2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Kızlar sizlerin tecrübesine dayanarak birşey soracam.ben 5 haftalık hamileyim.doktor bana vinalac verdi folik asit yerine.Ama bazı yerler de erken gebelik döneminde vitamin kullanımının beb3ge zarar vereceği söyleniyor.ilacı kullanan varsa bir problem oldumu.kaçıncı haftada kullandınız .söylerseniz sevinirim

Bi sorum var sizlere kzlar. Benim bebegimin boynu hep sağa bükük duruyor. Sizinkilerde oylemi. Yani hic sola bükülmuyor. Tam tutamiyor ama tek tarafa bukuluyor hep. Sizinkilerde durum nedir

Bi sorum var sizlere kzlar. Benim bebegimin boynu hep sağa bükük duruyor. Sizinkilerde oylemi. Yani hic sola bükülmuyor. Tam tutamiyor ama tek tarafa bukuluyor hep. Sizinkilerde durum nedir
Benim kızında öyleydi tortikollisten suphelenildi ama ultrasonda kas kısalığı görülmedi. Doktor hareketler verdi. Fakat benim kızın bu boyun bukuklugu sürekli değildi bazen düzeliyor bazen diğer tarafa yatıyordu. Torticollis böyle olmaz dendi ve nedeni de bulunamadı. Bana boyun tutulması gibi geliyordu ama doktorlar bu görüşümü kaale almadı. Bende doktorlardan çözüm bulamayınca yan yastığını kaldırdım. Yatağın baş kısmını yükselmiştik onu kaldırdım. Eve klima taktirdim terleme soğuma olmuyor. 11 gündür bir ses yok düzgün tutuyor. Ama senin çocuğun surekliyse tortikollis olabilir bir fizik tedavi doktoruna göster. Hareketlerle iyilesiyorlar. Zor ve sezeryan doğumlar da olabiliyor. Boyun kasinın zorla manası ve yirtilmasiyla oluşuyor. İhmal etmeden götürsen iyi olur. Hareket ne kadar küçükse o kadar etkili çünkü.

Ay canim iyiki soyledin allah razi olsunn senden hic bilgim yoktu boyle bisey olabileceginden. En yakin zamanda doktora gosterecegim cokcok sagol insallah oyle biseyi yoktur.

Diş jeli çok önerilmiyo canım dr lar tarafından. İçinde aşkol paraben falan mutlaka oluyor. Ben soğuk dişlik faşan o da olmadı soğuk salatalık veriyorm eline kemirsin diye :):) kolay çıkarırlar inşallah hepsi

Canım ben biraz geç yazıyorum ama yeni gruba göz atma fırsatım oldu. Ben dereotunun çok çok faydasını gördüm süt için ayrıca ben bulgur pilavını da çok tükettim bi de denemedim ama ısırgan otu çayının süt artırıcı etkisi varmış inşallah faydası olur bi dene istersen

Kızlar 6 mart doğumlu oğlum var. 5 aylık olduğumuz sıra doktora gittik doktor ek gıdaya başla falan dedi sizler naptınız geçiş yaptınız mı bi de ilk etapta neler verebilirim ? Dişleri kaşınıyor bizimkinin eline biseyler versem diyorum ama ne verecegimi de tam bilemedim

Merhaba...
İlk yoğurtla başlayabilirsiniz ek gıdaya diğer aya liste verir dr unuz zaten. Salatalık veriyorum dişini kaşısın diye bende ama hırslanıyo ağzına bişey gelmeyince sinirleniyo benimki

Hicbir problem olmadı. Doğum yaptıktan sonrada kullandım sütünün daha fazla olmasına da yardımcı olur dedi. Şuan bebeğim 6. Ayına gircekhala kullanıyorum

Kızlar nasılsınız ben sise birşey sorucam benim.panik at atagim var ve bu iyice ilerledi kalp çarpıntısı migde bulantısı vücudunda kasılmalara hastaneye kaldırılıyor bende durup dururken oluyor Dr um ilaç kullanmak gerektiğini söyledi ama sütten bebeğe geçer dedi yarim ölçülerle iç dedi ben emzirmek istiyorum digince ve ilacı içince 2saat emzirme dedi ama guvenemedim ve ilaç icmedim çocuğuna illa geçer diye ama aklıma birşey geldi gece bitek icsem ilacı gece her kalktığında devam sütü versem hic kullanmadim bu zamana kadar ama öyle yapsam sabahtan goguslerimi sagip o sütleri atsam sonra emzirsem olur mu ki acaba hala ilacın etkisi devam mo eder ki guvenemiyorim simdi boyle olunca ne yapmalıyım bilmiyorum akil verin ne olur

Öncelikle geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun. Dediğiniz mantıklı geldi bana öyle yapabilirsiniz bence. Bi tanıdığım ameliyat oldu doktoru narkozdan sonra bir kez sağman yeterli demiş bir kere sağdı ve emzirdi sonrasında sorun olmadı.

Geçmiş olsun bende birkaç kez dis tedavisinde anestezi almak zorunda kaldim 3 saat emzirmem yasaktı tedaviden hemen önce emzirir, önceden sevdiğim sütten verirdim göğüslerini iyice boşaltır dolana kadar yine daha önceden hazirladigim sütten verirdim

Kizlar herkese selam. Ben mayis annesiyim. Bebegim 4 ay 3 haftalik. Sizlere sorum olucak. Bebegim hala nesnelere uzanmiyor. Surekli ellerini baglayim ellerini agzina sokma derdinde. Parmaklarina dokundurunca tutuyor ama o da kavrama refleksi gibi. Bubara taktim kafaya. Sizelr yeni yasadiniz bubsurecleri. Yorumlarinizi bekliyorum. Sizin bebekler ne zmn uzandi cingiraklara falan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…