20181024-205910_Samsung Internet.jpg
    32,7 KB · Görüntüleme: 30

Benim oglumdabu ay 400gr alip 7kilo olmuş boyunuda aglamktan tam olcturmedi ams asagi yukari ayni boydalar ,daha fazla almasi icin ne yapabilirim bilmiyorum doktorum hep iyi almis diyo ama 6ayda 4kilo aldi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…