2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Napıcaz böyle :KK43: ne zaman düzelecek bu danalar ki.
Valla iki bebe büyüttüm böylesini görmedim :):)
Kundağa da sarıyorum yarım yapıyorum elini kolunu oynatmasın diye o da yok. Yok bacım yookk :) kasıtları var analarını delirtmeye bu kızların.
Ayne oyle ya korkumdan aglayacak diye ayaklarimdan indirmiyotum bana temzlilci yemeknyapack bori lazom

Iyi geceler kizlar. Mastit olup ustesinden gelebilen var mi aranizda. Ya da halk arasinda umma olmak denen sey. Iki gundur omrumden omur gitti.
Ben de aynı durumdayım konuyu takipteyim .acillerde sürünüyorum resmen .sizin yaptığınız şeyler var mı?bana sıcak kompres ile masaj sonrası süt boşaltma ,makinanın çekemediği sütü elle sagmam gerektiğini söylediler.antibiyotik ve Ateş düşürücü kullanıyorum ayrıca da ..

Ben de aynı durumdayım konuyu takipteyim .acillerde sürünüyorum resmen .sizin yaptığınız şeyler var mı?bana sıcak kompres ile masaj sonrası süt boşaltma ,makinanın çekemediği sütü elle sagmam gerektiğini söylediler.antibiyotik ve Ateş düşürücü kullanıyorum ayrıca da ..
Canm ben cok sey yaptim annen esin yada tandigin biri memenin ucindan tutup iyice sallasinlar seyrek bi taraklada tarasinlar meme ucua dogru bunun yadinda uzum yapragi koydum birde misir unuu suyla kavurduk dayana bilcegim sicaklikda koyduk ikigun buu iki gunde sogani kozleyip koyduk ve banyodan oncede zeytin yagla masaj yaptim ama en etkili bence sallamak canin aciyacak sekilde sallayip iltahabi akitcaklar

Canm ben cok sey yaptim annen esin yada tandigin biri memenin ucindan tutup iyice sallasinlar seyrek bi taraklada tarasinlar meme ucua dogru bunun yadinda uzum yapragi koydum birde misir unuu suyla kavurduk dayana bilcegim sicaklikda koyduk ikigun buu iki gunde sogani kozleyip koyduk ve banyodan oncede zeytin yagla masaj yaptim ama en etkili bence sallamak canin aciyacak sekilde sallayip iltahabi akitcaklar
Bebegi ters emzirin kadinlar kulubunde var konu atmayi beceremedim sagi emzirirken bebegin ayaklari solda olacak oyle bo sey

A
Amin teşekkür ederim. Ben mastitin kıyısından dönmüştüm ilkinde. Ilık duşta masaj, sıcak havlu ve pompayla sağarak rahatlamıştım. Birkaç gün mahvetti beni ama ısrarla devam edince geçmişti. İnşallah çabuk atlatırsın, geçmiş olsun sanada

Bende.. Valla ağlıcak dereceye geldim. Her gece aynı sorun. Daha gözümü kırpmadım ve inatla ağladığıda cabası.
Aynen ya. Bitik haldeyim. Şuan kalktım mama veriyorum uyursa bende uyicm hemen

Kolikte hergün aynı saatlerde ağlama krizleri olur, ne yaparsan yap rahatlamaz. Oğlumdan biliyorum ileri derecede kolikti çok çokk fenaydı.
Reflü mide içeriğinin ağıza geri gelmesi canım onun vakti saati yok. Bugün kontrol vardı, dr kilo alımı normalse reflüye tedavi gerektirmez dedi. Beslendikten sonra dik tut ve beslenmeye ara vererek gazını çıkar mutlaka dedi. Bu ara çok arttı
O zaman bizde de reflü var çünkü dediğin gibi yediği ağza geliyor çok az miktarda kesilmiş süt gibi. Ve gunduzde. Akşamki gibi çok huysuz oluyor. Akşam 8.den sonra aziyor . Taki saat 2 olana kadar.

Bizimki doğduğundan beri tokta olsa hep aranıyodu 3.günü versek mi dedik anında kaptı hala da emiyo çok büyük rahatlık valla özellikle uykuya geçerken inş bırakmaz
Hangi emziği aldı bebeğiniz acaba avent denedim olmadı wee almadı nuk kauçuk aldım onu tutuyor bazen ama sonra itiveriyor ona benzer Chicco nun var onu mu alsam diyorum ama?

Kizlar selam bebekleriniz goz rengi degistimi ?
ilk kızımın gözleri koyu maviydi hatta değişmeyecek sandık 10.ayda değişti..

Kizlar selam bebekleriniz goz rengi degistimi ?
Oğlum da ilk zamanlar köyü maçıydı giderek aynı koyuluk kaldı kahverengi oldu.kizimda hep açık renk.45 günlük olduk bugün .yine aynı açıklıkta.yani yeni doğan bebeklerdeki köyü renk goz tipi hiç olmadı.bende mavi gözlüyum bakalim benzeyecek mi annesine.benim taraf hep renkli ama babasının tarafında yok.gozu gördümde rengi önemli değil ama olsa da fena olmaz :)

Bu gündüz uykularını düzene sokan biri bir akıl versin lütfen napcamı şaşırdım bende :KK43:
Yarım saat bile uyumazmı bir çocuk kesintisiz ya memede uyuyır yada hafif sallamam gerekiyor.

Ondan dolayıda , uykuyu alamıyor ve başlıyo akşam saatlerinde hırçınlaşmaya .... Karnı tok , altı temiz , gazı gayet rahat çıkarıyo bakıyorum ateşi falanda yok... Ağlama nöbetleri devam ediyo , bikaç saat. Kucağa alırsak susuyor. Eee o zaman derdimz ne bizim... Akşam olacak diye korkar oldum valla...
Canım sana bir şey soracağım bebişin kaç günde bir kaka yapıyor? Ben mamayı azaltmistim 2.5 gün oldu hala yapmadi.Mama alan bebeklerin kaç gün yapmaması normal bilgin var mı

Ahh kardesim kahrimdan oluyorum. Pompa sagmiyor ilk iki gun elle sagdim ama simdi gugus ucum 3 kati buyuklukte ve tas gibi oldu cocuk emmiyor oyle oldugundan beri elle de sagilmiyor artik ser bezeler aynen duruyor. Lahana yapragi koy dediler bugun az once bulduk ise yarar mi bilmiyorum. Bisey canin istemistir yiyememissindir ondandir dediler hic de oyle bisey gelmiyor aklima canimin isteyip yiyememedigim. Caresiz kaldim

Canım sana bir şey soracağım bebişin kaç günde bir kaka yapıyor? Ben mamayı azaltmistim 2.5 gün oldu hala yapmadi.Mama alan bebeklerin kaç gün yapmaması normal bilgin var mı
Günde birkez yapıyo benim kızım ama dolu dolu yani :) kıvamı koyu kakasının...
Birde biz mamayı değiştirdik ondan dolayı biraz düzeni bozuldu . Çok müdahale etmiyorum kendi yapsın diye. Mamayı kesince benimkide iki gün yapmadı ama bence açlığındandı. Doymadı çünkü...
Emen bebeklerde 6-7 güne kadar sancılanmazsa müdahale etmeyin diyolar ama bizimki mamada aldığıdan iki gün geçse mamasına bi çay kaşığı zeytinyağı katıyorum o zaman kendiliğinden yapıyo .

Ağrısı yoksa sizin bebeğin ıkınıp kızarıp ağlamıyosa bekleyin.

Sizin de ucunda sertlik var mi. Dun aksama kdr sert degildi guzel emiyordu dibinde bezeler ve yanma vardi sadece. Dun yanma ates halsizlik gecti antibiyotik etkisiyle simdi de ucu tikandi resmen. Cildirmk uzereyim.

X