2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Zinco kullanıyoruz biz canım, o tamamen doğal içerik içinde dereotu, kimyon bikaç çeşit yağ var.

Siz demişken , daha bizde siftah yok :):) doktor kontrolüne de gitmedim içerideki dikişten korkuyorum . İyileşmiştir sanırım 35 gün oldu :)
Eşim , Gel dikişleri alayım diyo ama ağzım ayrık uyumaktan cesaret edemiyoz.

Kilosu kaçki Gökşin'in.? Alt sınırmı , üst sınırmı çıkıyo persentilde. Benim kız 4900 gr çıktı bir ay aşımızda. Normal dedi ebe.
Zaten 40 gün yapılmaz diye biliyorum ben :) dinimizde öyle emretmis. Bu arada benim dün çıktı 40 im darisi size:))

Ayyy güldürdün beni :KK70:iyi yasa . Kocan dikisleri alacak :KK76:adam son gaz seni bekliyor . Bizden başka siftah yapan yok mu yavv. Zaten ben azgın eşim azgın. Kız olmasa her gece olur .ama bizim cadi hissediyor. Babasına değdigim an gozleri fal taşı gibi ayrılıyor. Hanımefendi aramıza girmeden de düşmüyor :KK11:sinirimi bozuyor.
Bizde ilk siftahta kızdan vurgun yedik hissettimi neyse başladi aglamaya :KK70::KK70: sonra tekrar uyutunca bu sefer İşlem tamamlandi:KK53::KK53::KK53:

Günde birkez yapıyo benim kızım ama dolu dolu yani :) kıvamı koyu kakasının...
Birde biz mamayı değiştirdik ondan dolayı biraz düzeni bozuldu . Çok müdahale etmiyorum kendi yapsın diye. Mamayı kesince benimkide iki gün yapmadı ama bence açlığındandı. Doymadı çünkü...
Emen bebeklerde 6-7 güne kadar sancılanmazsa müdahale etmeyin diyolar ama bizimki mamada aldığıdan iki gün geçse mamasına bi çay kaşığı zeytinyağı katıyorum o zaman kendiliğinden yapıyo .

Ağrısı yoksa sizin bebeğin ıkınıp kızarıp ağlamıyosa bekleyin.
Huzursuz ama biraz daha bekleyeyim zeytinyağ koyayım ben de mamasına .
Hangi mamaya geçtin canım

lohusalık en fazla 40 gündür diye biliyorum ben yani kanama kesilince lohusalık bitmiş oluyor
Geçen biri daha soyledi kanama bitince iliskide namazda olur dedi ama ben şimdiye kadar hep 40 bitene kadar ikiside olmaz diye biliyordum ama aklım karıştı bu duruma :/

S sez07 kaç günde düştü somra, akıntısı kesildi mi?
Y Yasamenerjisi bizim de gümüş nitrat ile yaktı. Eğer yine geçmezse bebek cerrahına götürecekmişiz :KK43: normal dr mu antibiyotk verdi cerraha mı götürdünz siz de

Hahaaa ama güzel soru :KK66:
Öyle durumlarda bebek ağlıyosa , abdest almaya imkan da yoksaa memeler yıkanacakmış en azından. O şekilde emzirebiliuoruz...
Sen çalışmaya başlayınca kıza kim bakıcak? Ailen yakınmı yoksa bakıcımı düşünüyosunuz?
Canım kayınvalidem bizde kalacak o bakacak. Haftasonları gidecek ben haftasonu izinliyim. Zor olacak ama katlanacağız artık mecbur :KK43:

Bizimde cnm aynrn cubukla soktu icine önce kahve akinzi simdi kuru ama lekeli daha
Kaç günde geçcek akıntı dediler cnm, geçmezse getir demediler mi?

Benim şimdiki doğumdam değilde diğer oğlumda oldu canım.
Doktor iki üç gün üst üste gümüş bişeyle yakıcaz dedi. Çubuk gibi bişiydi, acısız ağrısız bi işlem .
Sizde öyle bi durum mu varki? İlk haftalarda olur öylede şuan da varsa doktora götür sen bebeği. Enfeksiyon kapmasın mazallah akıntı varsa :KK43:
Canım 6.günden beri öyle işte. İlk haftalık kontrolünde baktı. Olabiliyor bazen. Eğer kokulu pis akıntı olursa tekrar getir dedi. Öyle olmayınca aylık kontrolü bekledik. Dün işte gümüş nitrat ve çubukla işlem yaptı. Yine geçmez ise cerraha götürecekmişiz :KK43: senin üç gün üst üste yapmış. Bize öyle demedi. Tek seferlk işlem yine geçmezse benim yapabileceğim bişi yok. Bebek cerrahının görmesi gerekir dedi.
Yardimmmm uyuxamioruz hirir hirir yavrum burnu tikali neyapmam lazim
Canım serum fizyolojik ve aspiratör kullanmıyor musun?
Otri bebenin aspiratörü ile damla şeklinde serum fizyolojik kullanıyoruz biz. Eşin eczaneden alsın. Her gün oluyor her gün temizliyoruz. Yoksa ememiyor nefes alamıyor.
Bizimkinin şapkasını gözünün üzerine indiriyorum ağzında da emziği kucağımda hafif sallayarak şiişşşiii şiişşşş diyerek uyutuyorum hemen dalıyo, göz kapama işini söyleyene şükrediyorum bizde çok işe yaradı
Bizimki şapka ile de durmuyor. Hele banyodan sonra şapkası kayarsa kafasını çevire çevire uyanıyor. Huylu bizim kız :) ben de ağız mendilini örtüyorm gözlerine gerçekten etkisi oluyor. Emzikle bir de beyaz gürültü sesi ile uyuyor :)

Valla mecbur cunku bende onun icin calisiyorum oglumuda bırakmak zorunda kalmistim alistim artik.calismayinca istedigim hic biseyi alamiyorum cocugun eksigi cok esim bazen yetisemiyor offoff
Tek gelirle zor cnm ya. Mecbur çalşıyoruz dediğin gibi..

S sez07 kaç günde düştü somra, akıntısı kesildi mi?
Y Yasamenerjisi bizim de gümüş nitrat ile yaktı. Eğer yine geçmezse bebek cerrahına götürecekmişiz :KK43: normal dr mu antibiyotk verdi cerraha mı götürdünz siz de

Canım kayınvalidem bizde kalacak o bakacak. Haftasonları gidecek ben haftasonu izinliyim. Zor olacak ama katlanacağız artık mecbur :KK43:

Kaç günde geçcek akıntı dediler cnm, geçmezse getir demediler mi?

Canım 6.günden beri öyle işte. İlk haftalık kontrolünde baktı. Olabiliyor bazen. Eğer kokulu pis akıntı olursa tekrar getir dedi. Öyle olmayınca aylık kontrolü bekledik. Dün işte gümüş nitrat ve çubukla işlem yaptı. Yine geçmez ise cerraha götürecekmişiz :KK43: senin üç gün üst üste yapmış. Bize öyle demedi. Tek seferlk işlem yine geçmezse benim yapabileceğim bişi yok. Bebek cerrahının görmesi gerekir dedi.

Canım serum fizyolojik ve aspiratör kullanmıyor musun?
Otri bebenin aspiratörü ile damla şeklinde serum fizyolojik kullanıyoruz biz. Eşin eczaneden alsın. Her gün oluyor her gün temizliyoruz. Yoksa ememiyor nefes alamıyor.

Bizimki şapka ile de durmuyor. Hele banyodan sonra şapkası kayarsa kafasını çevire çevire uyanıyor. Huylu bizim kız :) ben de ağız mendilini örtüyorm gözlerine gerçekten etkisi oluyor. Emzikle bir de beyaz gürültü sesi ile uyuyor :)

Tek gelirle zor cnm ya. Mecbur çalşıyoruz dediğin gibi..
Bizde evet canım 3 gün üst üste yakılma yapıldı. Ardından da bebeğe bişeyler sürüp göbeğini bantlayıp kapadılar. İki gün banyo yok dedi çıkarınca bayağı kurumuştu. Sonrasında , bikaç gün lekelenme oldu sonrasında geçti ama...
Çocuk cerrahı görsün birde , geçer inşallah sizinkide. Haa birde bizimkinde iğne yapıldı çok kanadığından k vitamini iğnesi. Kanın pıhtılaşmasını sağlıyormuş o , bizde kanama çok olduğundan yapılmıştı. Sizde o kadar kanama yok sanırım...

Bikaç gün bekleyin bakalım grçmezse başka doktora gidersiniz. Geçmiş olsun.

Hâlâ lacivert değişmedi ben de merak ediyorum bekliyorum :)
Lacivert göz değişmiyo canım renkli kalıyo. İkinci oğlumdan biliyorum. Mavi yeşil arası seçemiyorum tam :)
Şimdi kızımınkide öyle bakalım bekliyyoruz ne olacak?
Önce lacivert sonra koyu gri gibi oluyo sonra rengini buluyo :KK66:

Gözleri güzel görsünde inşallah , tabü renklide olırsa fena olmaz dimi :KK66:

Bizde ilk siftahta kızdan vurgun yedik hissettimi neyse başladi aglamaya :KK70::KK70: sonra tekrar uyutunca bu sefer İşlem tamamlandi:KK53::KK53::KK53:
Ayy gol atıldı sonunda desene :halay:dun eşime diyorum bu cadı bırakmıyor biz sevişelim. Kaç gündür niyetli yiz izin vermiyor hanımefendi. Gece 2 de uyudu . Bende eşimi öptüm adam zaten dünden razı dün gece oldu bitti :eek::KK76:

Şimdi de sürekli eller ağızda dün başladı buda :) her geçen gün yeni şeyler öğreneceğiz :)
ay benimkide oyle elini agzina goturuyor emmeye calisiyor ememeyincede basiyor çığlığı ben veriyorum al annecim bol bol em diyorum :) 2 dakika sonra yine ayni cok komik oluyor ama yaa :) bide cok salyalari akiyor artik tişortlerimi tükürük icinde birakiyor

Bu sut nasil artacak ya emzirdikden 2 saat sonra sagiyorum 60 cc ancak cikiyor iki memeden doyarmi doymaz demi yamamadan da nefret ediyirumm

Bu gündüz uykularını düzene sokan biri bir akıl versin lütfen napcamı şaşırdım bende :KK43:
Yarım saat bile uyumazmı bir çocuk kesintisiz ya memede uyuyır yada hafif sallamam gerekiyor.

Ondan dolayıda , uykuyu alamıyor ve başlıyo akşam saatlerinde hırçınlaşmaya .... Karnı tok , altı temiz , gazı gayet rahat çıkarıyo bakıyorum ateşi falanda yok... Ağlama nöbetleri devam ediyo , bikaç saat. Kucağa alırsak susuyor. Eee o zaman derdimz ne bizim... Akşam olacak diye korkar oldum valla...
40 im cikana kadar annemlerdeydim ben canim orda benim kizda gunduz uykusu kisaydi simdi evime gecince uyusun diye sallamiyorum ona gore hareket ediyorum karnini doyurup altini degistiryorm uykuluysa yatagina koyuyorum beyaz gürültuyu aciyorum uyuyor hemen ama yok gozler faltaşi gibi aciksa koltuga koyuyorum onunla konusuyorum sohbet ediyorum uykusu gelsin diye bekliyorum uyusun diye onu zorlamiyorum sallamiyorumda artik. böyle böyle düzene girdik cok şükür simdi kucak istemiyor hic gazini cikarttirip hemen yatmak istiyor yatiriyorum bende rahata kavustum resmen 40 i cikinca duzene girer dediler girdi gercekten de. bir de bebk 40 liyken cok agliyorsa sonrada uslu bebek olur dediler hep insallah diye dua ettim oyle oldu bizimki simdi uslu bebek . tabi ben tek cocuklu olarak boyle rahat konusyorum sende 3 tane olunca daha yogun oluyorsun ilgilenmen gereken diger cocuklarda var Allah kolaylik versin canim

Bu sut nasil artacak ya emzirdikden 2 saat sonra sagiyorum 60 cc ancak cikiyor iki memeden doyarmi doymaz demi yamamadan da nefret diyirumm
sağımla bebeğin emmesi çok farklı, sağmada az çıkıyor diye bebeğinde az emiyor diyemeyiz. Bende bazen sağıyorum az bişey çıkıyor ama bebeğimin kilo alımı iyi mama hiç vermedim gayet memnun bir bebek

X