2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
canım teşekkür ederim ancak olmadı maalesef
Canim bana da aynı yolu gösterdiler ama oradan olmuyor sana nasıl yaptığımı anlatayım kendi profil Sayfam a girdim sonra ismime tıklayınca yukarıda orada kişisel bilgileriniz yazıyor oraya tıkladım orada en alta doğru indim orada hamilelik takvimi yazıyor oraya ay ve gün yazdım sonra burada paylaşım yaptım takvim eklendi

Canim bana da aynı yolu gösterdiler ama oradan olmuyor sana nasıl yaptığımı anlatayım kendi profil Sayfam a girdim sonra ismime tıklayınca yukarıda orada kişisel bilgileriniz yazıyor oraya tıkladım orada en alta doğru indim orada hamilelik takvimi yazıyor oraya ay ve gün yazdım sonra burada paylaşım yaptım takvim eklendi

canım sağ üst köşede kullanıcı adın yazıyo ona tıkla.sonra açılan tabloda kişisel bilgileriniz var sol üstte ona tıkla.açılan sayfada biraz altta tahmini doğum tarihi yazıyo bebeğinin tahmini doğum tarihini oraya gir ve en alttan kaydet.

çok teşekkür ederim kızlar :)
iyi ki varsınız

Canım benim 6. haftadan 9. haftanın ortasına kadar kanamam oldu, kanama döneminde bebeği göremedik, hastanede yattım, sürekli pıhtı attım fln ama çok şükür bebeğim tutunmayı başardı, bu iğneleri her gün oldum. Şimdi kanamam yok progestan iğneyi bıraktık ama tedbir amaçlı doktor prolutona 12. haftayı bitirene kadar devam edeceğimizi söyledi. Yanında bir de crione vajinal jel kullanıyorum. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun, kanamalarımız, bulantılarımız son bulsun da hamileliklerimizin tadını çıkaralım inşallah. :KK200::anneadayı:
Maşallah güçlü bebişe tutunmuş ne güzel , rabbim bi daha kanama yaşatmasın sana inşallah hayırla kucağımıza alalm evlatlarımızı

:)hayırlı olsun prensesin canım, erkek mi hissediyordun neden şoka girdin

Ben en baştan beri erkek hissediyordum canım , hani erkek istediğimden değil yanii , kız hiç ummuyordum :oops:
Kız deyince bir değişik oldum çok mutlu oldum... Rüyalarımda bile hep erkek görüyordum , eşim hep kız hissediyor kız görüyordu rüyalarında onun hisleri doğru çıktı :KK200:

belirtiler zaman zaman çoğalıp azalıyo kızlar korkmayın.benim 6. haftada bulantım vardı 8. hafta bitti.son iki gündür yine başlamıştı bugün yine geçti.olabiliyo yani :)

Canım geçen gün ben düğüne gittim ya sen beni bi gör yani nasıl oynadım nasıl sanki hiç hamile değilmişim gibi saat gece 2 ye kadar ayaktaydım ne kusma ne bulantı arada lavaboya gidip göğüslerimi elledim ne hassasiyet sonra eve geldim kanama falan mı oldu dedim o da Yok şükür iyi ya geçti kötü zamanlar dedim ki sabah kusmalarım baş ağrılarım bel ağrılarım , düğünde attığım göbekler hepsi geri döndüler yani geceden kalma gibi kalktım resmen . Ara ara vücut kendini toplamak için oluyor herhalde böyle Benimde göğüsler ilk çok büyüdü şimdi normal gibiler aynı sütyeni giyebiliyorum hassasiyeti devam ediyor ama o da dokununca sadece kendini kötüye yorma ekstra başka belirti olursa aklında kalmasın diye acile gidip göster istersen .

İlk gebelikte ben 21. Hafta da baya sert bi tekme ile uykumdan uyanmıştım eşimi zorla uyandırıp karnımın içinde bişiler oluyor demiştim el ayak kafa herşeyiyle hissettirdi . Şimdi daha çok erken ama ikinci ve daha sonra ki hamilelikler de hissetme olayı daha erken zamanlarda başlıyormuş . Henüz hissetmedim ya da arada baloncuk patladı gazdır diye geçiştirdim

Gunaydin canim
Ben doktoruma akintilari sormustum bazen su gibi olabilir normal demisti. Simdilim calismiyorum evdeyim genelde cikmiyorum disari. Ama nr zaman diaari ciksam o zaman su gibi oluyor akintim sanirim yorgunluktan.
Ilk su gibi goruncr arastirdim bebegin suyu olabiliuormus diye baya korktum hatta burda kizlara da sordum onlarda da oluyormus. Doktoruna guven, gereken onlemleri al ve dua et canim
Benim de kaybim var kolay degil tabii biliyorum ama doktorum stresrwn kesinlikle uzak dur dedi
belirtiler zaman zaman çoğalıp azalıyo kızlar korkmayın.benim 6. haftada bulantım vardı 8. hafta bitti.son iki gündür yine başlamıştı bugün yine geçti.olabiliyo yani :)

Canım geçen gün ben düğüne gittim ya sen beni bi gör yani nasıl oynadım nasıl sanki hiç hamile değilmişim gibi saat gece 2 ye kadar ayaktaydım ne kusma ne bulantı arada lavaboya gidip göğüslerimi elledim ne hassasiyet sonra eve geldim kanama falan mı oldu dedim o da Yok şükür iyi ya geçti kötü zamanlar dedim ki sabah kusmalarım baş ağrılarım bel ağrılarım , düğünde attığım göbekler hepsi geri döndüler yani geceden kalma gibi kalktım resmen . Ara ara vücut kendini toplamak için oluyor herhalde böyle Benimde göğüsler ilk çok büyüdü şimdi normal gibiler aynı sütyeni giyebiliyorum hassasiyeti devam ediyor ama o da dokununca sadece kendini kötüye yorma ekstra başka belirti olursa aklında kalmasın diye acile gidip göster istersen .

İlk gebelikte ben 21. Hafta da baya sert bi tekme ile uykumdan uyanmıştım eşimi zorla uyandırıp karnımın içinde bişiler oluyor demiştim el ayak kafa herşeyiyle hissettirdi . Şimdi daha çok erken ama ikinci ve daha sonra ki hamilelikler de hissetme olayı daha erken zamanlarda başlıyormuş . Henüz hissetmedim ya da arada baloncuk patladı gazdır diye geçiştirdim

Gunaydin canim
Ben doktoruma akintilari sormustum bazen su gibi olabilir normal demisti. Simdilim calismiyorum evdeyim genelde cikmiyorum disari. Ama nr zaman diaari ciksam o zaman su gibi oluyor akintim sanirim yorgunluktan.
Ilk su gibi goruncr arastirdim bebegin suyu olabiliuormus diye baya korktum hatta burda kizlara da sordum onlarda da oluyormus. Doktoruna guven, gereken onlemleri al ve dua et canim
Benim de kaybim var kolay degil tabii biliyorum ama doktorum stresrwn kesinlikle uzak dur dedi
Kızlar çok teşekkürler, beni rahatlattınız, yine de ben duramadım eve çok yakın bir tıp merkezine gittim:KK48:Bir suyuna baktırmaya geldim demek gibi oldu ama çoook tatlı, genç ve tesadüf dr.umu tanıyıp bilen ama geçici olarak orada bulunan bir kadın dr.a göründüm(keşke hemen gitmeseydi, böyle psikopata bağlayınca yanıbaşımda hemencecik gider bebişimi görürdüm:21:) Çoook şükür bin şükür ki herşey yolundaymış. O anki paniğimi, psikopatlığımı aldı götürdü sağolsun. Biraz da dertleşir gibi olduk:KK48: Kısacası iyi geldi bana. Neden böyle birden panik oldum anlamadım:KK43: İşte önceki olumsuz yaşantılara çok takılı kalmamak lazım, bebişimi de üzdüm bir sürü :KK43: Halbuki dün çok güzel bir gün geçirmiştim... Neyse sonuç olarak şu an iyiyim, Allah'a emanet tüm bebişlerimizi korusun Allahım...:KK68:

Inşallah 12.haftada biter hepimizin

İnşallah. çok zor geçiyor günlerim. hele ki çalışırken..

slm kızlar benim de 5.haftadan beri bitmek bilmeyen mide bulantılarım yanmalarım var.Ayrıca bu ara bel ağrısı da eklenmiş durumda.Uzun süre ayakta kalamıorm halsizim genelde tansiyonum düşüyor Allah hepimize kolaylık versin sağsalim bebeklerimize kavuşmayı nasip etsin inşallah

Amin canım inşallah

Geçen sene rubella toksoplazma testleri yapılmıştı bana tekrar yaptırmam gerekiyor mu sizce
Rubella gerekmez bence çünkü kızamıkçık bağışıklığın varsa küçğkken geçirmişsindir onda bir değişiklik olmaz ama toxoplazmaya baktırabilirsin. Eğer toxoplazma daha önce yoksa belki şimdi vücudunda olabilir. Olması daha iyi zaten hamilelik süresince rahat edersin. Yoksa dikkat etmeye devam edersin.

Rubella gerekmez bence çünkü kızamıkçık bağışıklığın varsa küçğkken geçirmişsindir onda bir değişiklik olmaz ama toxoplazmaya baktırabilirsin. Eğer toxoplazma daha önce yoksa belki şimdi vücudunda olabilir. Olması daha iyi zaten hamilelik süresince rahat edersin. Yoksa dikkat etmeye devam edersin.

Daha önce yoktu kedi köpek sevme ete dokunma demişti sanırım o oluyor hu

X