2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
İğnelerim 3 gün sonra bitiyor doktora gidicem hemde ikili tarama olurum diye düşünüyorum karnımı sabah gören erkek akşam gören kız diyor , alt bacaklarım da geç üst bacaklarımda hızlı uzadı kıllar burdan da cinsiyet çözemedik , idrarım çok kusarsam koyu az kusarsam açık parlak oluyor bu da olmadı , karnımda çizgi şeklinde ki tüylenme bariz arttı belirgin ama yanlar da tüylendi bu da olmadı , sivilce falan çıkmadı ama yüzüm zayıfladığımdan güzel geliyor bana eşim değişmedin diyor . Ekşi de tatlı da kusmadığım sürece hepsinden yiyorum , bu cinsiyet belirtileri bende hiiiiiç net olmayacak sanırım :KK14:

Ne kadar oldu seninki keşke bende hissetsem çok uğraşıom soluma yatıyorum geceleri ve elim hep karnımda bişiler oluyo ama çözemiyorum hangi si bebişe ait :dua:

Sağlıklı olsunlar da er geç farketmez onun orada olduğunu biliyor olmamız bile çok güzel bir duygu Rabbim bizleri ve bebislerimizi korusun
günaydın kızlar :) bu haftalarda bebeği hissetmek pek mümkün değilmiş.ancak 16.haftada hissediliyomuş.ilk gebelikte 20. haftada hissedilirmiş.benim ilk gebeliğim hissetmem için baya vakit var :)

Günaydıııın... Kızlar gece hiç uyuyamadım . Dün öyle bir uyandım ki eşime dedim ki ben bugün hiç hamile gibi değilim. Bir enerjiktim, bir değişiktim. Günler sonra dışarı çıktım ve dışarıda saatlerce kalabildim ( tabi ki genelde oturdum ama benim için bu da iyi). Şimdi bu sabah da göğüslerim bir garip, inmiş gibi ve hassasiyeti gitmiş gibi. Hatta karnımdaki gerginlik geçti gibi...Aslında aklıma takılan şu şeffaf akıntı. Bazen sabahları iç çamaşırıma geliyor damla damla gibi hatta 5Eylülde dr.a da söylemiştim bazı testler yaptı ve bebişin suyuna baktı birşey çıkmadı şükür. 20 Eylülde tekrar gittim yine suyu iyi dedi. Önceki düşüğüm de sıvının bitmesinden olmuştu 12. Haftada. Kontrolüm 4 ekimde. Çok içimi karartmak istemiyorum ama çok korkuyorum... İyi haftalara geliyoruz acaba ondan mı böyle oldu bilemiyorum, inşallah öyledir...Sabah sabah sıktım sizi ama buraya yazmazsam da patlayacağım...Günaydın tekrardan , sizlerin günü iyi geçsin...

Son düzenleme:
Günaydıııın... Kızlar gece hiç uyuyamadım . Dün öyle bir uyandım ki eşime dedim ki ben bugün hiç hamile gibi değilim. Bir enerjiktim, bir değişiktim. Günler sonra dışarı çıktım ve dışarıda saatlerce kalabildim ( tabi ki genelde oturdum ama benim için bu da iyi). Şimdi bu sabah da göğüslerim bir garip, inmiş gibi ve hassasiyeti gitmiş gibi. Hatta karnımdaki gerginlik geçti gibi...Aslında aklıma takılan şu şeffaf akıntı. Bazen sabahları iç çamaşırıma geliyor damla damla gibi hatta 5Eylülde dr.a da söylemiştim bazı testler yaptı ve bebişin suyuna baktı birşey çıkmadı şükür. 20 Eylülde tekrar gittim yine suyu iyi dedi. Önceki düşüğüm de sıvının bitmesinden olmuştu 12. Haftada. Kontrolüm 4 ekimde. Çok içimi karartmak istemiyorum ama çok korkuyorum... İyi haftalara geliyoruz acaba ondan mı böyle oldu bilemiyorum, inşallah öyledir...Sabah sabah sıktım sizi ama buraya yazmazsam da patlayacağım...Günaydın tekrardan , sizlerin günü iyi geçsin...
canım bazen bana da oluyor o bebeği hiç hissetmiyorum. göğüslerim inmiş gibi geliyo bakıyorum uçları koyulaşmamış tedirgin oluyorum.
ama artık şöyle düşünüyorum. artık şükür nerdeyse 10 cm bebek ve birden kaybolalcak hali yok o orda annesi merak etme.
ilk defa yaşadığımız için tedirgin oluyoruz. akıntı fazlalaşması bende de var ama hamilelikte normal zaten.
bu arada dün gece bende hiç uyuyamadım ama sabah öğrendim deprem olmuş belki onun sıkıntısı vardı üstümde :S

canım bazen bana da oluyor o bebeği hiç hissetmiyorum. göğüslerim inmiş gibi geliyo bakıyorum uçları koyulaşmamış tedirgin oluyorum.
ama artık şöyle düşünüyorum. artık şükür nerdeyse 10 cm bebek ve birden kaybolalcak hali yok o orda annesi merak etme.
ilk defa yaşadığımız için tedirgin oluyoruz. akıntı fazlalaşması bende de var ama hamilelikte normal zaten.
bu arada dün gece bende hiç uyuyamadım ama sabah öğrendim deprem olmuş belki onun sıkıntısı vardı üstümde :S
Hoşgeldin aramıza :) evet iyi düşünmek lazım tabi ki ama geçen düşüğüm tam bu haftalarda olduğundan çok korkuyorum bu aralar...

günaydın kızlar bende aranıza yeni katıldım. ctesi günü ikili testimiz vardı kan testi souncum çıkmadı daha ama ense kalınlığımız çok şükür normal. bu arada oğlum olucakmış cinsiyetide belli oldu çok mutlu oldum.
kendimi daha bi hamile gibi hissetmeye başladım. :anneadayı::nazar:
Gunaydin..
:) ne güzel erkenden öğrendin cinsiyetini bazıları görsede söylemiyor bence sanslisin :KK66:
Insallah kan testinde iyi cikar cnm sevindim :)
Bende çarşamba günü gidiyorum 2 li test için hayirlisi hakkimizda

Allah korusun aklina kötü şeyler getirme...
Affiniza sığınarak söylemek istiyorum, diğer gebeligimdede oluyordu esimle birlikte olduktan sonra sabah dedigin gibi şeffaf sıvı geliyordu ve bende senin gibi bebegin suyu geliyor saniyordum ama çok şükür suyuyla alakasi yokmuş :KK66:

Ve aynen bende oyle bir uyaniyorun ki bende hiç hamile degilmisim gibi goguslerim inmiş gibi hatta iş yerimde farkinda olmadan kosturuyor buluyorum kendimi

Kızlar bebek bakımı ile ilgili bir kaç kitap buldum.
1. Bebeğinizin ilk yılında sizi neler bekler?
2. Annelik ve Bebek Bakımı
3. Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler
4. Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabı

İlk üçünü alcam gibi. Sizin var mı tavsiyeleriniz?

Günaydın bizden de hepinize evet hafta başı itabari ile 12. Haftamıza girdik ilk üç ayı deviricez Rabbim izin verirse bu hafta.Çarşamba büyük gün benim için 23 gün olucak bebeğimi görmeyeli ve çok özledim o güzel kalbini dinlemeyi varlığını hissetmeyi herşey güzel olsun o gün dualarım bebeğimle :dua::nazar:

belirtiler zaman zaman çoğalıp azalıyo kızlar korkmayın.benim 6. haftada bulantım vardı 8. hafta bitti.son iki gündür yine başlamıştı bugün yine geçti.olabiliyo yani :)

X