2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Arkadaşlar merhaba. Bugün 34+1 oldum. Dün kontrolüm vardı. Bebeğim hala baş aşağı dönmemiş :KK43: Ayakları hala aşağıda. Doktor 36-37ye kadar dönebilir diyor ama bilemiyorum. Eğer dönmezse sezaryen olmak zorunda kalacağım ki normal doğum yapmak istiyordum :KK43: Bir de serviks uzunluğundan dolayı erken doğum riskim de var. Dün 26 mm olarak ölçtü. 2 hafta önce 32 mm idi. Bu serviks uzunluğu da ne kadar idare eder bilemiyorum. :KK43: Sizin ya da tanıdıklarınızın geç dönen bebekleri var mı?
Çok panik yapma serviks cok da kısa değil bu haftalar icin ben 26 haftalikken 26 mm di son 3 haftadir da 17 mm ile devam ediyorum dikkat edip kendini yormazsan haftasının tamamlar inşallah bebeğin

Çok panik yapma serviks cok da kısa değil bu haftalar icin ben 26 haftalikken 26 mm di son 3 haftadir da 17 mm ile devam ediyorum dikkat edip kendini yormazsan haftasının tamamlar inşallah bebeğin
Anladım canım doğru diyorsun çoğu doktor bu haftalardan sonra serviks uzunluğuna bakmıyormuş bile. Ama benim doktorum nedense serviks uzunluğuna çok dikkat ediyor. İnşallah canım hepimiz haftalarımızı tamamlarız hepimiz. :)

çoookkk tebrik ediyorum canim gözün aydin rabbim bi an once kuvezden cikip kucagina almayi nasip etsin. ilk bebisimiz oldu :nazar:

canim ben ciger icerusindeki yuksek a vitamininden dolayi hamilelikte tehlikeli diye biliyorum. cigeri ve dalagi doktoruna danış bence tuketmeden önce.

bulemsu bulemsu caniimm çookk tebrik ediyorum senide ikinci bebegimiz oldunuz sizde :KK66: :nazar:
her şey yolundadir umarim. bol sütlü ve gazsız günler olsunn.
Uyarı için çok teşekkür ederim canım, ben de a vitamini ile ilgili olarak senin dediğin gibi biliyordum ama ciğer ve dalağı da doktorum tavsiye etti. O yüzden buraya da rahatça yazdım.

merhabalar arkadaslar nasilsiniz bu aralar ilk kslktigimda kasiklarimda feci agrilar hissediyorum kontrolum 20 martta bugun 35+2 simdiki sezeryan tarihim 4nisan günler kaldı

Kızlar sabah sabah alttaki komşuyla tartıştım.sabah kalktım çarşaf ve yastıkları çırpıp makinaya atacaktım.alttaki balkından çırp camım kirleniyor,pencere açacagım balkonda diğer uçta zorlanıyorum diye çırptım.konuşmaları banyodan eve geliyor.arkamdan küfür ediyor.bu ilk değil daha öncede balkondan çırpıyorum diye tartışmıştık. Neyse onda fazla umursamamıştık temizliğimi bitirip duşa girdiğimde kadın bi kaç saat sonra ettiği küfürlerin haddi hesabı yok.eğer duşa girmemiş olsaydım ogün inanın tartışacaktım.bugün de artık yine küfür edince hamilelik siniride var indim aşağıya saçmalıyor sinirden elim ayağım titriyor.komşular geldi kızı içerden nerdeyse üstüme yürüyecek.çocuklarının üstüne yemin etmeye kalkıyor küfür etmiyorum diye bende hamileyim yalan mı söyleyecegim bu halimle.sen kiracısın ben ev sahibiyim diyor.gel bak evime kim daha ev sahibi dedim. Senin yüzünden taşınacagım burdan dedim.hala kendime gelemedim.ilk defa hamileliğim boyunca bu kadar sinirlendim.pislik kadın hiç idare etme denen birşey yok

Cevap yazan arkadaslarim, alintilayamadim tek tek kusura bakmayin. Ben de kasar peynir, muz, ceviz, dalak, ciger ve kirmizi et bebise kilo yapiyor diye biliyorum. 2 hafta bunlara dikkat ederek beslenmeye gayret edecegim.

Bir de omega ve kalsiyumu duzenli kullan dedi doktor. Tamam dedim.

Kasar peynir kalsiyum orani en yuksek peynirlerdendir demisti doktorum, o yuzden ozellikle tavsiye etmisti.
Canim cok kurumsal bir sut fabrikasinda calisan bi arkadasim kesinlikle kasar peynir tuketmeyin demisti. Cok saglikli degil malesef. Daha dogal beslensek hem kendimiz hem bebegimiz icin daha iyi olur. Hem zaten dogunca daha kilo alir zaten.

Canim cok kurumsal bir sut fabrikasinda calisan bi arkadasim kesinlikle kasar peynir tuketmeyin demisti. Cok saglikli degil malesef. Daha dogal beslensek hem kendimiz hem bebegimiz icin daha iyi olur. Hem zaten dogunca daha kilo alir zaten.
O konuda haklısın canım. Doktorum da eğer bulabilirsen hakiki peynir bulup tüketmeye çalış demişti ama zor yani.

merhabalar arkadaslar nasilsiniz bu aralar ilk kslktigimda kasiklarimda feci agrilar hissediyorum kontrolum 20 martta bugun 35+2 simdiki sezeryan tarihim 4nisan günler kaldı
Ben de 35+4 um ayni şikayet bende de var sanırım kafası sağ kasıkta bazen sağ bacağım feci agriyo belden vuruyo bacağa ve kasiga.hele dün aksam biraz gururum gündüz eve geldim çok kasılmaların ve kasıkta bacakta ağrım oldu heralde bir sure daha yürümem ben.ilk hamileliğinde boyle şeyler hic bilmiyorum erkek hamileliği daha ağrılı oluyo diyolar bilmem onla alakalı mi

Tüketecekseniz bir karslı olarak hakiki eski kars kaşarı tüketin derim. Benim bebis hep haftasının ilerisinde. Iyi Mandiralardan bulabilirsiniz.

Ben çok farklı beslenmiyorum :KK51: Hamilelik öncesinden farklı olarak; her gün süt içmeye hafta sonları da yumurta yemeye çalışıyorum. Meyve yemezdim meyve tüketmeye çalışıyorum. (çilek, kivi, muz, mandalina)
Balık ve eti çok çok tüketemedim. İçim almadı uzun süre. balık yağı hapı içiyorum yaklaşık 1 ay önce verdi doktorum.
Tam 32 hafta iken kontrole gittiğimde kızımın kilosu 1800 gr. idi. Sezeryan ile olacak doğumum, plesantadan dolayı, şimdilik öyle gibi görünüyor. 25-30 nisan arası tarih verdi doktor doğum için. yaklaşık 1 bucuk ayımız falan var. Acaba ne kadar kiloya çıkar tahmini..

merhaba,
Aranıza yeni katıldım :oops: hamileliğim boyunca bu siteden çok faydalandığımı farkettim ve benim de katkılarım olabilir belki diyerek üye olmaya karar verdim. Ben de bir kız bebek annesi adayıyımmm:anneadayı: nasipse nisan sonu kucağımıza alıcaz hayırlısıyla. heyecan dorukta :emir_bebek::KK200:
Hoşgeldin..şuan kaç haftalık. Hayırlı doğumlarımız olsun inşallah

Normalde haftada 200 gr en düşük falan alması gerekiyor. Benimkiler 2 haftadır 100-150 alıyor.daha yüksek alanda var.sen güzel beslen elinden geldiği kadar zaten kuvezlik durumu olmadıkça sıkıntı yapma.sağlıklı olsun yavrun yeter.

benimkiler derken, ikiz mi :KK68::KK68: maşallah. evet hayırlısı inşallah teşekkür ederim :KK15:

X