2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Hepinize teşekkür ederim . Hamdolsun bebeğim iyiymiş bayadır görmüyordum nasıl diye merak ediyordum görmüş oldum çok şükür . Kanama neyden kaynaklı belirsiz . Bebeğin kalbi atıyor kanama alanı görünmüyor bebek haftasına göre 3 gün ilerde sağlıklı dedi . İğne verdi acilde vurdurdm yağlı bir iğneymiş diye yaktı beni bayağı . Bu bebeğimi de kaybediyorm sanmıştm çok korkmuştm ama Olsun bebeğim iyi hamdolsun şuan bebekten başka hiçbirşey umrumda değil. RAbbime binlerce kez hamdolsun . Rabbim kmseye yaşatmasın herkese sağlıklı gebelik diliyorum
Yazmakta gecikmişim ... cok sukur iyiymis bebisin cok sevindim

Arkadaşlar günaydın, okullar açıldığından beridir sabah erken uyandıgımdan mıdır nedendir bütün günü uyuyarak geçiriyorum yazılanları takip etmeye çalışıyorum pek yazamasam da salı günü randevum var iyi haberler alalım hepimiz inşallah, mide bulantıları sabah aynen devam aksam da zaman zaman oluyor riskli gebelik oldugu için sürekli dinlenmeye çalışıyorum artık eşim de yoruldu her işi kendisi yapmaktan risk geçer inşallah da ben de hayatıma devam ederim sağlıkla :)
Aynen cnm hamileliktendir bende dun akşam 9 da uyumysum sabahda erkenden uyaniyorum :)
Insallah iyi haberlerle donersin allah saglikla kucagina almayi nasip etsin

Merhaba hanımlar , ben düğüne gittim ama ne gittim yani gelinin kız kardeşi gibi hissettim kendimi ilk başta salona girdiğim de herkes döndü elim ayağım birbirine karıştı halbuki öyle süslü püslü de gitmedim arkadaşlarım bile ilk başta tanıyamamışlar ben hep saçımı toplarım kışın açarım o da evde hani saçlarım da kalçam da neredeyse ilk kez açık süslü görünce garipsediler tabi ben havalarda geziyorum eşim çok oynaktır bende pek geri kalmam aslında ilk başlarda sessiz sakin otururken bi ara kendimi eşimle roman oynarken buldum buluş o buluş bildiğiniz hiç oturmadım hamile arkadaşlarım da benle gaza gelip hep birlikte attık göbekleri çokta eğlendim iyi oldu eve geldim hemen iç çamaşırıma baktım kanama herhangi bişey var mı diye şükür bişey yok hiç oynarken düşünmemiştim bile .

Balık konusunda da ben küçük balık yiyorum büyük balıkta daha fazla var diye biliyordum cıva , genellikle de hamsi mide mi de kaldırmıyor üstelik ama ben yine de ilerleyen zamanlarda omega 3 için balık hapı almayı düşünüyorum
Çok iyi olmuş Can'ım düğün senin için. Maşallah :KK76:

Allah im sabrini artirsin canım by devirde gerçekten bebek sahibi olmak zorlaştı bende 6 aylık gebeliğimde kayıp yasamistim ama dediğin gibi vardır bir hayır en iyisini Allah bilir sabreden kuluna daha iyisini nasip ediyor buna emin ol tatlım en yakın zamanda tekrardan müjdeli haberini Paylaş bizimle inşallah sağlıklı ve hayırlı bir gebelik yaşarsın bundan sonra Allah daima seninle olsun bütün gözyaşların son bulsun ve yerini şükürlere ve gülüşlere bıraksın

Canım senin bebeğini kaybetme sebebin neydi ? Bende 28 haftalık kaybettim

Kızlar adana da kimse yok mu ben doktor bulamıyorum her doktora da gitmek istemiyorum benimle aynı doktora giden bir arkadaşım olsa ne güzel olur Adanalı hamile arıyorum kızlar

Kızlar ben yeni yeni balık yiyebileceğim. Bir sorum olacak size; hamileler her balığı yememeliymiş. Siz neler yiyorsunuz? Bu konuda neler biliyorsunuz?
Arkadaşlar balık için durum şöyle, dip balıklarınca civa ve diğer ağır metaller yüksek oranda bulunuyor, yüzeye daha yakın balıklarda daha çok. Bununla ilgili link'te Amerika'da FDA'in (gıda ve ilaç ajansı) kabul ettiği değerleri bulabilirsiniz. Orda en az değerler hangilerindeyse onlar zararsız.

http://www.fda.gov/Food/FoodborneIllnessContaminants/Metals/ucm115644.htm

Somon en zararsızlarından. Ben şu an mide durumumdan dolayı hiç balık yiyemiyorum :KK43:

Merhaba yoldaşlar,
Araniza alirmisiniz beni de :)
12.haftama girmek üzereyim,
2 oğlum var biri 15 digeri 4 buçuk yaşında
Ist.yaşiyorum aslen Sakaryalı yim
10 yildir ayni sirkrtte Çalışıyorum...
Simdilik benden bu kadar...

Hoşgeldin. Bize tecrübelerini anlatırsın :)

Hepinize teşekkür ederim . Hamdolsun bebeğim iyiymiş bayadır görmüyordum nasıl diye merak ediyordum görmüş oldum çok şükür . Kanama neyden kaynaklı belirsiz . Bebeğin kalbi atıyor kanama alanı görünmüyor bebek haftasına göre 3 gün ilerde sağlıklı dedi . İğne verdi acilde vurdurdm yağlı bir iğneymiş diye yaktı beni bayağı . Bu bebeğimi de kaybediyorm sanmıştm çok korkmuştm ama Olsun bebeğim iyi hamdolsun şuan bebekten başka hiçbirşey umrumda değil. RAbbime binlerce kez hamdolsun . Rabbim kmseye yaşatmasın herkese sağlıklı gebelik diliyorum

Çok şükür canım

Canım senin bebeğini kaybetme sebebin neydi ? Bende 28 haftalık kaybettim
Canim ilk Aylardan beri bitip tükenmek bilmeyen bir kanamam vardı plesentam malesef aşağıya yerleşmişti enfeksiyon illetinden zaten bir türlü kurtulamadim bunlar zaten bahanesiydi gideceği varmış gitti gülüm :110:

Ha bir de uzun yolculuk çok yaptım yasak olduğunu bile bile bir şey olmaz sandim

Bu gebeliğimde 1. De ne yaptıysam tersini yapıyorum hamileliğimi kimseye bahsedemiyorum 1. De herkese ilan etmiştim resmen şimdi sadece anne babalar biliyor bir de siz. Akrabalar şu an bihaber . 4 ay dolsun o zaman söyleyeceğim . Eşimle hiç ykinlasamiyorum kendimi çok kasiyorum . Uzun yolculuk diyorlar kimse kusura bakmasin diyorum ben adanadayim eşimin ailesi istanbulda bayramda gidemedik onlarda anlayışla karşıladı zaten

masallah yaramaza

gözün aydın canım çok sevindim

Bu gebeliğimde 1. De ne yaptıysam tersini yapıyorum hamileliğimi kimseye bahsedemiyorum 1. De herkese ilan etmiştim resmen şimdi sadece anne babalar biliyor bir de siz. Akrabalar şu an bihaber . 4 ay dolsun o zaman söyleyeceğim . Eşimle hiç ykinlasamiyorum kendimi çok kasiyorum . Uzun yolculuk diyorlar kimse kusura bakmasin diyorum ben adanadayim eşimin ailesi istanbulda bayramda gidemedik onlarda anlayışla karşıladı zaten

Anladım canım Allah bidaha yaşatmasın , bende aynı şekildeyim şuan bebeğim öldüğünde kıskançlıktan iyi ki öldü oh diyenler şuan hamile nispet nispet ne fotolar atıyorlar internete yanlışlıkla etiketliyorlar falan , bende dün yükledim karnım falan belli değil hala hamile kalamadın edemedim muhabbetleri dönmüş bile. Allah nasip ederse Doğuma kadar hiç belli etmemeli düşünüyorum inşallah sağlıkla kucağımıza alırız

en güzelini yapıyosun.bende 3 ay dolmadan söylemek istemiyodum ama duyuldu bi şekilde :işsiz:

Anladım canım Allah bidaha yaşatmasın , bende aynı şekildeyim şuan bebeğim öldüğünde kıskançlıktan iyi ki öldü oh diyenler şuan hamile nispet nispet ne fotolar atıyorlar internete yanlışlıkla etiketliyorlar falan , bende dün yükledim karnım falan belli değil hala hamile kalamadın edemedim muhabbetleri dönmüş bile. Allah nasip ederse Doğuma kadar hiç belli etmemeli düşünüyorum inşallah sağlıkla kucağımıza alırız

ne kadar çirkin bişey bu konuda nispet yapmak.insan karnındakinden korkar herkesin başına herşey gelebilir.bazılarının hiç Allah korkusu yok demekki.aldırma boşver :)

ne kadar çirkin bişey bu konuda nispet yapmak.insan karnındakinden korkar herkesin başına herşey gelebilir.bazılarının hiç Allah korkusu yok demekki.aldırma boşver :)

Yok kuzum ya neler çektim ben acımı bile salak insanlar yüzünden yaşayamadım , olmuş öküz gibi 200 kilo 10 haftalık foto paylaşmış karnını tutuyor şeytan diyor altına yaz göbeğini de Bebek diye kaktırıyosun diye neyse diyorum :sinirli: Rekabet halinde yaşıyor insanlar çok ilginç geliyorlar bazen

Yok kuzum ya neler çektim ben acımı bile salak insanlar yüzünden yaşayamadım , olmuş öküz gibi 200 kilo 10 haftalık foto paylaşmış karnını tutuyor şeytan diyor altına yaz göbeğini de Bebek diye kaktırıyosun diye neyse diyorum :sinirli: Rekabet halinde yaşıyor insanlar çok ilginç geliyorlar bazen

Bir söz vardır bilir misin canım , kimse yaşattığını yaşamadan ölmez diye... Dilerim Rabbim onlara ve hiç kimseye bu acıyı yaşatmasın ama yaşarlarsa anlarlar nasıl büyük bir acı olduğunu... Ben iki kaybımı yaşayınca kendi kendime demiştim ki bir gün , ya önceden ne boş şeyler için ağlayıp dövünüyormuşum , evlat acısını yaşayınca bunu anladım , en büyük acı buymuş dedim kendi kendime... Eşimle bile sevgiliyken defalarca ayrılıp , barışmıştık , ağlamalar , sinir krizleri sanki dünyanın sonu gibi gelirdi... Sonradan anladım ki onlar çok boşuna ağlamalar dövünmelermiş , nasipte varsa zaten oluyormuş herşey... Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın , Allah sevdiklerimize uzun sağlıklı ömürler versin inşallah... :dua:

Hadi cok sevindim canim gozun aydin. İnsallah kimsr yasamaz boyle korkular. Brbislerimiz saglikla gelsin bize

X