2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kızlar ben postpartum depresyon geçiriyormuşum. Meğer her şey bu yüzdenmiş. Psikiyatr ilaç verdi ama bebeğe risk oluşturabilirmiş emZirmeyi kesmek istemediğimden ilacı kullanmayacağım. Siz güzel annelerden bolca dua istiyorum. Birinizden birinizinki kabul olur lütfen bana dua edin

Arkadaşlar moralim cok bozuk ya

Bugun asimizi olduk cok sukur.

Sipamin dogum kilosu 3.430gr
Suanki kilosu 3.850

Saglik ocagindaki doktor kilosu iyi dedi.
Ama
Internette 600gr ile 1kilo almasi gerektiği yazıyor 1aylikken

3-4gundur kusuyodu kuzum ama bu cok etkilemez ki kilosunu. Azar azar kusuyodu.

Sizlerde 1aylikken kilo nasildi?

Mama tavsiyesi almadik ama moralim cok cok bozuldu. Sutum yaramiyor sanirim.

Sutumu yaglandirmak icin ne yapmam gerekiyo hic bilmiyorum.

Suan rezene icicem.

Kendime cok kizginim

Hastaneden çıkış kilosu kaçtı? Doğum değil hastane çıkış kilosu üzerine sayıyorlar kilo alımını diye biliyorum

Canım kendini üzme bence bu aydan sonrası önemli çünkü ilk ay kilo veren çok olduğu için 2. Ayın önemli bence

Canim dogum yaptim 27sinde. 1gun sonra ciktim hastaneden. Yani dogum kilosu 3.430gr. Çıkarken tartilmadi sanırım .
Kilosunun %10 una kadar şişlerini atıyor bebekler hastane çıkışı.. merak etme canım ben doğduğundan beri mama takviyesi veriyorum en kötü öyle arttırırlar kilosunu sen hep emzir yeter ki

Cok az almis gerçekten. Tartı bozuk falan degildir dimi. Biz 1300 aldik bir ayda. Ama simdi durdu biraz kilo alimi. Geceleri 2saate bir emzirmistim simdi 3saate cikardim ondan mi nedir. Sende emzirme sıklığını arttır istersen

Canim sanirim dogum kilosu degilde hastaneden cikarken kine bakmak lazim cunku mutlaka kilo kaybediyolar, ona gore ne kadar almis bebis

Hic kizma kendine belkide boyu fazla uzamistir yada gayet sagliklidir bebegin doymasa zaten aglar huzursuz olurdu, ama az az emziriyorum demistin ya acaba ondan mi dogru mu yanlis mu bilmiyorum fakat bi ebe sag sol gogus yerine birinde sagi 20 30 dk sonraki emzirmede digerini 30 30dk demisti bebek proteini tam alsin diye belkide haklidir

Tavuk ve yumurta cok iyi olmali sen yumurtayida seviyosub ben hic yiyemiyorum

Cok az almis gerçekten. Tartı bozuk falan degildir dimi. Biz 1300 aldik bir ayda. Ama simdi durdu biraz kilo alimi. Geceleri 2saate bir emzirmistim simdi 3saate cikardim ondan mi nedir. Sende emzirme sıklığını arttır istersen

2saate bir emzirdginde bebek ne
Kadar emiyor mesela tabi her bebek aynı degil ama bazen bende oglumu kaldirip veriyorum ama sonra icsede kusuyor

Evet az az sık sık emziriyodum. Ama memeyi de her istediginde veriyodum

Sanmiyorum bundan olacağını .cunku ben 1 aydir gece nobet tuttum emzirmek icin. Gunduz kusuyordu ama gece gayet iyiydik.

Hastane cikisi tarttilarsa bile inan hicbir fikrim yok Topuk kani aldilar ama tartiyi hatirlamiyoum .

Sabah 5:50den beri 5defa emzirdim. 2sinde emerken uyuyakaldi diger 3unde iyi emdi .ama son eemdiginde kkustu biraz. Uyuttum. Simdi yine emiyor. AAltini sabah 5ten beri 3defa dwgistirfim. Yepside bol çiş lli. 2tanesi kakaliydi. Biri baya baya coktu. Diğeri tek porsiyon gibi.

Rezene ictim aksam. Sabah cift yumurta ve kahvaltilik . acik sekerli ccay.
AAzonce nesquik yedim sutle. Birazdan yine yemek yyicem.

Bu gidisle zehirlenicem . dunden beri icim icimi kemiriyor.

Kilosu az.

Iyide o zaman o doktor neden iyi dedi ki bana.

Hani uyarabilirdi dimi. Bak durum bu. Şöyle şöyle yap . diye.

Ya saglik ocagina gitmek zorunda miyim?

Çocuk doktoruna gotursem sipami. Cocuk doktoruda ası yapmiyo mu sonucta ?

Hic icime sinmiyor saglik ocagi.

En azindan doktor daha bilgj verir. Daha iyi ilgilenir.

Bu arada boyu 2cm uzamis.

51 di
53 olmus

Kilosunun %10 una kadar şişlerini atıyor bebekler hastane çıkışı.. merak etme canım ben doğduğundan beri mama takviyesi veriyorum en kötü öyle arttırırlar kilosunu sen hep emzir yeter ki

Emziriyorum .Ama uyuyakaliyo oylece. Suan yine uyudu. En fazla 5 dk emdi. Ama olsun. Uyaninca ayni memeye devam edicem.

Zaten sık sık emziriyoeum .

Bi ara emerken kızma ,homurdanma tuhaf sesler cikarma gibi tepkiler veriyodu.

Bende az az sık sık veriyodum. Kendi de ne zaman yamdınsa*meme arasa* hep verdim memeyi. Cunku uzun sure emdirip gazini cikarirken hep kusuyodu. Az az emzirince kusmasi durdu.

Simdi senin dedigin gibi 2 saate 1, uyaninca hep veriyorum memeyi. Yine kusuyor 10dk olunca. Ne yapicami sasirdim valla. Uzun emince gaz cikarirken emdiği sutleri kusuyor. Sık sık verince uykusu bölünüyor.

Valla cildirmak uzereyim

Canim senlik bi durum yok. Mesela ben her ay 1 kilo alirmisim, kiz kardesim 200-300 gr zor alirmis.

Ayni anne ayni sut :)

Bebegin saglikliysa gerisi onemli degil.

Bazan bebek meme arasa bile ac oldugunu gostermez diye biliyorum yani emme hareketini bazen bilincsizce refleka olarak yapiyolar , ilk gunlerde hastandde mama almasina ragmen oglumun eli hep agzinda emmek istiyodu gelenlee ac diyodu ama mumkun degildi yeni biberonu bitirmisken hemsirede normal oldugunu bilincsizce yaptıklarıni soyledi

Bazen dedigin gibi meme ariyo acikti diye veriyorum ama oyle verdiğimde hep kusuyor

Keske butun hamilelere emzirme dersi verseler

Bebek bir gun bilr kalsa icindeki mekonyum cok koyu ve guclu oldugu icin bazen 300 400 gr a kadar kaybedebiliyor canim o yuzden cikis kilosu demistim, doktorun mutlaka bi problem olsa soyleesi belkide ikinci kontrolunu bekliyodur

Mama verme bence , bende caliaicam aama dayanabildim kadr sut yapicam oglum icin moralini bozar atres yaparsan allah korusun sutun iyice kotu etkilenir sonucta sütunde var yagli yani proteinli ye diyolardi , sutlu tatlilar ise yariyor sanirim tavuk göğsü sutlac gibi kendini cok zorlama yinede miden agrir sonra

Nerde yasiyodun acaba canim? Saglik ocagi mecburda olsa ozelden bi doktora gorunmen sorun olmaz

Bende bu emzirmeyi anlayamiyorum bikac gun sonra burda gidip saglik ocagina göstermek istiyorum eger bakarlarsa

Tecrubeli Annişlere bir sorum vardı? spinal ve epiduralin karışımı olan kombine sezeryan hakkında ne düşünüyorsunuz? Yaptırmış olan varmı? Doğumhanede işlem kaç dakika sürüyor bu sezeryan şekliyle?

Merhaba ben o şekilde doğum yaptım çok da memnunum :) 10-15 dk sürüyo spinal anestezi iğnesinin yapılıp tamamen uyuşmak..ben 08.10 gibi ameliyathaneye inmiştim 08.42 de kızım doğdu

Evet mekonyum mudur nedir oonu biliyorum. Dedigin dkgru olabilir. Belki o biraz gram kaybettirmis olabilir sipama. Ama tartmadilar sonra. Dusunuyorum ve topuk kkkani .Disinda baska birsey yyapılmadı diye hayirliyorum.

Bizim sipa elini agzinq cok nadir goturuyo. Ilk zamanlar acikinca ggozlerini kapatip agzini aciyor ve kafasini saga sola ceviriyordu.

Simdilerde yenj bi aktivite ogrenmis. Dilini cikariyor. Ordan anliyorum aciktiginj.

Bende bebek her meme istediginde verilmesi gerek diye biliyorum.

Kimse dogru duzgun bi bilgi vermiyoki. Herkes dogustan bilmememiz gerektigink dusunuyor sanirim. Allah'ım ya.

Dogum yapan her anneye hastaneden cikmadqn once detayli bilgi vermeliler bence. Ki acemilik yasamayalim panik yapmmayalim.

Ankara'da yasiyorum ben.

Iyi bi cocuk doktoru bulcaz ya. Icim rahat etmiyor böyle .

En aazından bi sorun oldugunda yada oldugunu dusundugumde arar sorarim.

Canim senlik bi durum yok. Mesela ben her ay 1 kilo alirmisim, kiz kardesim 200-300 gr zor alirmis.

Ayni anne ayni sut :)

Bebegin saglikliysa gerisi onemli degil.

Bence bi sorun yok. Uykusu iyi,memeyi emiyor. Sizlanmasi huzsuzlanmasi gaz disindq olmuyor.
Miz miz bi bebek değil .

Insallah oonumuzdeki ay 1kilo alabiliriz.

Güzel bi doktor bulursanız banada haber verin bende gitmek istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…