2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
belirtiler zaman zaman çoğalıp azalıyo kızlar korkmayın.benim 6. haftada bulantım vardı 8. hafta bitti.son iki gündür yine başlamıştı bugün yine geçti.olabiliyo yani :)

Aynen Can'ım hele ben ne kusma ne extra bişi az az bulantı bazı kokulardan tiksinme haricinde bişi yok bebeği görmesem kalbini duymasam ben bile inanmam hamile olduğuma bebeğim akıllı olucak hiç üzmüyor beni :halay:

Aynen Can'ım hele ben ne kusma ne extra bişi az az bulantı bazı kokulardan tiksinme haricinde bişi yok bebeği görmesem kalbini duymasam ben bile inanmam hamile olduğuma bebeğim akıllı olucak hiç üzmüyor beni :halay:

maşallah canım :nazar: çok şanslısın tadını çıkar :)

günaydın kızlar :) bu haftalarda bebeği hissetmek pek mümkün değilmiş.ancak 16.haftada hissediliyomuş.ilk gebelikte 20. haftada hissedilirmiş.benim ilk gebeliğim hissetmem için baya vakit var :)
Ben hissediyorum cnm. Dr a da söyledim normal hissedebilirsin dedi ama bir aya daha net hissedeceksin dedi :KK16:
Sağıma yatınca özellikle hissediyorum telefon titreşmesi gibi :21: Sevmiyor mu ne o tarafa yatmamı :-) Hatta beslendiğini bile hissedebiliyorum.

Kızlar Merhaba . 11. Haftalarda bulantı ve kusması artan var mı benim gibi :KK43:
merhaba benim de son iki haftadır artan bulantılarım var, hem de sabah öğle akşam farketmiyor. Neyse ki bulantı halinde sadece ama sürekli bir rahatsızlık hissi. bir de bulantılarımın başladığı dönemde kullandığım krem sabun şampuan vs hepsinin kokusu da bulantılarımın başlamasına neden oluyor. sen de bunlara dikkat et, uzak kalmaya çalış. 12. haftamdayım bundan sonra bitecek diye umuyorum :)

Bir de dün gece ve bu sabah çok az da olsa damla şeklinde kanamam oldu kızlar, henüz kontrole gitmedim, ama biraz panikledim. Böyle birşey yaşayan var mı? Normal mi?

Ben hissediyorum cnm. Dr a da söyledim normal hissedebilirsin dedi ama bir aya daha net hissedeceksin dedi :KK16:
Sağıma yatınca özellikle hissediyorum telefon titreşmesi gibi :21: Sevmiyor mu ne o tarafa yatmamı :-) Hatta beslendiğini bile hissedebiliyorum.

aa çok şaşırdım :KK57: bende hiçbi his yok belki daha ufak olduğu için olabilir.acaba kilonun da etkisi var mıdır.biz dört kardeşiz annem tecrubelerine dayanarak 3.-4. aylarda hissedersin ancak seyirme gibi olur diyo.internetten de araştırdım genellikle 16. haftada hissetmeye başlamışlar.sen baya erken hissediyosun canım maşallah :)

Kızlar günaydın. Ara ara yazmıştım size tatildeydim çok fırsat bulamadım. Ama şimdi döndüm gerçek hayata :kahve: Ya bel ağrılarınız oluyor mu sizinde? Uzun süre ayakta duramıyorum sizde de öyledir ama 1,5 2 saatten fazla oturamıyorum. Yolculuk yaparkende öyle hemen belim ağrıdı mola verdik sürekli. Evde de öyle uzun süre oturamıyorum kalkıyorum evde 1 tur atıyorum.

deli_mavi_59 deli_mavi_59 Maşallah şekerim sen hepimizden önde gidiyorsun herşeyde :halay: Cinsiyeti öğrendin, bebişini de hissediyorsun oh ne güzel :nazar::KK200: Ben ancak ultrasonda görünce o an bir garip oluyorum, içimde büyüyen kıpırdayan bir bebiş var diye ama sonra etkisi geçiyor. Şu 3-4 hafta geçse de hissetsek:emir_bebek::anneadayı::KK200:

Kızlar bebek bakımı ile ilgili bir kaç kitap buldum.
1. Bebeğinizin ilk yılında sizi neler bekler?
2. Annelik ve Bebek Bakımı
3. Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler
4. Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabı

İlk üçünü alcam gibi. Sizin var mı tavsiyeleriniz?
Sanırım ilk kitap bende var canım epsilon yayınları bebeginizi beklerken sizi neler bekler..hatta burda bikaç kişide de var.guzel ayrıntılı bi kitap tavsiye ederim

Günaydın kızlar,
Ben de rüyamda sürekli doktora gittiğimi görüyorum, her seferinde erkek diyor cinsiyetine, bazen de doğmuş olarak görüyorum masmavi gözleri olan bir erkek bebek kucağımda :) bakalım Allah hayırlısını sağlıkla nasip etsin, rüyalarım mı çıkıcak yoksa tersi mi :) herkes kız diye tahmin ediyor. Heyecan dorukta :) İsimlerimiz de hazır kız olursa Peyker, erkek olursa Alp koyacağız inşallah.
Bu haftasonu da 6-7 haftadır ilk kez yumurta yiyebildim, et, balık hala yiyemiyorum ama buna şükür, zorlayan belirtiler azalıyor galiba :halay:
Hep güzel haberler aldığımız, midelerimizin bulanmadığı süper bi hafta olsun inşallah :KK200::anneadayı:

Günaydıııın... Kızlar gece hiç uyuyamadım . Dün öyle bir uyandım ki eşime dedim ki ben bugün hiç hamile gibi değilim. Bir enerjiktim, bir değişiktim. Günler sonra dışarı çıktım ve dışarıda saatlerce kalabildim ( tabi ki genelde oturdum ama benim için bu da iyi). Şimdi bu sabah da göğüslerim bir garip, inmiş gibi ve hassasiyeti gitmiş gibi. Hatta karnımdaki gerginlik geçti gibi...Aslında aklıma takılan şu şeffaf akıntı. Bazen sabahları iç çamaşırıma geliyor damla damla gibi hatta 5Eylülde dr.a da söylemiştim bazı testler yaptı ve bebişin suyuna baktı birşey çıkmadı şükür. 20 Eylülde tekrar gittim yine suyu iyi dedi. Önceki düşüğüm de sıvının bitmesinden olmuştu 12. Haftada. Kontrolüm 4 ekimde. Çok içimi karartmak istemiyorum ama çok korkuyorum... İyi haftalara geliyoruz acaba ondan mı böyle oldu bilemiyorum, inşallah öyledir...Sabah sabah sıktım sizi ama buraya yazmazsam da patlayacağım...Günaydın tekrardan , sizlerin günü iyi geçsin...

Canım geçen gün ben düğüne gittim ya sen beni bi gör yani nasıl oynadım nasıl sanki hiç hamile değilmişim gibi saat gece 2 ye kadar ayaktaydım ne kusma ne bulantı arada lavaboya gidip göğüslerimi elledim ne hassasiyet sonra eve geldim kanama falan mı oldu dedim o da Yok şükür iyi ya geçti kötü zamanlar dedim ki sabah kusmalarım baş ağrılarım bel ağrılarım , düğünde attığım göbekler hepsi geri döndüler yani geceden kalma gibi kalktım resmen . Ara ara vücut kendini toplamak için oluyor herhalde böyle Benimde göğüsler ilk çok büyüdü şimdi normal gibiler aynı sütyeni giyebiliyorum hassasiyeti devam ediyor ama o da dokununca sadece kendini kötüye yorma ekstra başka belirti olursa aklında kalmasın diye acile gidip göster istersen .

İlk gebelikte ben 21. Hafta da baya sert bi tekme ile uykumdan uyanmıştım eşimi zorla uyandırıp karnımın içinde bişiler oluyor demiştim el ayak kafa herşeyiyle hissettirdi . Şimdi daha çok erken ama ikinci ve daha sonra ki hamilelikler de hissetme olayı daha erken zamanlarda başlıyormuş . Henüz hissetmedim ya da arada baloncuk patladı gazdır diye geçiştirdim

Kızlar günaydın. Ara ara yazmıştım size tatildeydim çok fırsat bulamadım. Ama şimdi döndüm gerçek hayata :kahve: Ya bel ağrılarınız oluyor mu sizinde? Uzun süre ayakta duramıyorum sizde de öyledir ama 1,5 2 saatten fazla oturamıyorum. Yolculuk yaparkende öyle hemen belim ağrıdı mola verdik sürekli. Evde de öyle uzun süre oturamıyorum kalkıyorum evde 1 tur atıyorum.
Canım benimde belim , karnım ,kasıklarım vajinam her yerin ağrıyor. Çok çabuk yoruluyorum. Bir iş yaptığım zaman resmen nefes nefese kendimi yatağa atıyorum.

merhaba benim de son iki haftadır artan bulantılarım var, hem de sabah öğle akşam farketmiyor. Neyse ki bulantı halinde sadece ama sürekli bir rahatsızlık hissi. bir de bulantılarımın başladığı dönemde kullandığım krem sabun şampuan vs hepsinin kokusu da bulantılarımın başlamasına neden oluyor. sen de bunlara dikkat et, uzak kalmaya çalış. 12. haftamdayım bundan sonra bitecek diye umuyorum :)

Bir de dün gece ve bu sabah çok az da olsa damla şeklinde kanamam oldu kızlar, henüz kontrole gitmedim, ama biraz panikledim. Böyle birşey yaşayan var mı? Normal mi?
Benim kusma da var canım inşallah geçer

Canım benimde belim , karnım ,kasıklarım vajinam her yerin ağrıyor. Çok çabuk yoruluyorum. Bir iş yaptığım zaman resmen nefes nefese kendimi yatağa atıyorum.
Sen benden betermişsin :KK76: bende sadece bel ağrısı olmaya başladı diğerleri bitti çok şükür. Ama ben de çok çabuk yoruluyorum.

Günaydın kızlar,
Ben de rüyamda sürekli doktora gittiğimi görüyorum, her seferinde erkek diyor cinsiyetine, bazen de doğmuş olarak görüyorum masmavi gözleri olan bir erkek bebek kucağımda :) bakalım Allah hayırlısını sağlıkla nasip etsin, rüyalarım mı çıkıcak yoksa tersi mi :) herkes kız diye tahmin ediyor. Heyecan dorukta :) İsimlerimiz de hazır kız olursa Peyker, erkek olursa Alp koyacağız inşallah.
Bu haftasonu da 6-7 haftadır ilk kez yumurta yiyebildim, et, balık hala yiyemiyorum ama buna şükür, zorlayan belirtiler azalıyor galiba :halay:
Hep güzel haberler aldığımız, midelerimizin bulanmadığı süper bi hafta olsun inşallah :KK200::anneadayı:

hamilelerin rüyası çıkar derler ama bakalım.3-4 ay önce komşum aynı zamanda arkadaşım düşük yapmıştı.1-2 hafta önce rüyamda gördüm karnı çıkmış kafein ben tekrar hamileyim diyodu bana.dün öğrendim ki hamileymiş tekrar :KK68:

Benim de belim ağrımaya başladı, Dediğin gibi 1.5 - 2 saat sürekli oturursam kalkıp 10-15 dk yürümem lazım. Aynı şekilde yürüyüşe fln çıktığımda da bu kez mola verip oturmam gerekiyor. Ben de önceden de bel fıtığı vardı ondan diye düşünüyorum, hamilelik ilerledikçe sanki bu ağrılarım artacak gibi geliyor :KK43:

Benim de belim ağrımaya başladı, Dediğin gibi 1.5 - 2 saat sürekli oturursam kalkıp 10-15 dk yürümem lazım. Aynı şekilde yürüyüşe fln çıktığımda da bu kez mola verip oturmam gerekiyor. Ben de önceden de bel fıtığı vardı ondan diye düşünüyorum, hamilelik ilerledikçe sanki bu ağrılarım artacak gibi geliyor :KK43:
Doktorumda bana artık yavaş yavaş yürümeye başlayabilirsin dedi. Bu hafta başlicam bakalım 30dk falan yürüsem yeter. Sonunda ağrı çekmem umarım ama çabuk yorulacağım kesin :)

Hamilelikte boynumuzda ki atar damarın atışı dışarıdan bakıldığında daha net belli oluyor eski zamanlarımıza göre , hamilelikte en sevdiğim şey bu desem size . Vücudum da var olan küçük bir mucize için nasıl çabalıyor bünyem gözle böyle görüyorum sanki . Kalbim onun için daha çok kan pompalıyor artık onun için atıyor gibi , onun için dinleniyor onun için uyuyor gibi kustuktan sonra aynaya bakıyorum savaştan çıkmış gibi olsam da hemen boynuma bakıp mutlu oluyorum ben.

Hamilelikte boynumuzda ki atar damarın atışı dışarıdan bakıldığında daha net belli oluyor eski zamanlarımıza göre , hamilelikte en sevdiğim şey bu desem size . Vücudum da var olan küçük bir mucize için nasıl çabalıyor bünyem gözle böyle görüyorum sanki . Kalbim onun için daha çok kan pompalıyor artık onun için atıyor gibi , onun için dinleniyor onun için uyuyor gibi kustuktan sonra aynaya bakıyorum savaştan çıkmış gibi olsam da hemen boynuma bakıp mutlu oluyorum ben.
Ne güzel anlatmışsın :) rabbim sonuna kadar bu duyguları yaşamayı bize nasip etsin ve inşallah sonunda da hayırla ve sağlıkla kucağımıza alırız evlatlarımızı :dua:

X