2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Aynen cnm. Iste dikişler sezeryanda aliniyor normalde kolay oluyor. Bunda almasi beni zorladi valla... nyse kurtuldum yine sukur.

Aynen cnm. Doktor 10gun beklemez dsdi bakalm rabbim hayrli bi vakitte versin.

Sukurki atlattm cnm. Bebegi de bi acayp ölçtü. 5 gun önceden 500gram fazla ölçtü anlamadm vallaaa. Ya onceden az ölçmüştü ya da simdi cok fazla ölçtü.
Sezeryan olacaksın nasılsa kilolu çıksın da zayıf çıkmasın cok sükür :) Hangimiz önce doğuracağız dedik dedik senin bebişin ayak sesleri gelmeye başladı minik minik :)))))) Hakkında hayırlısı, sağlıklı olan olsun inşallah :emir_bebek:

Kizlar arabizda bebisi 2 hafta ilerden gittigi icin erken dogum yapan oldu mu? :)

Bunu ben de çok merak ediyorum. Bizim oğlana da 2 hafta ileride dediler. 36. Haftadayim henüz doğum kanalına girmemis ama çok hareketli içerde. Bir de ben dogru duzgun vitaminlerimi kullanmiyorum. Sizce sorun olur mu bu durum??

Bunu ben de çok merak ediyorum. Bizim oğlana da 2 hafta ileride dediler. 36. Haftadayim henüz doğum kanalına girmemis ama çok hareketli içerde. Bir de ben dogru duzgun vitaminlerimi kullanmiyorum. Sizce sorun olur mu bu durum??
Bence kullanmalisin. Bebekten ziyade kendin icin. Bebek senin vucudundakileri sömürüyordur o ona yeter. Ama kendi vucudunun direnci düşebilir. Ben iki gun unutuyum vitamini yerimden kalkamiyorum.

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır takipteyim,yazmak istedim. 22. Haftadan beri rahim agzi kisalığından dolayi yatak istirahatindeyim,tuvalet harici kalkmadim. 28. Ve 33. haftalarda NST'de sancı çıkması nedeniyle hastanede tedavi gördüm. Ve 28. Haftadan beri Nidicart adlı sancı durdurucu ilacı kullanıyorum. Bebek en başından beri çok aşagıda,kanala yakın duruyor. Bu 3. Gebeliğim diğer ikisini kan pıhtılaşmasından dolayı kaybettim. Bunda da en başından beri Coraspin ve Clexane igne kullaniyorum. 36+0 olunca sancı ilacını bıraktım ve yatak istirahatine son verdi doktorum. Normal hayatına dön ki doğumun kolay olsun dedi. Her gün 25 dk. yürüyüş yapıyorum. 3 aydır doğdu doğacak diye hareket bile edemezken şimdi bu hareketle nasıl duruyor hayret ediyorum. Her şey nasip gerçekten. Yarın çatı muayenesi yapılacak. Bakalım zaman ne gösterecek. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah.

M mehtapmhtp88 geçmiş olsun canım sağlıcakla gelsin bebiş.
Kızlar benim de kontrolüm vardı bugün. 1 haftada 100 gr almış kızım. Dr artık çok fazla almaz dedi :KK43: Bu arada dün sağ tarafıma uzanırken leğen kemiğimde kırılmış gibi bi ağrı hissettim dünden beridir ağrı devam ediyor bacaklarımı kapatamıyorum. Dr baktı bebek iyice aşağı inmiş her an doğum başlayabilir dedi. Normalde 2 Nisan sezeryan tarihim öne çekelim dedi istemedim. Biraz daha dursun istiyorum bir yandan da korkuyorum kararsız kaldım :bicak:

Bugun kontrolum vardi 2500 olctu doktor. 36+6dayim. Bende muz kasar bi işe yaramiyor. Bence Allahin takdiri bu. Cunku catim dar bebek de ona gore cok kilolu olamayacak. Bence 3 civari doğar dedi doktor.
Hep kilo alsin diye yazdim son zamanlarda ama aslinda ben de senin gibi dusunuyorum. Sonucta annenin bir tasima kapasitesi var ve bebekler buna gore gelisiyor sanirim. Oglum 2980gr 49 cm dogdu. Ufak bir bebekti. Ama sonradan cok guzel toparladi. Yasitlarindan onde gidiyor su anda. Babasina cekmis, en az 1.90 olacak boyu diyor doktor. Benim boyum 1.59.. 4 kiloluk bir bebek belki de cok zorlardi beni, bilemeyiz sonucta.

Tek derdim haftasini yakalasin, saglikli dogsun. Ben elimden geleni yapayim, kilo almiyorsa almiyordur.. biz de disarda buyuturuz napalim :)

Ayakları şişen var mı benim 1 haftadır elim ayağım yüzüm gözüm şiş ayaklarım fillerin ayakları gibi oldu tansiyonum ve şekerimde sıkıntı yok benim gibi olan var mı

Ayakları şişen var mı benim 1 haftadır elim ayağım yüzüm gözüm şiş ayaklarım fillerin ayakları gibi oldu tansiyonum ve şekerimde sıkıntı yok benim gibi olan var mı
Canım şükür benimde tansiyonum normal ama bende daha erken başladı 2 aydır bomba gibi.38,bucuk giyerdim şuan 41 numara giyorum.40 numara hastane için terlik almıştım ayaklarım şişmeden geçen hafta değiştirdim daha fazla şişer diye 42 numara aldım.:KK48:

Canım şükür benimde tansiyonum normal ama bende daha erken başladı 2 aydır bomba gibi.38,bucuk giyerdim şuan 41 numara giyorum.40 numara hastane için terlik almıştım ayaklarım şişmeden geçen hafta değiştirdim daha fazla şişer diye 42 numara aldım.:KK48:
Benimde ayakkabım zar zor oluyor ayağım patlayacak içinde bende eşimin 42 numara sporlarını giyip gidicem herhalde hastaneye

Bizde 2 hafta ilerdeyiz ama bana hazırlıklı ol doğum için aşağıda, her an gelebilir dedi. Vitamini de bir ay önce kesti doktorum, bebek zaten ileri, gününü beklerse iri olur sezeryan almak zorunda kalırız, beslenmene dikkat et dedi. Ben 31. haftadan beri vitamin almıyorum, bebek gelişimi de benim değerlerimde iyi. Yine için rahat değilse doktoruna sor tabi

M mehtapmhtp88 geçmiş olsun canım sağlıcakla gelsin bebiş.
Kızlar benim de kontrolüm vardı bugün. 1 haftada 100 gr almış kızım. Dr artık çok fazla almaz dedi :KK43: Bu arada dün sağ tarafıma uzanırken leğen kemiğimde kırılmış gibi bi ağrı hissettim dünden beridir ağrı devam ediyor bacaklarımı kapatamıyorum. Dr baktı bebek iyice aşağı inmiş her an doğum başlayabilir dedi. Normalde 2 Nisan sezeryan tarihim öne çekelim dedi istemedim. Biraz daha dursun istiyorum bir yandan da korkuyorum kararsız kaldım :bicak:
Canım benim sezaryen tarihim 31 Mary senin BDT benden önce bile neden kabul etmedin ki?Bence riske atma zaten zamanını doldurmuş oluyor benim bebekte zayıf ama yapacak bir şey yok sağlığı yerinde olsun da

X