2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217

ben tam tersini düşünüyorum canım.muhtemelen içindeki mikroplardan dolayı diyolardır ama kaynatıp içiyoruz çiğ tüketmiyoruz sonuçta.büyüklerimizde hep inek sütünü kaynatıp içmişler bizler sağlıklı olmuşuz.pastörize süt günlerce bozulmadan durabiliyo içindeki katkı maddesini düşünebiliyomusun.yoğurt desen kapkatı içinde ne olduğu belli değil tadı çok tatlı.ev yoğurdundaki o hafif ekşi tat yok.günlük süt alarak iyi yapıyosun ama o kısa sürede bozulmuyo içinde katkı maddesi yok büyük ihtimalle.ben inek sütününde bi sakıncası olduğunu düşünmüyorum.onları yiyebilmende güzel canım.bu arada ilerki haftalarda muz yemek bebeğe kilo aldırıyomuş annem öyle söylüyo ne kadar doğru bilmiyorum ama :))

Geçmiş olsun

İnşallah iyidir canım..hayırlı haberlerle gel.yarın bende gidiyorum doktora randevum 11.10da ama ben 9bucul gibi gidip beklemeye başlıyim diyorum..niye her seferinde bukdr meraklanıyosam
İnşallah hepimiz hayırlı haberlerle gelelim canım Ben de meraklanıyorum valla bebeğimle buluşma gibi geliyor bana.

Çok şükür her şeye katlanıyor ama arada demek ki böyle inçe sitemler de normal sağolsun beni hiç zorlamaz ama demek Tak etti

ikihayat Leijla ben de 4 yıldır düzenli olarak egzersiz yapardım fitness salonunda gebelikle birlikte bıraktım doktor 16 haftaya kadar sadece yürüyüş ondan sonra da göstereceğim hareketleri yapabilirsin dedi

Canım evet çok şükür çok şanslıyım ben de bu duruma duacıyım. Annene Allah kolaylık versin canım. İşi gerçekten zor. Ama anneye evladı yük gelmez sen de ona yük değilsin canım Emin'im annen de öyle düşünüyordur tabi seninki nezaket. Sen de keyiften öyle davranmıyorsun canım vicdan azabı hiç çekme. Kayınvaliden müsaitse ona gidin eşin de biraz yorulacak bu süreçte olsun varsın.

evet bende 16. haftadan sonra plates ve yogaya baslayacagim. spor salonunda da yapacagim bir kac hareket var dogumu kolaylastirmak icin. arti yuruyusde olunca daha ne olsun:) ben esimden yana sansliyim ama sen mutlaka bir egitmen esliginde yap canim allah korusun bilmeden ters bisey yapma.

Kızlar ben bu gece fenalaştım ya. Çok korktum. Evde yalnızım da. Eşim hala işte.
Sanırım açlıktan oldu. Yemekte sadece çorba içmiştim. Elim ayağım boşaldı. Bi titreme uyuşma geldi vücuduma. Gözlerim karardı. Kalp çarpıntısı oldu. Peynir zeytin ekmek yedim hemen. Şimdi de bacaklarımı diktim yatıyorum

Başınız sağolsun canım Allah merhuma rahmet size sabır ihsan eylesin

Canım çok geçmiş olsun derin derin nefes al dinlen bir şeyler yemekle çok iyi ettin ayaklarının altına yastığını koy dinlen. Bebeğin seni yormuş olabilir canım halsizlik baş dönmeleri hafif baygınlık hissi normal hele ki sen zor besleniyorsun ondan da etkiler artmış olabilir. Ama endişe yok

Aynen senin gibi düşünüyorum Can'ım. Pastörize içime sinmediği için Doktoruma sordum bu süt meselesini. Açık sütü iyice kaynattıktan sonra sorun yok dedi

Cnm başın sağolsun, Allah sabır versin...

Hmmm bilemedim ki şimdiben öyle duyunca kendimce böyle bir önlem aldım çünkü AOÇ günlük süt 2.günü bozuluyor Zaten ben süt de içemiyorum yoğurdu da böyle yapıyorum işte Ama köy sütüne de bayılırdım hele de ilk kaynadıktan sonraO Zaman süt içebildiğim günlerde öyle yapabilirim ne güzel

Can'ım geçmiş olsun şimdi iyisindir inşallah. Bu haftalarda bu baygınlık hissi oluyormuş bir de aç kalınca kötü oldun sanırım...

Gecmis olsun canim
Mutlaka acliktan olmustur ben de yasamistim aynisini. Yani vucut iyi beslenmeye aliskin simdi az yiyiyoruz neye ugrasigini sasiriyor
Ama mide kotu olunca da icimiz almiyo ne yapalim dimi

Herkese gunaydinn kizlar. Sizdeki sikauetleri duyunca rahatliyorum demek olmasi gerwken buymus normalmis diye dusunuyorum :)
Benim kontrolum taaaaa cumartesi. Zaman nasil gececek bilmiyorum
Bebisim buyumus mudur iyi midir diye dusunuyorum
Korkuyorum onu kaybetmekten

Bu arada lelelenmeleri olan arkadaslarim dikkatle dinleyinn benii
Bu bayram annem bi akrabaya gitmis. Kadin hamile fakat soyle bi ilginclik var. Kadin 2 ay adet gormus. 1 ay gormeyince doktora gitmis. 3 aylik hamile oldugunu ogrenmis hemen ikili test falan yapmislar ense kalinligi olcmusler. Kadin sok olmus tabii. Adet gormus cunku bildiginiz. Ayrica ameliyatli oldugu icin ilac falan kullanmis doktor bir sey olmaz vitamin olmustur bebek gayet iyi demis
Tabii ben bunlari annemden duyunca sok oldum
Rabbim nasip edince ne kanama ne ilac engel oluyor. İyisi mi bebislerimiz hakkinda guzel seyler dusunmek

amin.öyle yük olduğumu düşünmüyodur elinden geleni yapmak ister ama ben kıyamıyorum galiba.biraz dışardan biraz ben biraz eşim idare ediyoruz işte.iyi hissettiğim zamanlar yapıyorum pratik bişeyler.yapamadığımız zaman kayınvalideme gideriz artık napalım dediğin gibi herkes biraz idare edicek

canın hangisini istiyosa onu iç canım korkma hiçbişey olmaz :)

günaydın herkese :) bugün biz 10.haftayı bitirdik.doktora gideli 4 hafta oldu en son gördüğümden beri çok büyüdü bebeğim biliyorum.bi hafta daha sabredip 11. hafta gitmek istiyorum doktora.bugün devlet hastanesine gidip bulaşıcı hastalık testlerini yaptırcam.inşallah güzel çıkar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…