2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kızlar filede yıkamak çok zorlaştı banyoda yıkamak için oturmalı yıkama apartı var onu almak istiyorum ama karar veremedim kullanmı nasıl tek başına yıkayan biri için işe yararmı ?

Fileye yarim oturtmayi denedin mi canim ? Onceden tek zorlaniyordum ama file baya kolaylastirdi bnim isimi artik az oturtur gibi yikiyorum ama benim gilem transparan degil ustu pamuk gibi olanlardan

Fileye yarim oturtmayi denedin mi canim ? Onceden tek zorlaniyordum ama file baya kolaylastirdi bnim isimi artik az oturtur gibi yikiyorum ama benim gilem transparan degil ustu pamuk gibi olanlardan
Aslında oda aklımda ama benim filem öyle olurmu bilemedim şimdi denemem lazım büyüdükçe sorunlarıda büyüyor dermişim :)

Merhaba kızlar benim bebis 6 aylik oldu sizler nasılsınız bebekler nasil durumlaf neler asilari oldu mu

Bende bu ayın sonunda başlıcam muhtemelen blw ile verdiğin ilk besin neydi? Püre gibi vermek yerine bu şekilde vermek beni biraz tedirgin ediyor
Yeşil kabak canım. Blw türkiye sayfasına üye olabilirsin facebooktan çok yardımcı oluyorlar. Hiç püre vermedim. Hem kızım hem ben çok eğleniyoruz yemek saatinde:) tadımlardayız henüz

Evet nasilsa gec yada guc yiyicek bu cocuk ki kilosuna en cok takan dikkat eden benim ,,cocugumu ac birakmiyorum tabiki ama oncrki zamandaki gibi hersey saglikli degilki kndi yediklerimizden verelim tatsinlar
Su anda sadece kndi yaptiklarimi veriyorum o da bir haftadir bir iki kasik aslinda blw yapmk istiyorum ama iki minik dis bni korkutuyor
Dişleri olmasa da aynı canım, damakları keskin olduğu için en az diş kadar etkili oluyor :) Ben mantık olarak BLW'yi savunsam da oğlumda tam anlamıyla uygulamadım, içime tam sinmediği için. Başlangıcı püre ve bulamaçla yaptık. Sadece hepsinin pütürlü olmasına dikkat ettim ve istemediği zaman asla zorlamadım. Sonra bulamaç kahvaltıyı kestim ve ayrı ayrı vermeye başladım. Yemek yedirirken onun da eline kaşık verdim ve onu kullanmaya teşvik ettim derken şimdi 28 aylık süt danam :) Kendi başına gayet güzel yiyor ve yemek yemekten gayet keyif alıyor.

Kucakta zor olmuyor mu ya hrm tutup hem yıkamak sende ıslanıyorsundur havlu mantıklı ama sankı oturmayı tam öğrendiğinde olur gibi apart içinde internette olumlu olumsuz cok yorum var arada kaldım
Tabi ki ben de ıslanıyorum. Oturuyorum duşa kabine, kızımı da kucağıma oturtuyorum. Fıskiyeyle yıkıyorum. İşim bitince onu havluya sarıp arkasından ben bornozumu giyiyorum. Onu giydirdikten sonra kendim giyiniyorum. Bakma zor gibi göründüğüne, 20 dakikada işimiz bitmiş oluyor.

Aparatlardan bana fenalık geliyor, onu çıkar bunu kur.. Hadi banyo bitti hepsini geri kaldır.. İçim sıkılıyor.. :) Bana daha pratik geliyor o yüzden kucağımda yıkamak.

Yeşil kabak canım. Blw türkiye sayfasına üye olabilirsin facebooktan çok yardımcı oluyorlar. Hiç püre vermedim. Hem kızım hem ben çok eğleniyoruz yemek saatinde:) tadımlardayız henüz
Ben de o sayfanın takipçisiyim :) Yöntemi tam olarak uygulamasam da beslenme önerilerine ve tariflere bayılıyorum. Gerçekten çok faydalı oluyor.

Kızlar bebeğim geceleri sık sık emmek istiyor sık sık uyanıp ağlıyor. Doktor açtır mamaya başla dedi. Mama versem de bir şey değişmedi. Ay bir akıl verin de şu gece uykularımız bir düzene girsin. Gündüzü hiç saymıyorum bile

Kızlar bebeğim geceleri sık sık emmek istiyor sık sık uyanıp ağlıyor. Doktor açtır mamaya başla dedi. Mama versem de bir şey değişmedi. Ay bir akıl verin de şu gece uykularımız bir düzene girsin. Gündüzü hiç saymıyorum bile
Memede mi uyutuyosun canım

Bizim demir takviyemiz bu toz şase meyve purelerine katiyorum

Eklentiler

• 20181006_182507.jpg
    20181006_182507.jpg
    32,4 KB · Görüntüleme: 35
Kızlar hepinize merhaba , 2018 aralık anneleri grubundayım.Çok şükür siz kucaklarınıza aldınız yavrularınızı bizde daha telaşler devam ediyor :) Bu aralar grupta konuşulan tek konu bebek arabası. Bebek arabası önerisi-şikayeti olan arkadaşlar varsa yazabilir mi ? Ya da bebek arabasında şu çok önemli şöyle özelliği olmasına çok dikkat et gibi..

Ben casual Cadillac aldim 6 aydır kullanıyoruz memnunum

Aslında oda aklımda ama benim filem öyle olurmu bilemedim şimdi denemem lazım büyüdükçe sorunlarıda büyüyor dermişim :)

Insallah isine yarr canim,tam oturduklarinda iyicd rahatlariz ama bn bilemiyorum oturtmak icin cok mu erken acaba arada destekli az az oturtuyorum ama dogru mu bilmiyorum
..
Dişleri olmasa da aynı canım, damakları keskin olduğu için en az diş kadar etkili oluyor :) Ben mantık olarak BLW'yi savunsam da oğlumda tam anlamıyla uygulamadım, içime tam sinmediği için. Başlangıcı püre ve bulamaçla yaptık. Sadece hepsinin pütürlü olmasına dikkat ettim ve istemediği zaman asla zorlamadım. Sonra bulamaç kahvaltıyı kestim ve ayrı ayrı vermeye başladım. Yemek yedirirken onun da eline kaşık verdim ve onu kullanmaya teşvik ettim derken şimdi 28 aylık süt danam :) Kendi başına gayet güzel yiyor ve yemek yemekten gayet keyif alıyor.

Evet bnde blw yapmak istiyorum bazen eline veriyorum bazende ezerek ama su gibi yapmiyorum zorlanmasin diye doktorlariniz liste ver mi yoksa kendi listenizi mi yapiyosunuz biz gibi

Insallah isine yarr canim,tam oturduklarinda iyicd rahatlariz ama bn bilemiyorum oturtmak icin cok mu erken acaba arada destekli az az oturtuyorum ama dogru mu bilmiyorum
..

Evet bnde blw yapmak istiyorum bazen eline veriyorum bazende ezerek ama su gibi yapmiyorum zorlanmasin diye doktorlariniz liste ver mi yoksa kendi listenizi mi yapiyosunuz biz gibi
Canım biz daha geçmedik ek gıdaya, bu ay bitince geçeceğim. Ben oğlumdaki tecrübemi ilettim sadece. Doktorumuz bize liste vermemişti, sadece ayına uygun olmayan şeyleri ve her hafta tüketmesi gereken besinleri söylemişti. Ben de ona göre kendim bir plan yapmıştım. Ayrıca internetten de baya tarif vs araştırıp yapardım. Ben o süreçte blw türkiye facebook sayfasından çok faydalandım. Yine aynı şey olacak muhtemelen.

9-10 aylık olduklarında pek çok şeyi tüketebildikleri için daha kolay oluyor ek gıda olayı. Acele etmemek, yavaş yavaş geçmek lazım. Önemli olan doymaları değil, tadını almaları ve yedikleri ile karınlarını doyurabileceklerini algılamaları.

X