2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Evet mekonyum mudur nedir oonu biliyorum. Dedigin dkgru olabilir. Belki o biraz gram kaybettirmis olabilir sipama. Ama tartmadilar sonra. Dusunuyorum ve topuk kkkani .Disinda baska birsey yyapılmadı diye hayirliyorum.

Bizim sipa elini agzinq cok nadir goturuyo. Ilk zamanlar acikinca ggozlerini kapatip agzini aciyor ve kafasini saga sola ceviriyordu.

Simdilerde yenj bi aktivite ogrenmis. Dilini cikariyor. Ordan anliyorum aciktiginj.

Bende bebek her meme istediginde verilmesi gerek diye biliyorum.

Kimse dogru duzgun bi bilgi vermiyoki. Herkes dogustan bilmememiz gerektigink dusunuyor sanirim. Allah'ım ya.

Dogum yapan her anneye hastaneden cikmadqn once detayli bilgi vermeliler bence. Ki acemilik yasamayalim panik yapmmayalim.

Ankara'da yasiyorum ben.

Iyi bi cocuk doktoru bulcaz ya. Icim rahat etmiyor böyle .

En aazından bi sorun oldugunda yada oldugunu dusundugumde arar sorarim.

Yaa biliyorum ohareketi benimkide yapiyor bayiliyorum bazen emzirip birakiyorum 5dk olmadan uykusunda bile yapiyor :KK48:

Evet herkes bisey söylesede hicbirinki birbirini tutmuyor , imkanin varsa mutlaka kendi doktoru olmali diye düşünüyorum her zaman hastaneye gidemeyebilirsin yada gitmen gerekmeyebilir bilgi alirsin en azindan

Doktor bulana kadar ayni sistemle devam etsen, doktir kndi muayenesinde mutlaka olcup tartar o zaman kac gunde ne kadar almis hesaplar iyice

Sizede oluyo mu bilmiyorum bazen sutum bembeyaz gibi hissediyorum normal mi acaba

Yaa biliyorum ohareketi benimkide yapiyor bayiliyorum bazen emzirip birakiyorum 5dk olmadan uykusunda bile yapiyor :KK48:

Evet herkes bisey söylesede hicbirinki birbirini tutmuyor , imkanin varsa mutlaka kendi doktoru olmali diye düşünüyorum her zaman hastaneye gidemeyebilirsin yada gitmen gerekmeyebilir bilgi alirsin en azindan

Doktor bulana kadar ayni sistemle devam etsen, doktir kndi muayenesinde mutlaka olcup tartar o zaman kac gunde ne kadar almis hesaplar iyice

Sizede oluyo mu bilmiyorum bazen sutum bembeyaz gibi hissediyorum normal mi acaba

Bazen hafif sarimtirak. Bazen inci beyazi. Bazende rakı gibi puslu beyaz.

Bugün ama sanki su kadar acikti rengi. 2-3dk sonra rengi koyulasti.

Belkide bebegin ihtiyaci olan suyu burdan karsiliyor olabilir

Yada baska birsey.

Inanki çorba gibi kafam.

Neyi biliyorum desem yanlis cikiyor

Yada baska birsey.

Inanki çorba gibi kafam.

Su konusunda haklisin tabiki o yuzdrn 6 aya kadar su vermeyin anne sütünden aliyo diyolar sanirim :110: bazen cok susuyorum ama goguslerim cok agrir diye fazla su içmeye bile korkuyorum oysa en cok ihtiyacımız olan zaman

Her kafadan bi ses cikr dedikleri hesap insan sasiriyo napicagini

Su konusunda haklisin tabiki o yuzdrn 6 aya kadar su vermeyin anne sütünden aliyo diyolar sanirim :110: bazen cok susuyorum ama goguslerim cok agrir diye fazla su içmeye bile korkuyorum oysa en cok ihtiyacımız olan zaman

Her kafadan bi ses cikr dedikleri hesap insan sasiriyo napicagini

Sorma. Yqtagin basinda 1bucuk litre su var. Geceleri içiyorum onu. O kadar su icmeme ragmen hala buyuk tuvaletim cok kati. Kabiz olacagim djye ödüm kopuyor artik. Benim içtiğim suya ne oluyor .

Yada baska birsey.

Inanki çorba gibi kafam.

Canım ben sütü sağarak veriyorum. İlk gelen süt açık renk sonra beyaz sonra yağlı kısmı geliyor.onun için bir gögüs iyice boşalmadan diğerine geçmemek gerekiyor.en faydalısı en sonda ve sabah akşam sütünün bile yağ oranı farklı

Bence bi sorun yok. Uykusu iyi,memeyi emiyor. Sizlanmasi huzsuzlanmasi gaz disindq olmuyor.
Miz miz bi bebek değil .

Insallah oonumuzdeki ay 1kilo alabiliriz.
Canım herşey yolundaysa, o zaman kontrolü yavaş yavaş bebeğe bırakmanın zamanı gelmiş olabilir. Bir haftalıkken kontrole gittiğimiz zaman sarılık riski yok artık herşey yolunda dediklerinden beri ben gece uykularına ve emmesine müdahale etmiyorum.

Benim kızım, geceleri neredeyse hiç emmiyor. Bazen 4-5 saat uyuduğu oluyor. O isteyene kadar kaldırıp emzirmiyorum. Emdiği zaman memeyi gagalayıp bırakıyor ve uykuya devam ediyor. Ama gündüz çoğunlukla memede geçiyor. Yani gündüz emmeyi, gece uyumayı tercih ediyor.

Oğlum ise geceleri hunharca emerdi. Bir emzirme seansımız 1 saatten az olmazdı.

Demem o ki, her bebek farklı. Onları kitapta yazanlara uydurmak yerine, biz onların ritmine ayak uysak daha kolay olur sanki hayat hepimiz için.

Bir de doktorum 3kg altında doğan bebekler genelde ilk ayda 1kg ve üstü alırlar demişti bana. Senin bebeğim kaç kg doğmuştu?

Canım ben sütü sağarak veriyorum. İlk gelen süt açık renk sonra beyaz sonra yağlı kısmı geliyor.onun için bir gögüs iyice boşalmadan diğerine geçmemek gerekiyor.en faydalısı en sonda ve sabah akşam sütünün bile yağ oranı farklı
meme tutmuyorlar mi? Benim oglusum da alıştı biberona, memeyi verince basıyor çığlığı. sabah akşam sagip veriyorum geri kalan vakitlerde de mama veriyorum mecburen.

Canım herşey yolundaysa, o zaman kontrolü yavaş yavaş bebeğe bırakmanın zamanı gelmiş olabilir. Bir haftalıkken kontrole gittiğimiz zaman sarılık riski yok artık herşey yolunda dediklerinden beri ben gece uykularına ve emmesine müdahale etmiyorum.

Benim kızım, geceleri neredeyse hiç emmiyor. Bazen 4-5 saat uyuduğu oluyor. O isteyene kadar kaldırıp emzirmiyorum. Emdiği zaman memeyi gagalayıp bırakıyor ve uykuya devam ediyor. Ama gündüz çoğunlukla memede geçiyor. Yani gündüz emmeyi, gece uyumayı tercih ediyor.

Demem o ki, her bebek farklı. Onları kitapta yazanlara uydurmak yerine, biz onların ritmine ayak uysak daha kolay olur sanki hayat hepimiz için.

Bir de doktorum 3kg altında doğan bebekler genelde ilk ayda 1kg ve üstü alırlar demişti bana. Senin bebeğim kaç kg doğmuştu?
Aynen katılıyorum yorumunuza. Benim doktorumda böyle söylemişti. Uyuyan bebeği uyandırmayın diye. Bence de artık uyandırmamak gerek. Acıktıklarında zaten uyanıp ağlıyorlar...

Sorma. Yqtagin basinda 1bucuk litre su var. Geceleri içiyorum onu. O kadar su icmeme ragmen hala buyuk tuvaletim cok kati. Kabiz olacagim djye ödüm kopuyor artik. Benim içtiğim suya ne oluyor .

Bende öyleyim o kadar cok su iciyorum ama haladaha susuz hissediyorum kendimi onlr nasil iyi olcaklarsa oyle beslenelim

Makinayla cekince bende farkediyorum bazen sut bitmis gibi oluyor bira
Z bekleyip gogsumu yukardan sikiyorum ardindan daha koyu yavas yavs sut geliyor , o yuzden bebek emerkende uzun emzirmeye çalışıyorumki sondaki yagli sutu alsin

4 5 saat ac kalmalari ilk baslarda tehlikeli degil mi oglumu biraksam ayni hic uyanmaz bazen bende kalkamiyorum aonra ac kaldi diye cok üzülüyorum

meme tutmuyorlar mi? Benim oglusum da alıştı biberona, memeyi verince basıyor çığlığı. sabah akşam sagip veriyorum geri kalan vakitlerde de mama veriyorum mecburen.
Yeni yeni tutuyorlar ama tabi meme reddi yaşıyorum canım benim oğlanda çığlığı basıyor.boş vakitlerde vermeye çalışıyorum ağlasada.birde gögüs çok dolu olduğu zamanda tutmuyorlar.seninki biberonla kaç cc içiyor mama ve sütü

4 5 saat ac kalmalari ilk baslarda tehlikeli degil mi oglumu biraksam ayni hic uyanmaz bazen bende kalkamiyorum aonra ac kaldi diye cok üzülüyorum
Canım ilk başlarda tabi ki tehlikeli. Sarılık, şeker düşmesi vs.. Ama 7-10 günlük ten sonra tehlikeli değil. Oğlumda bir başka doktor da aynısını demişti. 10 günlük olduktan sonra dokunmayın bebeğe, ne zaman isterse uyusun ne isterse emsin demişti. Ama hepimizin bebekleri ayını tamamladı diye düşünüyorum. Doktorlardan duyduğum kadarıyla tehlikeli bir durum yok artık.

Yeni yeni tutuyorlar ama tabi meme reddi yaşıyorum canım benim oğlanda çığlığı basıyor.boş vakitlerde vermeye çalışıyorum ağlasada.birde gögüs çok dolu olduğu zamanda tutmuyorlar.seninki biberonla kaç cc içiyor mama ve sütü
90 ile 120cc arası değişiyor geceleri uzun uyuduğunda mamayı 4olcek veriyorum gündüzleri ortalama 2 saatte bir 3olcek. Ama biz 2.5 ayı geceli uc gün oldu ona göre kıyasla.

Canım ilk başlarda tabi ki tehlikeli. Sarılık, şeker düşmesi vs.. Ama 7-10 günlük ten sonra tehlikeli değil. Oğlumda bir başka doktor da aynısını demişti. 10 günlük olduktan sonra dokunmayın bebeğe, ne zaman isterse uyusun ne isterse emsin demişti. Ama hepimizin bebekleri ayını tamamladı diye düşünüyorum. Doktorlardan duyduğum kadarıyla tehlikeli bir durum yok artık.

Sarilik icin biliyodum fakat seker için 10gunden sobra riskin kalktığını bilmiyodum

Kizlar sanki oglumun burnunda hirilti var 2 gundur ,ilk basta iyi temizlenmezde olur demislerdi serum fizyolojik kullaniyrum ama temizleye korkuyorum o yuzden tam yapamadim galibailerlemesini istemiyorum :KK43:

X