2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kızlar bittim bugün kızım kucak dışında uyumuyor uyutup yatırıyorum iki dakika sonra ağlamaya başlıyor sonra gene kucakta uyumaya başlıyor bir yerimi ağrıyor yoksa kucağa alıştığı için mi bunlar sabahtan beri yerimden kalkamadım hep kucakta varmı başına gelen ufff

Kaçıncı haftadasın? büyüme atakları varmış bebeklerin o haftalarda sürekli kucak isterlermiş bizim de 5. Hafta atağıydı bu hafta. yerimden kalkamadım memede kalmak istedi hep

Evet yüze gülmesi lazım bu aralar dedi doktor ben de merak ettim ama heryerde 6-8 hafta arası diyor zaten

Hmm anladim ara ara küçük mimikler geliyor demekki yakinda gülücükler basliycak
Valla çok gerginim . inşallah ya. İçim kıyılıyo resmen

Normal tabi canim insan bakmaya bile kiyamazken asidan bahsediyoruz ama hepsi onlarin sağlığı için

Hmm anladim ara ara küçük mimikler geliyor demekki yakinda gülücükler basliycak

Normal tabi canim insan bakmaya bile kiyamazken asidan bahsediyoruz ama hepsi onlarin sağlığı için

Yarin akşam sipamin kilosunu yazarim buraya

Bebek bezini de sorucam unutmazsam

Canım öncelikle için rahat olsun. Muhtemelen bebeğinin hiç bir ağrısı yok sadece annesinin kokusuyla uyumak istiyor. Bizim kız da öyle, kucakta uyumaya bayılıyor. Oğlum da öyleydi.

İçin yine rahat olsun, bebekler 3 aydan önce pek alışkanlık geliştirmezler. Sadece iç güdülerine göre hareket ederler. Hatta ilk 3 aylık döneme gebeliğin 4. trimesteri de denir ki sebebi bebeğin kendini hala anne karnında zannetmesidir :)

Dolayısıyla endişelenmene gerek yok sanki :) Zor biliyorum, ben oğlumda tuvalete bile gidemezdim kucağımdan indirip ama bil ki geçecek. Az sabır.

Yarin akşam sipamin kilosunu yazarim buraya

Bebek bezini de sorucam unutmazsam
Bezi kendin de anlayabilirsin aslında. Bel kısmında cırt cırtları iyice ayrılmaya başladıysa, bacak kısmında çok fazla iz varsa, hacim olarak da yetmiyorsa bir büyük bedene geçebilirsin. Ya da bir büyük bedenden bir paket alır denersin. Baktın fazla büyük geldi, küçük numaradan devam edersin.

Çok teşekkür ederim bende ilk üç ay alışmaz diye biliyorum ama herkes kucağa alıştırdın diye diye acabamı dedim. Bugün ilk aşımızı olduk doktoru bu aşıda ateş kaldırması cok nadir demişti sağlık ocağı çıkar dikkat et dedi. Hangisi doğru şimdi tetikte bekliyorum resmen

Kaçıncı haftadasın? büyüme atakları varmış bebeklerin o haftalarda sürekli kucak isterlermiş bizim de 5. Hafta atağıydı bu hafta. yerimden kalkamadım memede kalmak istedi hep
32. Günü bugün eşim ve ailesi okadar olumsuzlar ki yok kucağa alıştı yok az emiyor sütünü sevmedi ay yüzünde sivilce çıktı oyuzden emin olmama rağmen acaba dedirtiyorlar herşeyi okuyarak araştırarak yapıyorum ahhh egoları susmuyor

Nerelisin arkadaşım eşinin ailesi aynı biZim oranın insanı gibi konuşuyor

Amaaann benim annemler de kucağa alıştırdın deyip duruyor. E normal, kucak bebeği o daha diyorum gülümseyerek, susuyorlar :)

Her aşıda ateş riski var. Bebeği iyi takip etmekte fayda var. İstersen doktoruna olur da ateşlenirse nasıl hareket edeyim diye sor, için rahat etsin.

Ben genelde oğlumun ateşi 38 dereceye düşene kadar ateş düşürücü vermem. Eğer 38 üstüyse yaşına uygun bir doz içiririm. Devam ederse ılık duş aldırırım ve doktoru arayıp onun direktiflerini uygularım.

Sürekli ateş ölçüyorum doktor fitil yazmış ateş ve ağrı için. Benim annemde işin ne onun sana ihtiyacı var tut kucağında diyor kaynanam cocuğu kucağa alıştırdın diyo bizde durumlar traji komik :)

Daha alışıcak zamanda değiller bebeklerimiz.. tüm kitaplarda bu aylarda ne zmn isterse alın kucağınıza diyor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…