2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kizlarrrrr nasılsınız ? :) Bugün sabah bir bebeğinizin daha geldi çok şükür ve maşAllah :) bulemsu bulemsu abla dogum yaptı çok şükür ikiside iyi :) benimle de günü aynı olunca bende bi heycanlandim :) hussuk hussuk sıra bizde galiba ne dersin :)
Cok sevindim yaa iyiler dimi? Bebisin sağlık durumu big bossum her sey yolunda mi? Darısı basımıza hayırlısıyla ben 36+6 yim bugün:)

Bulemsu normalmi etti yoksa sevindim yaa masallah kilosu iyi haftasina glre baya iyi
Bakalim sira kimde ben pazartesi ins 36 olcam bakalim heycann geldi
Kimler ilk cocuk ve normal digun

Benim ikinci hamileligim ilk bebegim normaldi. Bakalim bu nasil bir dogum.olacak hep dusunuyrm aklimindan cikmiyor hayirlisiyla olur insallah hepimizin F Fatmae20

Arkadaşlar merhaba. Bugün 34+1 oldum. Dün kontrolüm vardı. Bebeğim hala baş aşağı dönmemiş :KK43: Ayakları hala aşağıda. Doktor 36-37ye kadar dönebilir diyor ama bilemiyorum. Eğer dönmezse sezaryen olmak zorunda kalacağım ki normal doğum yapmak istiyordum :KK43: Bir de serviks uzunluğundan dolayı erken doğum riskim de var. Dün 26 mm olarak ölçtü. 2 hafta önce 32 mm idi. Bu serviks uzunluğu da ne kadar idare eder bilemiyorum. :KK43: Sizin ya da tanıdıklarınızın geç dönen bebekleri var mı?

Arkadaşlar merhaba. Bugün 34+1 oldum. Dün kontrolüm vardı. Bebeğim hala baş aşağı dönmemiş :KK43: Ayakları hala aşağıda. Doktor 36-37ye kadar dönebilir diyor ama bilemiyorum. Eğer dönmezse sezaryen olmak zorunda kalacağım ki normal doğum yapmak istiyordum :KK43: Bir de serviks uzunluğundan dolayı erken doğum riskim de var. Dün 26 mm olarak ölçtü. 2 hafta önce 32 mm idi. Bu serviks uzunluğu da ne kadar idare eder bilemiyorum. :KK43: Sizin ya da tanıdıklarınızın geç dönen bebekleri var mı?
bu konuda pek bilgim yok cnm benim doktorum serviks boyu fln hic ölçüp söylemedi bana ama bu konuda bilgisi oln arkadaşlar var serklajli oln arkadaşlar bilgi verebilir

Merhaba canım Allah senin ve bebeğin için en hayırlı olacak doğumu nasip etsin. Dönmezsede vardır bir hayır diye düşünmek lazım. Benim 20. Haftadan beri baş aşağı ama plesanta previa olduğu için sezeryan olacak. Sağlıkla kucağımıza alalım gerisi boş. Serviks boyun haftana göre çok kısa değil aslında ama kendini yorma fazla ayakta kalma çok baskı olmasın rahim ağzına. Benim serviksim 32. haftada 32 mm di 34. Haftada doktor artık ölçmeye gerek yok dedi belki 20 mm bile kalmadı ama çok şükür haftalarımız güzel bu haftalardan sonra herkeste kısalma olması normal

Merhaba canım Allah senin ve bebeğin için en hayırlı olacak doğumu nasip etsin. Dönmezsede vardır bir hayır diye düşünmek lazım. Benim 20. Haftadan beri baş aşağı ama plesanta previa olduğu için sezeryan olacak. Sağlıkla kucağımıza alalım gerisi boş. Serviks boyun haftana göre çok kısa değil aslında ama kendini yorma fazla ayakta kalma çok baskı olmasın rahim ağzına. Benim serviksim 32. haftada 32 mm di 34. Haftada doktor artık ölçmeye gerek yok dedi belki 20 mm bile kalmadı ama çok şükür haftalarımız güzel bu haftalardan sonra herkeste kısalma olması normal
Benim de 32+2 de doktor 32 mm olarak ölçmüştü. Dün 26 mm olarak ölçtü. Bilmiyorum canım ya :KK43: Benim doktorum bu yüzden 36-37de doğuracakmışım gibi davranıyor. Proluton depot iğne verdi 2 hafta kullanacağım. Ki bundan önce 2 hafta daha kullanmıştım. Bu haftalardan sonra serviks boyu bu kadar önemli mi ya :KK43:

Benim de 32+2 de doktor 32 mm olarak ölçmüştü. Dün 26 mm olarak ölçtü. Bilmiyorum canım ya :KK43: Benim doktorum bu yüzden 36-37de doğuracakmışım gibi davranıyor. Proluton depot iğne verdi 2 hafta kullanacağım. Ki bundan önce 2 hafta daha kullanmıştım. Bu haftalardan sonra serviks boyu bu kadar önemli mi ya :KK43:
Canım doğursakta sıkma canını korkma haftalarımız güzel bak burada fudili 35+3 te doğurdu bulemsu 36+4 te. Tabi sonuna kadar dursa keşke herkes öyle ister 1 gün bile önemli anne karnında ama artık 9. Aydayız aceleci bebişler gelmeye çalışacak. Benim rahim ağzımda dikişim var doktor o yüzden 34 ü gördük ya bu haftadan sonra dikişin önemi yok üstüne düşen görevi yaptı dedi demek ki 34 tenn sonra herkeste kısalma bekleniyor. Bide bu haftaya kadar haftada 100 gram alan bebişler artık 200-250 gram alacak inşallah ağırlık daha da artıyor bundan dolayı baskı fazla o da kısaltacak serviksi sen ol iğnelerini 37 bitsin istediği zaman gelsin

Canım doğursakta sıkma canını korkma haftalarımız güzel bak burada fudili 35+3 te doğurdu bulemsu 36+4 te. Tabi sonuna kadar dursa keşke herkes öyle ister 1 gün bile önemli anne karnında ama artık 9. Aydayız aceleci bebişler gelmeye çalışacak. Benim rahim ağzımda dikişim var doktor o yüzden 34 ü gördük ya bu haftadan sonra dikişin önemi yok üstüne düşen görevi yaptı dedi demek ki 34 tenn sonra herkeste kısalma bekleniyor. Bide bu haftaya kadar haftada 100 gram alan bebişler artık 200-250 gram alacak inşallah ağırlık daha da artıyor bundan dolayı baskı fazla o da kısaltacak serviksi sen ol iğnelerini 37 bitsin istediği zaman gelsin
Anladım tatlım. Evet dikişin iyi dayanmış :) İşini yapmış :) Benimki de 28den itibaren kısalmaya başlamıştı. 28de 38 mm idi. Hayırlısı artık. dediğin gibi 37 haftaları görelim de gerisi önemli değil. :) Allah beklerimizi saglıkla kucagımıza almayı nasip etsin

Anladım tatlım. Evet dikişin iyi dayanmış :) İşini yapmış :) Benimki de 28den itibaren kısalmaya başlamıştı. 28de 38 mm idi. Hayırlısı artık. dediğin gibi 37 haftaları görelim de gerisi önemli değil. :) Allah beklerimizi saglıkla kucagımıza almayı nasip etsin
Amin canım hepimiz sağlıkla kavuşalım inşallah yavrulara. Bu haftalara gelebilmek bile çok güzel sende serviksi hiç düşünme 20. Haftasında 20 mm kalıp bu haftalara gelenler oluyor seni o serviks biraz dikkatle 40 a bile taşıyabilir :)

Teşekkür ederim herkese ben iyiyim bebeğim bir süre küvezde kalacak. Ciğerleri destekleniyor ama canlı hareketli bir bebek. Benim sesimi duyunca gözlerini açtı ve ağlamaya başladı. Çok mucize bir şey, inşallah sizde yaşarsınız. Kilosu 2300 boyu 48 cm

çoookkk tebrik ediyorum canim gözün aydin rabbim bi an once kuvezden cikip kucagina almayi nasip etsin. ilk bebisimiz oldu :nazar:

Cevap yazan arkadaslarim, alintilayamadim tek tek kusura bakmayin. Ben de kasar peynir, muz, ceviz, dalak, ciger ve kirmizi et bebise kilo yapiyor diye biliyorum. 2 hafta bunlara dikkat ederek beslenmeye gayret edecegim.

Bir de omega ve kalsiyumu duzenli kullan dedi doktor. Tamam dedim.

Kasar peynir kalsiyum orani en yuksek peynirlerdendir demisti doktorum, o yuzden ozellikle tavsiye etmisti.

canim ben ciger icerusindeki yuksek a vitamininden dolayi hamilelikte tehlikeli diye biliyorum. cigeri ve dalagi doktoruna danış bence tuketmeden önce.

bulemsu bulemsu caniimm çookk tebrik ediyorum senide ikinci bebegimiz oldunuz sizde :KK66: :nazar:
her şey yolundadir umarim. bol sütlü ve gazsız günler olsunn.

@zeyas combo combo sagolun kizlar. Combo cum Cuma’dan beri var benim. Dun gece de belimin agrisiyla uyandım iki defa dedim geliyo herhalde tamam buraya kadar. eşime masaj yaptırdım beş on dk sürdü gecti. bakalım ben gene de tedbirli olayim son hazırlıkları da bitireyim bari.
Hepimizde farklı ağrılae başladı kuzum
Bendede değişik ağrılae var
Bakalım neler bekliyor bizi
Sen zaten bizden baya öndesin hafta olarak
Sırada senmisin acaba :)

Bende demin baya adet agrisi gibi sanci cektim kasilmamda vardi suan iyiyim.sukur ayaga kalkinca ama fena

X