2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Iyi geceler kizlar. Mastit olup ustesinden gelebilen var mi aranizda. Ya da halk arasinda umma olmak denen sey. Iki gundur omrumden omur gitti.

Uyusun artık ya, gözlerim kapanıyor direnmekten yoruldum. Sabahta aşımız var. Allah güç kuvvet versin hepimize inşallah..

29 gun uykusuzluktan pert gezdim. Memeden ayirip yerine yatirinca cipil cipil aciyordu gozunu bazen 12 saat uyumadigi oluyordu. Careyi yatarak emzirmekte buldum. Artik koyun koyuna uyuyoruz valla misil misil.

29 gun uykusuzluktan pert gezdim. Memeden ayirip yerine yatirinca cipil cipil aciyordu gozunu bazen 12 saat uyumadigi oluyordu. Careyi yatarak emzirmekte buldum. Artik koyun koyuna uyuyoruz valla misil misil.
Onuda denedim, tek derdi emmek olsa neyse. 5 dk dalıyor sonra hoop geri kalkıyor. Aksam 10dan sonra bi başlıyor huzursuzluk en erken 02.00da bitiyor.

kac gecedir niyetimiz varda bizim cadi bırakmıyor. Hissediyor bu kız herşeyi. Şuan tek isteğim uyku.

Bu uyku sorunu cok cookk zor. Allah sana sabir ve dirayet kuzucuguna da uyku versin insaallah.
Amin teşekkür ederim. Ben mastitin kıyısından dönmüştüm ilkinde. Ilık duşta masaj, sıcak havlu ve pompayla sağarak rahatlamıştım. Birkaç gün mahvetti beni ama ısrarla devam edince geçmişti. İnşallah çabuk atlatırsın, geçmiş olsun sanada
Ayyy dert. Arkadaşım bizim cadılar niye böyle. pert olmusum artık . Uyumak istiyorum.
Bende.. Valla ağlıcak dereceye geldim. Her gece aynı sorun. Daha gözümü kırpmadım ve inatla ağladığıda cabası.

Kızlar reflüy'le koligi nasıl ayırt eden biliriz? Bilmeniz var mı?
Kolikte hergün aynı saatlerde ağlama krizleri olur, ne yaparsan yap rahatlamaz. Oğlumdan biliyorum ileri derecede kolikti çok çokk fenaydı.
Reflü mide içeriğinin ağıza geri gelmesi canım onun vakti saati yok. Bugün kontrol vardı, dr kilo alımı normalse reflüye tedavi gerektirmez dedi. Beslendikten sonra dik tut ve beslenmeye ara vererek gazını çıkar mutlaka dedi. Bu ara çok arttı

Bizimkinin şapkasını gözünün üzerine indiriyorum ağzında da emziği kucağımda hafif sallayarak şiişşşiii şiişşşş diyerek uyutuyorum hemen dalıyo, göz kapama işini söyleyene şükrediyorum bizde çok işe yaradı

Bende temmuzun başında başlayacağım. Nasıl bırakacağız bebişleri

Canım biz bugün 1.ay aşısı olduk. Hep B.
Banyo neden yaptırılmıyor, bize böyle bir şey demediler.
Valla mecbur cunku bende onun icin calisiyorum oglumuda bırakmak zorunda kalmistim alistim artik.calismayinca istedigim hic biseyi alamiyorum cocugun eksigi cok esim bazen yetisemiyor offoff

Emzige nasil alistirdiniz ya benimki istemiyor halbuki ben ameliyattan sonra odaya cikana kadar emzigi tutmus sonra dahada almadi ya veriyorum iki cukluyor atiyor tutmuyor

Napıcaz böyle ne zaman düzelecek bu danalar ki.
Valla iki bebe büyüttüm böylesini görmedim :):)
Kundağa da sarıyorum yarım yapıyorum elini kolunu oynatmasın diye o da yok. Yok bacım yookk :) kasıtları var analarını delirtmeye bu kızların.

Emzige nasil alistirdiniz ya benimki istemiyor halbuki ben ameliyattan sonra odaya cikana kadar emzigi tutmus sonra dahada almadi ya veriyorum iki cukluyor atiyor tutmuyor
Bizimki doğduğundan beri tokta olsa hep aranıyodu 3.günü versek mi dedik anında kaptı hala da emiyo çok büyük rahatlık valla özellikle uykuya geçerken inş bırakmaz

Sen anlattikca benim kizi göruyorum sen ne yaptin 3 gun emzirme kampini yapabildin mi bu arada ben medela calmanin biberonunu aldim ama sanki bunda daha cok geliyor agzina ya damlatmiyor ke disi cekmesi lazim ama 50 cc 2 3 dk ya bitirdi sanki
Ayy sorma canım mahvolduk hem bebe hem ben iki gün dayanabildik. Sonra baktım bebe çiş bile yapmamış bezi ıslanmamış dayanamadım mama yaptım...

Ama sütüm eskiye nazaran arttı sık emzirmeyle , mama sayısını düşürdük sadece memeyide tutar oldu. Du bakalım devamı nasıl olacak.

Biberonu ters çevirince akıyormu ona bi bak. Akmaması lazımmış. Bebek çektikçe gelecekmiş doğru yöntem buymuş... Medela da akmaz diye biliyorum o yüzden anne göğsünü unutmuyomuş bebe.diğer biberonlardan farklı olarak sağarak süt çıkarıyomuş medelada.

Birde ne fiyata aldınız? İnternetten mi getirttiniz bende alacağımda .

Evet kendiliginden akmiyor cnm cekiyor ama bana cok geliyor gibi grpdi agzina bide cok hava yuttu belki ben beceremedim bilmiyirum 80 e aldi baybymallden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…