2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Merhabalar kızlar gogsum artık sertlesmiyor diyenler olmuş benimkide öyle ama süt var sıkıntı yok yani böyle daha rahat hatta acı falan olmuyor ,
Kızlar birşey soracağım bio gaia ve Nurse harveys damlasını birlikte kullanan var mı kaç damla kullanıyorsunuz sabah akşammi damlatıyorsunuz
Bio gaia günde bir defa 5 damla

Terbiye olayını hiç duymadım canım bi araştırayım. İnşallah artar canım.

Düşünmemeye çalışıyorum canım, enerjimi toplayıp moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum

Sıkınca geliyor canım ama bikaç gün öncesinde çok belirgin dolgunlaşıyordu, yaşadığım stres yüzünden midir bilmiyorum dünden beri yumuşak kalıyo. Gerçi bebek doymasa uyumazdı sanırım dimi

Bende de eşle alakalı bir sıkıntı oldu, bi de haksızlığa gelemiyorum ben, o çok stres oldu bana. Sabah sıcak duşa hirip rezene içtim, bebişi emzirdiğimde iyiydi. Ama çabuk yumuşuyor normaldir umarım

Bence normaldir. Artık göğüsler nasıl süt uretecegini öğrendi artık. Düşünsenize iki yıl emzireceksin ve sürekli o şekilde sertlesecek. Yumuşama normal. Dert etme. Kafana taktikca azalir. Benimde 19 günlük bir kaç gündür yumuşadı. Ama emerkenyutkundugunu hissediyorum. Kolay gelsin inş.

Cevap verdiğin için çok teşekkür ederim :) aslında hepinizin doğum hikayesini gün gün okudum ama unutuyor insan . Ben de salı günü birlikte oldum eşimle banada pek etki etmedi . Ztn dün çatı muayenesinde doktor rahim ağzın yumuşamamış dedi sancım da çıkmadı . Ama dün doktordan gelince kasılmakarım sıklaştı sanırım orayı kurcalaması biraz işe yaradı :) dün akşam kasılmalar on on beş dk arası gelip gitti ama düzensiz ve kasık ağrımda oldu kasılma esnasında . Tabi bn ewe geldim sürekli çömeldim falan o da işe yaradı galiba . Baktım kasılma ağrım var hemen eşimi de devreye soktum açılma olsun diye birlikte oldum yine :oops:gece düzensiz sancım ve kasılmam devam etti . Şimdi de çok sık olmasa da kasılmam var arada kasık ağrım . İnşallah devamı gelir biraz da olsa açılmam olur . Suni sancıyı denicem galiba bnde eğer normal doğurma şansım varsa neden bunu denemeyeyim diyorum :)
Suni sancı bende yedim mis gibi hiç korkma :) millet öyle bir anlattı ki suni sancıyı neymiş ya demiştim kendi kendime. Ben 36 saat Doğum sancısı çektim hem kendi sancım vardı hem suni sancıyı dibine kadar yaşadım. Açıklık 2.5 cm den fazla olmayınca suyumda sıkıntılı olunca sezeryan oldum. Ben bu kadar çekmeme rağmen İnan bir daha olsa yine aynı şekilde normal Doğum için sancı çekerdim. İnan çekilmeyecek şey değil. Banu çiftçiyi bende çok severek takip ettim. İzle bak Videoları rahatlarsın.

Kizlar sizce bebegin burnunda Bisey olmamasina ragmen tikali olablrmi neblm icerden fln
Olabilir canım. Ben fizyolojik serum sıkıyorum ama çekmiyorum. Bugün sıktım hapşırdı hemen burnunun görünmeyen yerinde ki mama artığı çıktı resmen. Bebekler kusarken bazen burnun da da kusarmış doktor demişti.

Canım eczaneden burun aspiratörü al. Otri bebe öneririm. Bir de damla şeklinde serum fizyolojik al. 1-3 Damla burnuna damlatıosun sonra aspiratörü burnuna sokup ağzınla çekiosın borusu var. Borunun ucunda süngeri var. Süngere gelio burnundaki pislik. Ucu tek kullanımlık ama ben temizleyip süngeri tekrar kullanıyorm :)
Her gün doluyor valla bir haftadır hergün çekiyoruz. Aksi takdirde nefes alıp ememiyor çocuk
Doktor bakan sahan küçük, çekme şiddetini ayarlayamazsınız burnunu kanatırsınız dedi. Bende sadece o suyu sıkıyorum. Görünürde olan sümüğü de peçetelik kıvırıp alıyorum hemen geliyor zaten. Ne zaman başlamalı acaba burnu çekmeye

Canım eczaneye sordum bişi olmaz dedi. Zaten çekmesek nolcak çocuk ememiyor nefes alıp da :)
Çarşamba gitcm sorarım.Bu arada bizim bir ay pzt doluyordu. Aradılar Doktor izinliymiş çrş gitcm. Soruyordun ya bir iki günden bişi olur mu die :) olmuyormuş bak :)
Benim kız 30 mart doğumlu canım, ya senin? Aynı olabiliriz :)

Banada yardim edin kizkar dun ve daha yeni mama yedi ve burnundan geldi kusmadimama.burnundam cikti yasik yavrum korktu nasil cirpinio
Dun doktora gittik baya kaka etti ateside az vardi bakti sukur iyi dinledi ne falan
11.4 de enson kilsou2740 di dun balti 2980 iyi dedi sizce nasil
Ve her mamada ve emmede kusuorr yaa doktora sorsan nirmal ama esimde bende baya endise edioriz

Banada yardim edin kizkar dun ve daha yeni mama yedi ve burnundan geldi kusmadimama.burnundam cikti yasik yavrum korktu nasil cirpinio
Dun doktora gittik baya kaka etti ateside az vardi bakti sukur iyi dinledi ne falan
11.4 de enson kilsou2740 di dun balti 2980 iyi dedi sizce nasil
Ve her mamada ve emmede kusuorr yaa doktora sorsan nirmal ama esimde bende baya endise edioriz
Canım. Her kustugunda hepsini mi kusuyor? Ve kusma şekli nasıl?he bide erkek mi seninkisi?

Canım eczaneye sordum bişi olmaz dedi. Zaten çekmesek nolcak çocuk ememiyor nefes alıp da :)
Çarşamba gitcm sorarım.Bu arada bizim bir ay pzt doluyordu. Aradılar Doktor izinliymiş çrş gitcm. Soruyordun ya bir iki günden bişi olur mu die :) olmuyormuş bak :)
hm tamam canım saol bizde 3 mayista otuxumuz oluyor ams 2sinde gidebilirim gidersem karsilasiriz belki:)
Aynen öyle. Kendi sancımı daha dayanılası atlatıyodum, suni sancıda ağrılar devamlı gibiydi ve hiç nefes alaacak vakit yok gibiydi.
Ama maşallah sana daha birincinin kırkı çıkmadan ikincinin hayalini kruyosun ne güzell. :KK66:
Allah gönlünüze göre versin inşallah
ay yok canım ikinciyo düşünmuyirum sanciyi merak ettim ondan sordum:)

Benim kız 30 mart doğumlu canım, ya senin? Aynı olabiliriz :)
Aynen canm benim de 30mart :)
Bebegim 37 günlük oldu karnı tok.Sltı temiz ama aglıyo uyumuyor sallıyorum yine aglıyor :KK43:
.Uykusuzluktan ölünürmü acaba .Of of cok zor uylusuzluk
Kaç saat uyumadı cnm. Alttan gazını çıkarmış mıydınız?
hm tamam canım saol bizde 3 mayista otuxumuz oluyor ams 2sinde gidebilirim gidersem karsilasiriz belki:)

ay yok canım ikinciyo düşünmuyirum sanciyi merak ettim ondan sordum:)
2mayısta gidersen yaz cnm :) 13:40da biizm randevu

Bebegine rezene vermeye baslayan varmi. Doktorlar öneriyor biliyorsunuzdur. Bugun acayip gazimiz var hic uyumadi :KK43:bnde demledim kendim ictim bikac caykasigida ona verdim ins fayda eder yaaa

X