2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Merhaba arkadaslar bu gun benimde dr kontrolum vardi dr bana oksapar kan sulandiruci igne basladi sancilarin cikinca keseriz dogumdan sonrada devam ederiz bi ay dedi sukur hersey yolunfa ama bu beni biraz tedirgin etti hani birden kanamm baslar sa yada dogum ben anlamazsam bu igne bi sorun olustururmu gibi ne bileyim iste....
Aa neden bu kadar geç başlattı canım :/ bende kullanıyorum ama hamile olduğumu öğrendiğim zamandan beri kullanıyorum zaten o iğnelerin etkisi 12 saatmiş hiç korkma bişey olmaz

Cnm suan icin hayir ama gece bebek kendini cok kastı. 3 te uyandim daha da uyuyamadim. Hafif kanama var doktor normal dedi. Bakalm nsil bi surec bisi beklio. Sen nasilsin gttinmi kontrole
Canım nursena vardı ya onun da dikiş alınınca kanaması oldu bir süre ne kadar sürdü bilmiyorum ama onada doktoru normal demiş seninde normaldir sonuçta aylardır tutan dikişi aldılar en azından artık kasılmadan sancıdan korkmazsın rahim ağzıma zarar gelecek mi diye prensesin haftaya kadar durur belki :) ben dün gittim canım kontrole doktor 37 bitince korkma ama kalkmada dikkat etmeye devam dedi bebiş 2900 olmuş eğer 38+3 ü beklerse 3 kiloyu biraz geçer dedi

Kizlar benim de dogum oncesi iznim 27 martta bitiyo. Yani 27 martta kontrol yaziyo. Dogum 30 martta olacak. Ne yapmam lazim. Hastaneden bisey demediler. Devlet memuruyum bu arada.

Dogum oncesi izniniz nasil bitiyo anlamadim? Ben 32. Haftamda rapor aldim dogum icin yani o dogum yapana kadar gecerli, bitis tarihi veya kontrol tarihi yazmiyodu. 32.haftam 2 martti yani 8 hafta dogal olarak dogum izni 27 nisana kadar gecerli zaten beklenen dogum tarihi 27 nisan. Sizlerinkinde neden kontrol tarihi var daha mi erken aldiniz?

Dogum oncesi izniniz nasil bitiyo anlamadim? Ben 32. Haftamda rapor aldim dogum icin yani o dogum yapana kadar gecerli, bitis tarihi veya kontrol tarihi yazmiyodu. 32.haftam 2 martti yani 8 hafta dogal olarak dogum izni 27 nisana kadar gecerli zaten beklenen dogum tarihi 27 nisan. Sizlerinkinde neden kontrol tarihi var daha mi erken aldiniz?
Bana dr 27 subatta 1 aylik rapor verdi. Dogum 27 marta kadar olmazsa tekrar rapor alman lazim dedi. 26 martta bi aricam hastaneyi.

Canım nursena vardı ya onun da dikiş alınınca kanaması oldu bir süre ne kadar sürdü bilmiyorum ama onada doktoru normal demiş seninde normaldir sonuçta aylardır tutan dikişi aldılar en azından artık kasılmadan sancıdan korkmazsın rahim ağzıma zarar gelecek mi diye prensesin haftaya kadar durur belki :) ben dün gittim canım kontrole doktor 37 bitince korkma ama kalkmada dikkat etmeye devam dedi bebiş 2900 olmuş eğer 38+3 ü beklerse 3 kiloyu biraz geçer dedi
Insallah bekler bebein canim bnm. Sagligi yerinde olsun baska da sey onemli degil. 3kiloyu gecse hichic dert etme zaten. Bu gunlere inaniyormuyduk 500gram bebek dogsa yasarmi siye arastiriyordum vakit ne cabuk gecti.Bakalm ben yavrucak nasil nezmaan gelecek.
Doktor dikisi alirken kafasini goruyorum 1 cm.de aciklik var dedi.
Çatın ve açikligin normal doguma okadar musait ki dedi. Sezeryan olali 3 sene olmus normal dogumu deneyelimmi ne dersin dedi. Ay amannn beni deneme tahtasi yapmayin dicektm vallah korkarm :)))) riskleri de cok ssvd.nin

Insallah bekler bebein canim bnm. Sagligi yerinde olsun baska da sey onemli degil. 3kiloyu gecse hichic dert etme zaten. Bu gunlere inaniyormuyduk 500gram bebek dogsa yasarmi siye arastiriyordum vakit ne cabuk gecti.Bakalm ben yavrucak nasil nezmaan gelecek.
Doktor dikisi alirken kafasini goruyorum 1 cm.de aciklik var dedi.
Çatın ve açikligin normal doguma okadar musait ki dedi. Sezeryan olali 3 sene olmus normal dogumu deneyelimmi ne dersin dedi. Ay amannn beni deneme tahtasi yapmayin dicektm vallah korkarm :)))) riskleri de cok ssvd.nin
Çok şükür canım önce 500 gram dedik sonra 1 sonra 2 kilo Ocak ayı bitsin Şubatta bitse ne güzel olur derken Martı bitiriyoruz bugünlere geldik Allah nasip ettiyse sağlıkla alırız inşallah kucağımıza.
Ayy ssvd gerçekten büyük risk bide 3 sene yeterli mi acaba ben 5 diye hatırladım bir an :/ almıyım alanada mani olmayayım deseydin :) kesin normal yapabileceğini bilsen hiç düşünmezsin ama o kadar sancıdan sonra sezerryana dönme ihtimali var büyük risk :/

Çok şükür canım önce 500 gram dedik sonra 1 sonra 2 kilo Ocak ayı bitsin Şubatta bitse ne güzel olur derken Martı bitiriyoruz bugünlere geldik Allah nasip ettiyse sağlıkla alırız inşallah kucağımıza.
Ayy ssvd gerçekten büyük risk bide 3 sene yeterli mi acaba ben 5 diye hatırladım bir an :/ almıyım alanada mani olmayayım deseydin :) kesin normal yapabileceğini bilsen hiç düşünmezsin ama o kadar sancıdan sonra sezerryana dönme ihtimali var büyük risk :/
Aynen cnm risk sevmem. Helede boyle zor bebekte hic denememmm:)
Bugun kavuştum cooook şükür:))
Masallah cnm rabbim bidaha ayirmasin

Ca
Canim kaç artı kaçta 2900 bebeğin. Benim de 36+5 'te 2980 cıktı. Az mi ki diye kaygidayim

Hussuk hadi gozun aydin Allah bi daha ayirmasin ins. Bana cevap veren arkadaslar tesekkur ederim benim bildigim kadariyla pihtilasma problemim yok sadece kilo ve yaa riskinden dolayi kan sulandirici basladilar riskliymis benim durumum bugun ilkini olduk bakalim hayirlisi .. bu arada hepimizin kandili mubarek olsun Allah dualarimizi kabul edilen dualardan eylesin ins sag salim saglik ve huzurla bebislerimize kavusuruz

Merhaba,
bende pupp oldum ve 20 gündür avil tablet kullanıyorum fakat içim rahat değil durumumu anlatmaya gerek yok zor süreç ilaç kullanan biri olarak rahat olabilirmiyim. çok teşekkür ederim.
Cok sukur oglumda bir problem olmadi. Seni anlayabiliyorum insan cok huzursuz oluyor ama annenin girdigi stres bebek icin ilactan daha zararli oluyor demisti bana doktorum. O yuzden kullan muhakkak ilaclarini.

Bana dr 27 subatta 1 aylik rapor verdi. Dogum 27 marta kadar olmazsa tekrar rapor alman lazim dedi. 26 martta bi aricam hastaneyi.
Canım senin normal 8 haftalık doğum öncesi raporu değil mi? Neden 1 ay?
Ben 32+0 olduğum gün aldım raporu. Normalde 1 hafta sonra almam gerekiyordu. Ama okulların başladığı tarihe denk geldiğinden ve çalışamadığımdan 5 şubatta aldım. O da tam 2 Nisan da bitiyor. Zaten öncesinde gelir diye hesaplıyorduk Çok şükür o günü bekleyecek inşallah.

Ca

Canim kaç artı kaçta 2900 bebeğin. Benim de 36+5 'te 2980 cıktı. Az mi ki diye kaygidayim
36+3 de çıktı canım 38+3 e gün verdi doktor o zamana kadar 3 kiloyu az bişey geçer dedi. Bende yanakları tombiş olacak mı hiç göstermiyor kendini dedim kilo sağlık göstergesi değil haftasıyla uyumlu olsun sağlıklı olsun dedi. Gerçekten öyle de biz anneler şöyle ele avuca gelsin acıtacak mıyız korkusu olmadan kavrayalım diye tombiş bebişler istiyoruz :)

Kizlar hepinizin regaip kandili mubarek olsun.Rabbim sagsaglim kavusmayi nasib etsin evlatlarimiza ins.sizlerin vakit gelmis.bende nasipse haziran annesi olucam.aranizda fetal eko cektiren varmi??

X