2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Canım cuma günü çatı muayenesi olmuştum. Bu arada çatı muayenesi den çok korkuyordum hatta burda da sormuştum. Doktorum rahim boyu 1,8 e inince ve normal doğum düşününce çatı muayenesini öne aldı. Acımadı ama çok rahatsız edici bişeydi. Hatta tam olarak ne yaptı bilmiyorum gözlerimi kapattım ama hemşire kolunu tutmanın istedi sarsılma durumu için. Muayene sonrası doktorum lekelenme olabilir dedi. Ama muayene cuma günü, kahverengi akıntı pazar günü oldu. Bugün sabah aradım doktorumu. Kasılma yoksa muhtemelen muaynedendir takip et dedi. Ben de gitmedim canım hastaneye. Ama ara ara sırt bel ağrım ve adet ağrısı gibi ağrım olup geçiyor. Kasılma yok. Uzun oldu di mi
Yok kız ne güzel anlatmışsın
Ozaman öyledir tabi
Benim 4 nisan tarihim ve çatı muayenesi yapmadı sezeryan olacağı için
Sancılanıp gidicem yapacaklar die ödüm kopuyo
Ben çok korkuyorum ondan

Allahım hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin
Yalancı sancın oluyormu
Amin.
Yok canım pek olmuyor.kasılmalarda kısa kısa çok ayakta kalınca. Nstdede çıkmıyor sancım.ama ağrılarım çok dayanamıyorum yarın kontrol var artık söyleyecegim perşembemi alır cumamı alır. Parolsuz günüm geçmiyor.

Amin.
Yok canım pek olmuyor.kasılmalarda kısa kısa çok ayakta kalınca. Nstdede çıkmıyor sancım.ama ağrılarım çok dayanamıyorum yarın kontrol var artık söyleyecegim perşembemi alır cumamı alır. Parolsuz günüm geçmiyor.
Senin adina oyle seviniyorum ki ikizlerle.bu haftalari gormen cok guzel :)) bakxo erken gelcek diyip moralini bozanlar görsün

Amin.
Ne ağrın oluyor cnm okadar
Gerçi biz tek bebekle ağrı yaşıyoruz
Senin çok normal
Dün gece bacak ağrısından uyuyamadım

Benim ilk cnm nasip olursa
Küçük bir çocukla hamilelik zormu
Çok ara vermeden ikinci olsun istiyorum aslında ama
Tekte bile insan zorlanıyo
cnm benim kızım biraz saldirgan yani yasitlarinin saçını cekiyor bu huyu beni cok yoruyor o yuzden cocuklu olan yerlere bile gidemiyorum cunku surekli pesinden kosturuyorum yasindan dolayimi bilmiyorum asiri şekilde inatci birde daha tuvalet aliskanligini ogretmedim beni zor bi surec bekliyor 40imdan sonra tuvalet egitimi vermeyi düşünüyorum bir süre ikiz annesi gibi olacam galiba ayrica kiskancligi var umarim kardesinde bizi sasirtir hayirlisiyla kucagimiza aliriz insallah belki suan zor ama bence cok ara vermemek en iyisi

Kızlar 35+5 oldum ama gariptir ki eskisine göre daha enerjik bir bicimdeyim, yuruyuslerim daha tempolu mesela. Hamileliğe mi alışti vücut iyice anlamadim, millet agirlastin mi dedikce ben bir enerjigim ki sormayin. Normal mi?

Senin adina oyle seviniyorum ki ikizlerle.bu haftalari gormen cok guzel :)) bakxo erken gelcek diyip moralini bozanlar görsün
Sağol canım Allah razı olsun. Arıyor mümkün olduğunca açmıyorum o kişiyi biliyorumki canımı sıkacak birşey bulur.ne yapayım isterse küsüp darılsın yaptığının farkına varana kadar muhabbeti en aza indirim. Rabbim cümlemizi iyi hallerimizi görüp sevinecek dostlarla karşılaştırsın.şükür bugüne

cnm benim kızım biraz saldirgan yani yasitlarinin saçını cekiyor bu huyu beni cok yoruyor o yuzden cocuklu olan yerlere bile gidemiyorum cunku surekli pesinden kosturuyorum yasindan dolayimi bilmiyorum asiri şekilde inatci birde daha tuvalet aliskanligini ogretmedim beni zor bi surec bekliyor 40imdan sonra tuvalet egitimi vermeyi düşünüyorum bir süre ikiz annesi gibi olacam galiba ayrica kiskancligi var umarim kardesinde bizi sasirtir hayirlisiyla kucagimiza aliriz insallah belki suan zor ama bence cok ara vermemek en iyisi
Canım bi arkadaşın ikizleri olacaktı bir tanede oğlu vardı kıskanmaması için ona küçük bir çanta ayarlamış içine bi kaç tanr sevebilecegi oyuncaklardan almış hastaneye doğuma giderken götürmüş hastaneye annesini götürdüklerine oğluna çantayı vermişler bak kardeş gelirken sana hediye getirmiş abi olduğun için onu koruyacagın için falan çocuk çok mutlu olmuş sende böyle birşeyler yapsan belki azda olsa abla olacaksın senin görevlerin var falan belki kardeşine dışardaki çocuklar gibi davranmaz.kusura bakma biraz uzun oldu ve sadece benim çok hoşuma giden bi davranış uygulamışlar paylaşmak istedim

Ne ağrın oluyor cnm okadar
Gerçi biz tek bebekle ağrı yaşıyoruz
Senin çok normal
Dün gece bacak ağrısından uyuyamadım
İkiside kafa gelişli aşağıya çok baskı yapıyorlar kemikler ayrılacak gibi bacagımın arasına kalın yastık koyuyorum.baş ağrım var en rahatsız eden birde.Allahımın zoruna gitmez inşallah bazen genel vücut ağrısından ağlıyorum ama tabi isyan şeklinde değil güç kuvvet istiyorum Rabbimden.çok uzun çabalar sonucu olduğu için şikayet etmek gibi lüksüm yok biliyorum ama bazen okuyor ağrı atakları ama şükür bugüne kavuşturana

Kızlar 35+5 oldum ama gariptir ki eskisine göre daha enerjik bir bicimdeyim, yuruyuslerim daha tempolu mesela. Hamileliğe mi alışti vücut iyice anlamadim, millet agirlastin mi dedikce ben bir enerjigim ki sormayin. Normal mi?
Ben de 35+4 üm ama ben ağırlaşan tayfadanım :) Enerji düşüşü kadar yükselişi de normal, tamamen bünye meselesi. Vücut kiminde doğum yaklaşıyor yat dinlen enerji topla diyor, kiminde buna gerek olmuyor anladığım kadarıyla.

İkiside kafa gelişli aşağıya çok baskı yapıyorlar kemikler ayrılacak gibi bacagımın arasına kalın yastık koyuyorum.baş ağrım var en rahatsız eden birde.Allahımın zoruna gitmez inşallah bazen genel vücut ağrısından ağlıyorum ama tabi isyan şeklinde değil güç kuvvet istiyorum Rabbimden.çok uzun çabalar sonucu olduğu için şikayet etmek gibi lüksüm yok biliyorum ama bazen okuyor ağrı atakları ama şükür bugüne kavuşturana
Canım tek gebelik olmasına rağmen vücut ağrılarım benim de çok fazla. Özellikle çatı ağrısı.. Bebeğim aşağıda, çok baskı yapıyor. Bazen makatta bile hissediyorum baskıyı, orası bile ağrıyor.. ki ikiz gebelikte seni hayal dahi edemiyorum. İsyan etmek değil bu, kim her gün ağrılar içinde olsa güç kuvvet ister, şikayet vurur diline.

Dediğin gibi çok şükür bugünlere geldi bebişlerin, inşallah zamanlarında sağlıkla doğarlar. Az kaldı, sabret.

Kızlar kızıma hala isim bulamadım 3 kızım daha var ve isimleri Meryem Evin, Havin , Derin bu bebeğime ilk başlarda Narin koymak istedik ama şimdi içime sinmiyor siz bir fikir verirseniz sevinirim
Arkadaşımın kızı Delfin, bence güzel bir isim uyumlu olsun diye dusunurseniz

Dün bende de enerji patlaması vardı.
Sabah 11’den başlayıp akşam 5’e kadar temizlik yaptım.
Bütün gece de bacaklarımın ağrısından uyuyamadım tabi :confused:

X