2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
sizinkilerde mikir mikir mi uyuyor biz once memede uyuyoruz hafif sallanarak o esnada sac kurutma sesi de olacak ve o kapanunca aciyor gözlerini degisecek demi bu ya
meriiiii meriiiii canım nasildi kontrolunuz
Ben sallamaya alışmasından, saç kurutma makinası yada benzer sesler ile uyumaya alışmasından kokuyorum. Bizim kız koala gibi zaten göğüsten inmiyor, yatağa bırak gözleri hemen açar basar yaygarayı. Göğüste kendi kendine uykuya dalar aşırı derinleşince uyku yatağa bırakıp kaçarım :)

Canım seninki kaç günlük şuan :) bizde 7 haftalıkken hallettik o işi ben çok çok korktum ama halletmeden önce bir kere denedik ben korktum olmadı yarıda bıraktık ağladım hatta ay çok komik geliyor şuan bana ya şuan 1 de kaldı daha da yapmadık kıyamam eşime ya çok anlayışlı davranıyor
Ayy eşimle ilk birlkte olacağımız zaman ben de ağlamıştım yapamadım diye yarıda kesmistik. Yine kesin öyle olur :) dikişlerin iyileştiğinden emin olayım kendimi telkin edicem artık. İçinden çocuk çıktı 35cm kafa :) o mu koyacak sana diye:halay:
en fazla iki saate bur . açıyorum altini cis yapmia oluyor canım yarin kontrol car bakalım ne dicek doktor

diksin yokmusxtabii ohh geceler sabacguzell:))

A Albeni7 meriiiii meriiiii bende varım bendee gerci bir ay oldu daha kırk bile cikmadi da bende bekliyorum aslında hevesim zirveama yasanilacaklardann korkuyirum kontrile gitmeden denemem ben zaten bende dikis coktu bnce doktor demedi bi alti tane dedi gerisinu yutkundu:)hala da yaniyi böyle kanama da kesildi artik inşallah böyle sari bi şey vae artik cok fena y temiz olmak istiyorum artik birazda kokuyo kizlar ya sizde de öyle miydi yoksa bende mi var bi tek

ya siftah yapıp dikisi de bol olan kahraman yok mu aramizda:)))
Canım hafif koku bende de var. Lanet sarı akıntı bitmedi. Ped mahvediyor. Günlük koyuyorum onu da saat başı değiştirmem gerek hemen doluyor. oyyy Oyyy nelerle uğraşıyoruz yaaa :)
Bugün benim oğlan beni çok korkuttu ya yataktan düştü. Bizim yatağa yatırmıştım yüzüstü uyuyordu çokta kenarda değildi aslında sonra uyandı ağlamaya başladı bende mutfaktaydım yanına gidiyordum birden pat diye ses geldi dedim bu düştü koştum yerde yatıyor hemen aldım kucağıma fazla ağlamadı, Allah tan yatak çok yüksek değil birde halı vardı. Dönmeye başlamış artık bizimki önlem almak lazım bundan sonra
Canım artık bundan sonra daha dikkat edersin.Bizimki de yirmi günlükken dönmeye çalşıodu. O yüzden mutlaka yastık koyuyorum henüz dönemese de.
Bitmek üzere demekki lohusa akıntın. Bende de öyle oldu , azaldı azaldı rengi sarı akıntıya döndü , dediğin gibi hafif kokuluydu. Sonra beyaz akıntı geldi şkür temizlendim. Bende yıldım popomda ped değiştirmekten :):)
Acıyorum valla bebeklere , nasıl duruyorlar tuvalet eğitimi alana kadar o Bezlerin içinde kuzular :KK43:

İyi bari yaa sayımız çoğaldı :):) bende bitek ben kaldım sanıyodum gecelere akamayan. Tuhaf ama bende halâ tık yok zaten analık hormonlarım tavanda :):):)
Hoş gerçi vakitte yok bir değil iki değil anamm üç çocuk var. Hepsini aynı anda uyutmak , küçüğün deriiin uykusunu yakalamak zor iş azizim o işler için :)
Benim de gelseydi normal akıntı. Yıldım yeminle :) senin iş zor bacım. Ben dün eşime dedim. Birlkte olsak kız o an uyansa abdestsiz mi emzircm die. Adam şok:KK70:
Ben ikinciyi biraz zor yaparım bu kafa ile:) zaten çalşıyorum zor :)

S sarihperi canım kontrolü olduk.
Bizim göbek 6.gün düşmüştü ama 1cm içinde kalmştı. Gümüşle onu yaktı bugün Hissetmez sinir yok dedi ama kızım çok ağladı :KK43: onun dışında notlarım şöyle..
1.rezeneyi sordum bebeğe verelim mi diye, tavsiye etmedi. Kanıtlanmış bilimsel bir çalşma yok dedi. Önermiyorum ben dedi.
2.kayınvalidem su içirelim bir damla diye tutturuodu. Onu sordum. Onu da verme dedi. Zaten sütün %80i su dedi. Ancak çok aşırı terler, annenin de sütü olmaz, o zaman verilebilir dedi.
3.gaz sancısı için NURSE HARVEYS bitkisel şurubunu verdi. Eğer çok huysuzsa dedi. Dün akşam iyiydi uyudu. Eğer bu akşam sancılı olursa başlayacağım..tamamen organik, doğal kendim de kullandım dedi.
4. Bebeğin yüzünde kırmızı kırmızı noktalar vardı sivilce gibi. Onu sordum. Olur dedi. 1ay daha gözle geçmezse değerlendirelim dedi. Bir de cildi çok kuru. Şampuan önerdi. Kırmızılıklara da iyi gelir dedi.
5.bazen geceleri 5saat uyuyor uyandırmıodım. Onıuda sordum. En fazla 3-4saati geçirme şekeri düşer dedi.
6.aspiratörü gönül rahatlığı ile kullanın dedi. Bazen burun kanaması olabilir ona dikkat edin dedi. Orta kulak iltihabı gibi sorunlar olabiliyormuş. Bir de serum fizyolojiği kafasını yan çevirip damlat dedi. Kafası arkaya doğru olmasın dedi.
Genel hatlar bunlar cnm.
2.ayda kalça ultrasonu çekilecek ona da randevu alacakmışz.
Bir de rota aşısını söyledi. Aşıyı devlet krşlamıyormuş. Aşıyı eczaneden alın. İkinci ay aşılarının olduğu gün onu da yapın dedi. Zaten damla şeklindeymş. Ağızdan verilecekmiş.

S sarihperi canım kontrolü olduk.
Bizim göbek 6.gün düşmüştü ama 1cm içinde kalmştı. Gümüşle onu yaktı bugün Hissetmez sinir yok dedi ama kızım çok ağladı :KK43: onun dışında notlarım şöyle..
1.rezeneyi sordum bebeğe verelim mi diye, tavsiye etmedi. Kanıtlanmış bilimsel bir çalşma yok dedi. Önermiyorum ben dedi.
2.kayınvalidem su içirelim bir damla diye tutturuodu. Onu sordum. Onu da verme dedi. Zaten sütün %80i su dedi. Ancak çok aşırı terler, annenin de sütü olmaz, o zaman verilebilir dedi.
3.gaz sancısı için NURSE HARVEYS bitkisel şurubunu verdi. Eğer çok huysuzsa dedi. Dün akşam iyiydi uyudu. Eğer bu akşam sancılı olursa başlayacağım..tamamen organik, doğal kendim de kullandım dedi.
4. Bebeğin yüzünde kırmızı kırmızı noktalar vardı sivilce gibi. Onu sordum. Olur dedi. 1ay daha gözle geçmezse değerlendirelim dedi. Bir de cildi çok kuru. Şampuan önerdi. Kırmızılıklara da iyi gelir dedi.
5.bazen geceleri 5saat uyuyor uyandırmıodım. Onıuda sordum. En fazla 3-4saati geçirme şekeri düşer dedi.
6.aspiratörü gönül rahatlığı ile kullanın dedi. Bazen burun kanaması olabilir ona dikkat edin dedi. Orta kulak iltihabı gibi sorunlar olabiliyormuş. Bir de serum fizyolojiği kafasını yan çevirip damlat dedi. Kafası arkaya doğru olmasın dedi.
Genel hatlar bunlar cnm.
2.ayda kalça ultrasonu çekilecek ona da randevu alacakmışz.
Bir de rota aşısını söyledi. Aşıyı devlet krşlamıyormuş. Aşıyı eczaneden alın. İkinci ay aşılarının olduğu gün onu da yapın dedi. Zaten damla şeklindeymş. Ağızdan verilecekmiş.
canim hangi sampuani önerdi doktor ?

Kızlar göbeği düştükten sonra içşnde parça kalan akıntısı devam eden kimse olmadı mı? Hatrlamıyorm hiç yazanı.

Ayy eşimle ilk birlkte olacağımız zaman ben de ağlamıştım yapamadım diye yarıda kesmistik. Yine kesin öyle olur :) dikişlerin iyileştiğinden emin olayım kendimi telkin edicem artık. İçinden çocuk çıktı 35cm kafa :) o mu koyacak sana diye:halay:

Canım hafif koku bende de var. Lanet sarı akıntı bitmedi. Ped mahvediyor. Günlük koyuyorum onu da saat başı değiştirmem gerek hemen doluyor. oyyy Oyyy nelerle uğraşıyoruz yaaa :)

Canım artık bundan sonra daha dikkat edersin.Bizimki de yirmi günlükken dönmeye çalşıodu. O yüzden mutlaka yastık koyuyorum henüz dönemese de.

Benim de gelseydi normal akıntı. Yıldım yeminle :) senin iş zor bacım. Ben dün eşime dedim. Birlkte olsak kız o an uyansa abdestsiz mi emzircm die. Adam şok:KK70:
Ben ikinciyi biraz zor yaparım bu kafa ile:) zaten çalşıyorum zor :)
Hahaaa ama güzel soru :KK66:
Öyle durumlarda bebek ağlıyosa , abdest almaya imkan da yoksaa memeler yıkanacakmış en azından. O şekilde emzirebiliuoruz...
Sen çalışmaya başlayınca kıza kim bakıcak? Ailen yakınmı yoksa bakıcımı düşünüyosunuz?

Kızlar göbeği düştükten sonra içşnde parça kalan akıntısı devam eden kimse olmadı mı? Hatrlamıyorm hiç yazanı.
Bizim oldu .gümüş nitrat ile doktor yaktı ,içindeki parça birkaç gün sonra düştü ama akıntısı devam etti ,başka doktora götürdük antibiyotikli krem verdi ,üç günde geçirdi hiçbirşey kalmadı

Benim şimdiki doğumdam değilde diğer oğlumda oldu canım.
Doktor iki üç gün üst üste gümüş bişeyle yakıcaz dedi. Çubuk gibi bişiydi, acısız ağrısız bi işlem .
Sizde öyle bi durum mu varki? İlk haftalarda olur öylede şuan da varsa doktora götür sen bebeği. Enfeksiyon kapmasın mazallah akıntı varsa :KK43:

Bu gündüz uykularını düzene sokan biri bir akıl versin lütfen napcamı şaşırdım bende :KK43:
Yarım saat bile uyumazmı bir çocuk kesintisiz ya memede uyuyır yada hafif sallamam gerekiyor.

Ondan dolayıda , uykuyu alamıyor ve başlıyo akşam saatlerinde hırçınlaşmaya .... Karnı tok , altı temiz , gazı gayet rahat çıkarıyo bakıyorum ateşi falanda yok... Ağlama nöbetleri devam ediyo , bikaç saat. Kucağa alırsak susuyor. Eee o zaman derdimz ne bizim... Akşam olacak diye korkar oldum valla...

Bugün benim oğlan beni çok korkuttu ya yataktan düştü. Bizim yatağa yatırmıştım yüzüstü uyuyordu çokta kenarda değildi aslında sonra uyandı ağlamaya başladı bende mutfaktaydım yanına gidiyordum birden pat diye ses geldi dedim bu düştü koştum yerde yatıyor hemen aldım kucağıma fazla ağlamadı, Allah tan yatak çok yüksek değil birde halı vardı. Dönmeye başlamış artık bizimki önlem almak lazım bundan sonra
Cok gecmis olsun dikkat etmek gerekartik

Ben sallamaya alışmasından, saç kurutma makinası yada benzer sesler ile uyumaya alışmasından kokuyorum. Bizim kız koala gibi zaten göğüsten inmiyor, yatağa bırak gözleri hemen açar basar yaygarayı. Göğüste kendi kendine uykuya dalar aşırı derinleşince uyku yatağa bırakıp kaçarım :)
Artik benimki onuda yapmiyor uyumuyir bu cocuk yaaa ayagimda sallamakdan is yapamaz oldum yataga ytinca agliyor yaaa netcez

Bu gündüz uykularını düzene sokan biri bir akıl versin lütfen napcamı şaşırdım bende :KK43:
Yarım saat bile uyumazmı bir çocuk kesintisiz ya memede uyuyır yada hafif sallamam gerekiyor.

Ondan dolayıda , uykuyu alamıyor ve başlıyo akşam saatlerinde hırçınlaşmaya .... Karnı tok , altı temiz , gazı gayet rahat çıkarıyo bakıyorum ateşi falanda yok... Ağlama nöbetleri devam ediyo , bikaç saat. Kucağa alırsak susuyor. Eee o zaman derdimz ne bizim... Akşam olacak diye korkar oldum valla...
Sen anlattikca benim kizi göruyorum sen ne yaptin 3 gun emzirme kampini yapabildin mi bu arada ben medela calmanin biberonunu aldim ama sanki bunda daha cok geliyor agzina ya damlatmiyor ke disi cekmesi lazim ama 50 cc 2 3 dk ya bitirdi sanki

Valla bırakın 40ı.. Üç tane daha kırk çıkması lazım benim ikna olmam için :) bu dikişletle zor valla :)
Bende dikiş korkusu yok da gelen giden, yorgunluk uykusuzluk derken istek kalmıyo :)
Kızlar günaydın. Bu bebe bana hicbir iş yaptırmıyor kucağıma alınca da tek elle bi şey yapamıyorum. Kanguru almak istiyorum ama dsha once hic arastirmadim önerebileceğiniz marka var mı?
Bende aynı şeyi düşünüyorum canım, takipteyim mesajını
Sanada bayağı oldu aslında bacım :)
Bebekten mi vakit bulamıyosunuz , yoksa sendemi dikişlerden falan korkuyosun? :KK66:
Yok canım ben dikiş konusunda korku yaşamadım hiç. İlkinde 46 günlükken denemiştik. Hiç acı sancı olmamıştı. Bu kez fırsat kalmıyor malesef, bir de yorgunluk uykusuzluk ve şu sıra yaşadığım stres istek felan bırakmıyor :)

Tıpkı biz. Bizim ayrıca gecemizde düzensiz. Geceye doğru ağlama nöbetleri ve huzursuzlujlar başlıyor. Saat 02.00 dan evvelde pek geçmiyor. Hiçbişeyle avunmuyor. Aç değil, gazı çıkarıyoruz, altıda temiz ama uyku yok.

X