2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
L LaleZar86 @Gitkumdaoyna @jtaime020626
Yaa kızlar siz normal doğum yaptınız değil mi nasıl korkmadnz birlkte olurken yaaaa.. Dikişlr filan ne zaman düştü. Benim dikiş ağrılarım bile oluyor hala :KK43:
Canım seninki kaç günlük şuan :) bizde 7 haftalıkken hallettik o işi ben çok çok korktum ama halletmeden önce bir kere denedik ben korktum olmadı yarıda bıraktık ağladım hatta ay çok komik geliyor şuan bana ya şuan 1 de kaldı daha da yapmadık kıyamam eşime ya çok anlayışlı davranıyor

Canım ben mama veriyordum azaltmaya çalışıyorum emzirmeyi arttırdım. Doyup doymadığını anlamak için çişli bezlerini takip etmeye başladım 24 saatte bir paket margarin ağırlığında olmalı. Sağma işine gelince bende 10cc 20cc falan çıkıyor ama öğrendim ki meme sağmaya alışık olmadigi icin az çıkıyormuş yani sagmanin da önemli noktaları var canım sen çişli bezlerini takip et. Sündürme olayı bizde de var gazdan yaptığını düşünüyorum
en fazla iki saate bur . açıyorum altini cis yapmia oluyor canım yarin kontrol car bakalım ne dicek doktor

Ayyy güldürdün beni :KK70:iyi yasa . Kocan dikisleri alacak :KK76:adam son gaz seni bekliyor . Bizden başka siftah yapan yok mu yavv. Zaten ben azgın eşim azgın. Kız olmasa her gece olur .ama bizim cadi hissediyor. Babasına değdigim an gozleri fal taşı gibi ayrılıyor. Hanımefendi aramıza girmeden de düşmüyor :KK11:sinirimi bozuyor.
diksin yokmusxtabii ohh geceler sabacguzell:))

A Albeni7 meriiiii meriiiii bende varım bendee gerci bir ay oldu daha kırk bile cikmadi da bende bekliyorum aslında hevesim zirveama yasanilacaklardann korkuyirum kontrile gitmeden denemem ben zaten bende dikis coktu bnce doktor demedi bi alti tane dedi gerisinu yutkundu:)hala da yaniyi böyle kanama da kesildi artik inşallah böyle sari bi şey vae artik cok fena y temiz olmak istiyorum artik birazda kokuyo kizlar ya sizde de öyle miydi yoksa bende mi var bi tek

ya siftah yapıp dikisi de bol olan kahraman yok mu aramizda:)))

Ida yakae diye korkuom aman yaa keske olmasaDi dikis ama neyse sukur
Neyle koruncaz bide aklimda o tamam ikinci bebek istion Rabbim yine versin ins ama iste hap iyimi etkisi ne mesela korkuom haptan sonra en iyisi o korunsun hahah
Normal doğum kontrol hapı kullanamıyorsun emzirirken cerazette diye bir marka var o kullanılıyor sadece onda hormon az, ben ilk bebekten sonra kullanmıştım bir kaç ay ama baş ağrısı yaptı bende bırakmıştım, ikincide sonra spiral taktırmıştım 5 sene kullandım çok iyid, yarın yine gidip taktıracağım tavsiye ederim hormonsuz spiral

Bugün benim oğlan beni çok korkuttu ya yataktan düştü. Bizim yatağa yatırmıştım yüzüstü uyuyordu çokta kenarda değildi aslında sonra uyandı ağlamaya başladı bende mutfaktaydım yanına gidiyordum birden pat diye ses geldi dedim bu düştü koştum yerde yatıyor hemen aldım kucağıma fazla ağlamadı, Allah tan yatak çok yüksek değil birde halı vardı. Dönmeye başlamış artık bizimki önlem almak lazım bundan sonra

Bugün benim oğlan beni çok korkuttu ya yataktan düştü. Bizim yatağa yatırmıştım yüzüstü uyuyordu çokta kenarda değildi aslında sonra uyandı ağlamaya başladı bende mutfaktaydım yanına gidiyordum birden pat diye ses geldi dedim bu düştü koştum yerde yatıyor hemen aldım kucağıma fazla ağlamadı, Allah tan yatak çok yüksek değil birde halı vardı. Dönmeye başlamış artık bizimki önlem almak lazım bundan sonra
Geçmiş olsun canım ne kadarlık ki sizin ki ay dikkat etmek lazım artık sanırım

Kızlar ya hafif burun akintim ve biraz kırıklık var hasta olcak bebisimi hasta edicem diye çok korkuyorum nasıl önlem alabilirim ya :KK43:

en fazla iki saate bur . açıyorum altini cis yapmia oluyor canım yarin kontrol car bakalım ne dicek doktor

diksin yokmusxtabii ohh geceler sabacguzell:))

A Albeni7 meriiiii meriiiii bende varım bendee gerci bir ay oldu daha kırk bile cikmadi da bende bekliyorum aslında hevesim zirveama yasanilacaklardann korkuyirum kontrile gitmeden denemem ben zaten bende dikis coktu bnce doktor demedi bi alti tane dedi gerisinu yutkundu:)hala da yaniyi böyle kanama da kesildi artik inşallah böyle sari bi şey vae artik cok fena y temiz olmak istiyorum artik birazda kokuyo kizlar ya sizde de öyle miydi yoksa bende mi var bi tek

ya siftah yapıp dikisi de bol olan kahraman yok mu aramizda:)))
Bitmek üzere demekki lohusa akıntın. Bende de öyle oldu , azaldı azaldı rengi sarı akıntıya döndü , dediğin gibi hafif kokuluydu. Sonra beyaz akıntı geldi şkür temizlendim. Bende yıldım popomda ped değiştirmekten :):)
Acıyorum valla bebeklere , nasıl duruyorlar tuvalet eğitimi alana kadar o Bezlerin içinde kuzular :KK43:

İyi bari yaa sayımız çoğaldı :):) bende bitek ben kaldım sanıyodum gecelere akamayan. Tuhaf ama bende halâ tık yok zaten analık hormonlarım tavanda :):):)
Hoş gerçi vakitte yok bir değil iki değil anamm üç çocuk var. Hepsini aynı anda uyutmak , küçüğün deriiin uykusunu yakalamak zor iş azizim o işler için :)

Kızlar ya hafif burun akintim ve biraz kırıklık var hasta olcak bebisimi hasta edicem diye çok korkuyorum nasıl önlem alabilirim ya :KK43:
Emziriyosan kolay kolay geçmez canım bebeğe. Yinede atlatana kadar bol hijyen veya maske takabilirsin gerçi nerden bulucan evin içinde de.
Geçmiş olsun bu arada , bol sıvı al canım bu aralar geçiş mevsimi hemen hemen her evde var kırgınlık , grip , nezle...

Vay maşallah benimkide yarın 2 aylık olcak ama tık yok biraz tembelmiyiz acaba :)
ben karın üstü çok yatırıyorum sırt kasları için iyi geliyormuş sende deneyebilirsin ağlarsa yanına yat konuş alışır zamanla

bir ay önce bende de hastalık vardı ama şükür bebeğe bulaşmadı nefesini bebeğe vermemeye çalış bir şey olmaz korkma hem sen atlatırsan o da bağışıklık kazanmış olur

ben karın üstü çok yatırıyorum sırt kasları için iyi geliyormuş sende deneyebilirsin ağlarsa yanına yat konuş alışır zamanla

bir ay önce bende de hastalık vardı ama şükür bebeğe bulaşmadı nefesini bebeğe vermemeye çalış bir şey olmaz korkma hem sen atlatırsan o da bağışıklık kazanmış olur
Sağol canım denerim bende artık :)
Ne güzel inşallah benimkinede bulaşmaz kızlar sagolun cevap için A Albeni7

gecmis olsun canim senin oglan hizli cikti bizde hala tik yok dönme konusunda

Veya hiç elleme canım . Çok büyüdüyse makasla küçültürsün. Biz geriliyoruz doktorlar için gayet sıradan ve normal şeyler aslında.
Korunma işini bende bilmiyorum valla canım. Hap düşünüuorum da ebeyle görüşücem hangisini almam gerektiğini falan bilmiyom çünkü dsha önce hiç kullanmadım doğum kontrol hapı. Eşlerde korunsun tabii yaa herşey bize yük değil ya :)
Bende ya 6 haftalikken benim konttol varya sorcam ya bakalim
Doktora gittim glbekimde sey cikti su cicegi gobi benzio oda strrsstenmis antibiyotik krem vrdi hayirlisi ya

sizinkilerde mikir mikir mi uyuyor biz once memede uyuyoruz hafif sallanarak o esnada sac kurutma sesi de olacak ve o kapanunca aciyor gözlerini degisecek demi bu ya
meriiiii meriiiii canım nasildi kontrolunuz

Bitmek üzere demekki lohusa akıntın. Bende de öyle oldu , azaldı azaldı rengi sarı akıntıya döndü , dediğin gibi hafif kokuluydu. Sonra beyaz akıntı geldi şkür temizlendim. Bende yıldım popomda ped değiştirmekten :):)
Acıyorum valla bebeklere , nasıl duruyorlar tuvalet eğitimi alana kadar o Bezlerin içinde kuzular :KK43:

İyi bari yaa sayımız çoğaldı :):) bende bitek ben kaldım sanıyodum gecelere akamayan. Tuhaf ama bende halâ tık yok zaten analık hormonlarım tavanda :):):)
Hoş gerçi vakitte yok bir değil iki değil anamm üç çocuk var. Hepsini aynı anda uyutmak , küçüğün deriiin uykusunu yakalamak zor iş azizim o işler için :)[/QUOTEay evet ya nasil vakit bulcaksin ama bak jtaimeyi ornek al kendine dorduncu yolda olabilir diyor:)

Allah korumuş canım geçmiş olsun bununla. Kaç aylık senin kuzun ? Bazen bende bırakıyorum ama sağına soluna her yere büyük yastık bırakıyorum.

X