2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Anladım teşekkür ederim Allah Sağlıcakla kucağınıza almak nasip etsin

inşallah canım çok Sağol tek tesellim 3 Ay'ı dolduruyor oluşumsaplıckla alın inş hepiniz kucağınıza tabi ben de
İnşallah cnm hepimize rabbim nasip etsin
Seninde sıkıntı olmayacak inşallah
Doktoruna güven

Bende hiç akinti yok kizlar dediginiz gibi. Ama ilk bebeisimde acilma oldukca akintim cokcok artmıştı. Gunde 3 4 camasr degistiritordum

Senin tam bir haftan kalmış
Bende çok heyecanlıyım
Bi yandanda korkuyorum o tarihi bekler inşallah bebişler
Aynen haftaya bu saatlerde Allah nasip ederse kızımı almış olacağım kucağıma. İnşallah beklerler. Bugün yarın temizlik yaptırıyorum. Son işlerimi de halledeyim artık beklemeye geçeceğim. Allah hepimize sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin

aminnn

son kontrol yarin insallah bebisim kilo almistir gecen hafta biraz küçük çıkmıştı bu hafta kahve cay falan hic icmedim hergun pekmez yedim süt ictim bakalim ise yaramışmi

Selam hanimlar. Ben mayis annelerindenim nasipse. Bir kisminiz bebegini kucagina almis.bi kisminizinda eli kulaginda ne mutlu. Bizim grupta bile 2 bebisimiz olsu. Allah hepsine uzun omur versin. Sizlere bi sorum var. Benim bebegim zayif. Yani aslinda alt sinirda. Hafta 100 150 ya aliyo ya almiyo. Bende 32+5 oldum artik ya dogarsa korkusu yasiyorum. Cunku erken kasilmalarimdan hastane yatmam gerekmisti. Gecen hafta bebekte 1670di. Sizin bebeklerinizden boyle zayif olup son 4 5 haftada ataga gecenler oldu mu. Gercekten son ay hizlaniyomu kilo alma. Haftada 200 gr fln alsa artik ya

Aynen. 1 hafta kaldı. Heyecan tavan yaptı. Ama ev işi hiç bitmiyor. Şunu da yapayım şurayı da halledeyim derken zaman geçiyor:)

Kız senin nişanın gelmemişmiydi
Canım cuma günü çatı muayenesi olmuştum. Bu arada çatı muayenesi den çok korkuyordum hatta burda da sormuştum. Doktorum rahim boyu 1,8 e inince ve normal doğum düşününce çatı muayenesini öne aldı. Acımadı ama çok rahatsız edici bişeydi. Hatta tam olarak ne yaptı bilmiyorum gözlerimi kapattım ama hemşire kolunu tutmanın istedi sarsılma durumu için. Muayene sonrası doktorum lekelenme olabilir dedi. Ama muayene cuma günü, kahverengi akıntı pazar günü oldu. Bugün sabah aradım doktorumu. Kasılma yoksa muhtemelen muaynedendir takip et dedi. Ben de gitmedim canım hastaneye. Ama ara ara sırt bel ağrım ve adet ağrısı gibi ağrım olup geçiyor. Kasılma yok. Uzun oldu di mi

Canım benim bebeğimin kilosu 1 hafta geriden geliyordu. 2 hafta boyunca günde 3 ceviz, 1 bardak süt, 2bardak keçi yoğurdundan ayran, 1 muz, 1 yumurta, biraz da kaşar peyniri yedim. 2 haftanın sonunda 450gr almıştı. Bilmiyorum bunlarla mı ilgisi var yoksa haftası ilerlediği için zaten bu kadar alacakmıydı.

Benim akıntımdan çamaşırlarımın ağ kısımlarında kalıcı sarı bir leke gibi kaldı yıkamama rağmen gitmiyor ayrıca benim kasık ağrılarından şikayetim var genelde bir de rahat oturamamaktan bebeğimde çok hareketli sanki hiç uyumuyor.
Çantam hazır cuma günü bir aksilik olmazsa sezeryan tarihi alıcaz en geç 18 nisan beklerse tabi

Aynen. 1 hafta kaldı. Heyecan tavan yaptı. Ama ev işi hiç bitmiyor. Şunu da yapayım şurayı da halledeyim derken zaman geçiyor:)
Kendini yormaaaaa is bir şekilde yapılır sen bebisini dusun ve lütfen kendini yorma ben doğumdan bir gece önce misafire hazırlık yapıyordum sabahına doguma gittim lütfen dinlen

Kizlar bir kaç gün girmedim cok birikmiş ancak okuyabildim. Soran sormayan herkese cok teşekkür ederim biz daha iyiyiz sütümüz artıp karnımız daha doyarsa daha mutlu olacağız. Emzirme sonrasi kalan sütü sağıp biberonla veriyorum ya da dondurucuya atıp daha sonra veriyorum doymuyor, yoruluyor çekerken. Hastanede biberona da alıştı. Bizde bir haftalık kuvöz sureci travma oldu sanırım çocuk gik dese aklımız çıkıyor. İnsallah hepimiz icin her sey daha güzel olacak. Hepinizi öpüyorum:)
bir de tecrübeli anneler, anneye ara sıra gelen ağlama krizleri normal mi?

Cnm brnimki on gun falan oldu atak yapti. Beslenme gercekten cok etkiliyor. Eger iyi besleniyorum diyorsan eger doktora sormalisin. Ve tansiyonu takip etmelisin. Tansiyon yüksekliğinde de bebek gelismeyebiliyormus. Yukarda arkdsin dediklerine katılıyorum. Ekleyecegim et tavuk meyve.

Canim yeni bi hayata basladin dolaysiyla yoruluyorsun uykunu alamiyorsun. Bebek doyuyormu sağlıği falan derken psikolojik olarak etkileniosun. Dogal. Uyum sureci bu. Bu hayata uyum sagladiktan sonra hersey senin icin cok daha guzel olacak. Yeterki bunun gecici bir surec olduğunu bil cnm

Benim 12. haftada plesantamın arkasında kanama alanı görüldü. Üstelik ben kan sulandırıcı da kullanıyordum yani şiddetlenmesi icin uygun ortam vardı. Hicbir ilac vermediler. Ben evde sol tarafıma doğru uzanıyordum hergün yerimden kalkmamaya dikkat ettim. Çok şükür sıkıntı olmadan bu haftalara geldim. Sizde izin almayı deneyin bence dinlenmekfaydalı olabilir. Ayrıca iğne dediğiniz şey de progestanın farklı bir çeşidi. Zaten kullanıyormuşsunuz. Bence izin alıp bi perinatoloğa gidin. En iyi onlar yönlendiriyor. Hayırlı sağlıklı doğumlar dilerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…