2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Yok benim 3 gündür çok sertlesiyordu ama bu gün çok tuvalete çıkıyorum ve afedersin ama ishal oldum diğer kizimda böyle olmuştu
Nasil oldun canim gecti mi agrilarin geldi mi bebis , bi yerde görmustum dogumdan once rahim kolay calissin diye vucut kendini temizliyomus sanirim

Bugun takvimimin son gunu.40+0 oldum.kontrolden geldim.nst iyi agrim falan da yok. Sanci gelene kadar beklicez dedi. Gelmezse 41 olunca yatircaz dedi. Suni verip yatirmalarini istedim ama doktor onermedi. 1 hafta daha beklicez. Insallah gelir sancim artik

Kızlar bebeğim hep memede durmak istiyor. Göğüs uçlarım yara olmadı ama çok acıyor resmen ağlıyorum emzirirken. Ne önerirsiniz göğüs kremi kullansam acımaz mı. Bide hangi marka daha iyi.

Kızlar bebeğim hep memede durmak istiyor. Göğüs uçlarım yara olmadı ama çok acıyor resmen ağlıyorum emzirirken. Ne önerirsiniz göğüs kremi kullansam acımaz mı. Bide hangi marka daha iyi.
Aman yara olmasin onune gec. Yoksa bi yara olsa iyilesmesi sor oluyor cnm. Ben lansinoh krem kullaniyorum. Haa bu aralar hic kullanmoyrm. Ama ilk gunler cok kullandm

Kızlar birde korse olarak ne önerirsiniz.
Ben de korse önerisi almak icin girmiştim senin mesajı gördüm :):):):):)
Diğer soruna gelince bende de aynı problem vardı. Oğlum hep meme ucundan emiyordu. Biraz kan bile topladı yara oldu. Sonra kendi kendisine memenin hepsini almayı öğrendi süt arttıkça çekme hızı da azaldı. Daha yumuşak çekiyor. Şimdi daha iyiyiz. Pek ağrım yok.

Benim ki daha yeni öğrendi hepsini almayı ama artık yara oldu galiba bari çabuk iyileşsin. Ben Şuan çarşafla sarıyorum ama korse daha iyi olacak gibi

Canım bende sadece emziriyorum ama sütüm yetiyor mu nasıl anlarım. Yavaştan sarılık olmaya başladık
Canım ben göğüs kremi almadım ama annem kantaron yağı yaptı. Onu sürdüm birkaç defa. Sonrasında zaten gerek olmayınca bıraktım. Sen de bi araştır istersen kantaronu. Bebek emmeden evvel yıkıyordum meme ucumu. Ben en başta ilk üç gün mama verdim kolostrum bana bebeği doyurmuyormuş gibi geliyordu. Çünkü zayıflamıştı üç günde. Çok büyük hata yapmışım. O dönem zayıflaması gayet normalmiş. Sarılık olmaları da normal. Benim oğlum da oldu. Fizyolojik sarılık diyorlar her bebek oluyor. Önemli olan derecesi, seviyesi. Sen her istediğinde emzirmeye devam et. Hatta iki saatte bir uyandırıp en az 10-20 dakika arası emzirmeye çalış. Sarılık riski geçince düzenini oluşturursun artık. Sarılık artarsa sıkıntı oluyormuş. Zaten doktorlar takip ediyor. Sütün yetip yetmediğini de kilosundan anlarsın canım. Aile hekimliğinde kilosunu ölçtür. Onlar sana gerekli bilgiyi verirler zaten

Kızlar dua edin doğuma gidiyorum. Çok korkuyorum. Gece ağrım başladı ama çok düzensiz. Açılma 4-5cm olmuş bu yüzden sadece sancıyı düzenleyecek kadar suni sancı verip sonra kesecekler suni sancıyı. Kanamam da var açılmadan diyorlar ama kendime hakim olamıyorum çok paniğim. Nolur dua edin

Cnm dogumdan korkacagina bebegine saatler sonra kavusacagni dusun missss kokusunu icine cekeceksin dusunsene :)

39+0'da doğdu. Doktor genetik olarak iri bir bebek olması erken doğması için bir sebep değil demişti. Dediği gibi de oldu
Merhaba.sağlıkla büyütün inşallah.kaç kilo doğdu bebeğiniz?normal doğum mu?benim de hep 3 hafta kadar önde gidiyor.normal doğum istiyorum ama olacak mı bilmiyorum.

Ayy herkes doğuma gidiyor bi biz gidemedim allahım herkesin bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah böyle beklemek çok zor hareket ediyor mu yaşıyor mu diye diye artık doğumdan da korkmuyorum gelsinnnn hayırlısıyla ((())))

Ben ilk cocukta lansinoh kullanfim hic acim olmadi. Bunda da 1ay oncesinde basladm kullanmaya oneririm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…