2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Benim pazartesinden itibaren akintim kanli yada kahverengi bi akinti seklinde oluyor doktora sordum normal dedi
Ben 3 kere doğum yaptım hiç akıntım olmadı bunda yok akıntı var ama hiç rengi degismedi hatta 2ve 3. Kizmda 7 cm açılmaya gittim doktora yine.kanli bir akıntım olmadı bende mi sorun acaba

Benim aksamlari duzenli kasilmalarim oluyor ama gunduz o kadar degil senin nasil
Gündüz doktordan geldikten sonra kasilmam oldu ara ara . Adet sancısı da vardı ama şuan iyiyim kasılma vs yok. Önümüzdeki Çarşamba sabah erken gel dedi doktorum sanırım ozamana kadar dogmazsa başlatıcak dogumu. Benim dördüncü doğumum olacağından üç cm açıklıkla bırakmak istemedi Allah'tan ev yakın hemen gelirim dedim ama biyandanda tirsmiyor değilim . Dua ediyorum ilk suyum falan gelsin diye. Sancılar düzenli mi degilmi hazırlandik cocuklarla cikiyoruz evden diyene kadar doğurursam sıkıntı.

Ben 3 kere doğum yaptım hiç akıntım olmadı bunda yok akıntı var ama hiç rengi degismedi hatta 2ve 3. Kizmda 7 cm açılmaya gittim doktora yine.kanli bir akıntım olmadı bende mi sorun acaba
Herkeste ayni belirtiler olmuyorki canim her gebelik bile kendine ozgu farkli oluyor bunu ikinci hamileligimde daha iyi anladim

dygkgn14 dygkgn14 canim ben 36 haftamda izne ayrildigim icin 3 hafta degil 4 haftalik rapor yazdilar. Eger dogum bu 4 haftadan sonra olursa 10 gune kadar tek hekim raporu alinabiliyormus. Cok detay ben de bilmiyorum.

Gündüz doktordan geldikten sonra kasilmam oldu ara ara . Adet sancısı da vardı ama şuan iyiyim kasılma vs yok. Önümüzdeki Çarşamba sabah erken gel dedi doktorum sanırım ozamana kadar dogmazsa başlatıcak dogumu. Benim dördüncü doğumum olacağından üç cm açıklıkla bırakmak istemedi Allah'tan ev yakın hemen gelirim dedim ama biyandanda tirsmiyor değilim . Dua ediyorum ilk suyum falan gelsin diye. Sancılar düzenli mi degilmi hazırlandik cocuklarla cikiyoruz evden diyene kadar doğurursam sıkıntı.
Hakkimizda hayirlisi olsun insallah canim herhangi bi gelisme olursa yaz merak ederim simdi :)

Herkeste ayni belirtiler olmuyorki canim her gebelik bile kendine ozgu farkli oluyor bunu ikinci hamileligimde daha iyi anladim
Doğru valla ben 2. Kizimda gittim 7 cm.acilma.dedi şaşırdım şiddetli sancim vardı ama bazıları kanama felan dedi bende yoktu ilk kızımı suni sancı ula yaptım inşallah buda benim.sancimla gelir suni sancı zor

dygkgn14 dygkgn14 canim ben 36 haftamda izne ayrildigim icin 3 hafta degil 4 haftalik rapor yazdilar. Eger dogum bu 4 haftadan sonra olursa 10 gune kadar tek hekim raporu alinabiliyormus. Cok detay ben de bilmiyorum.
Anladım canım doğum sonrasına aktardın yani 4 haftayı. Onu da şöyle duydum sen doğum öncesi izne ayrıldıktan sonra bebeğin ne zaman geldiği önemli değil. Geldiği tarih itibariyle analık iznin başlar. Yani mesela 27 martta değil de 30 martta doğdu. Senin 30 Mart itibariyle 8 haftalık doğum sonrası iznin başlamış oluyor aradaki 3 gün de aktardığın günlerden eksiliyor. Yine de yanlış bilgi vermek istemem kurumdan kuruma bile değişebilir. Sen yine de bir danış kurumuna

Cok sukur oglumda bir problem olmadi. Seni anlayabiliyorum insan cok huzursuz oluyor ama annenin girdigi stres bebek icin ilactan daha zararli oluyor demisti bana doktorum. O yuzden kullan muhakkak ilaclarini.
Çok teşekkür ederim cevap verdiğin için. Yaşam kalitem düştü her şeyden sogudum mecburen kullanıyorum. Allah yardımcım olsun benim ve herkesin.

Keske hic o moda sokmasaydım kendimi :olamaz: 2 hafta önden gidiyorsa iki hafta erken doğar gibi saçma bi düşünceyle doldurdum kendimi en başında. Sezeryan olsa günü belli olur ne güzel. Şimdi bekle dur :bicak:
Cok gec degil canım.simdi alistir kendini henuz gelmez dye. Ben daha canta hazirlamadim o kadar hazir degilim yani

Çok teşekkür ederim cevap verdiğin için. Yaşam kalitem düştü her şeyden sogudum mecburen kullanıyorum. Allah yardımcım olsun benim ve herkesin.
Amin canım, tahmin edebiliyorum ne kadar zor günler geçirdiğini. Kaç haftalıksın bilemiyorum ama mecbur sabredeceğiz. Biliyorsundur belki, avil'den sonra bebek hareketlerinde biraz azalma olabilir ama korkma. Tedavini aksatma sakın.

ruyama.giriyor artik :dua:dun gece rüyamda oğlum.doğmuştu:anneadayı: tombik bir bebekti :nazar:ve babasina benziyordu :emir_bebek::mad:
ben dün rüyamda gördüm sarılıp öpüyordum habire :) rüyası bile çok güzeldi gerçeğinde naparım bilmem, rüyada görünce acaba bu bi işaret mi dedim acaba doğum yaklaştı mı dedim :) bu arada daha 36+5im

Amin canım, tahmin edebiliyorum ne kadar zor günler geçirdiğini. Kaç haftalıksın bilemiyorum ama mecbur sabredeceğiz. Biliyorsundur belki, avil'den sonra bebek hareketlerinde biraz azalma olabilir ama korkma. Tedavini aksatma sakın.
28+3 günlük oldum. bebek hareketleri azalmıştı çok korkmuştum bundanmış demek ki, sonrasında kontrele gittiğimizde herşey yolundaydı ve hareketlerde başladı tekrardan. Dayanılcak bişey değil Rabbim kimseye göstermesin.

X