2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Canım aynı şeyi en yazacaktim beni anlatmışsin. Surekli goguslerime bakıyorum grisi geçmiş mi diye azaldı önceki günlere Gore .bulantıları zaten çok olmadı ama aç kalınca bulanıyor hafif. Bide sudan zehirlenme oldu ilçede 50 bin kişi hastanelik oldu çok sükûr ben hasta olmadim cok hafif geçirdim ama yine de tedirgin oluyorum bi sorun mu var diye. Ben de 8+4 um bu arada

Ay sizlere cok geçmiş olsun.haberlerde okudum 50bin kisi zehirlenmis sudan.
Her gun ayni olmuyor.benim de bazen sabah bulaniyor bazen hic bulanmiyor.goguslerim hic agrimadi mesela.aslinda kendimizi baskalariyla karsilastirip moralimizi bozmamaliyiz.her vücut hamileligi farklı yasar.ben de gecen sene bir kayip yasadim.insan korkuyor tedirgin oluyor ama rahat olmaliyiz.bir de kendimizi cok fazla dinlememeliyiz.

aynı sayılırız canım 8+3 üm bende.. çok kötü bir duygu.. çok şükür sen etkilenmemişsin zehirlenmeden geçmiş olsun.. beni en çok tedirgin eden göğüs ağrısının geçmiş olması. bilmiyorum belki bugün dayanamayıp doktora gidebilirim.

Ben de bulantılarım azaldığında bugün bulunsa da iyi olduğunu anlasam diyordum. Çok normal bu korkularımız evhamlarımız. Malum ilk trimesterdeyiz. Düşük riski herkes için mevcut. Ama artık 2. Ay içindeyiz vücut da gebelik hormonlarını alışmaya başladı bazı belirtiler azalacak hatta kaybolacak olabilir. 8.haftaya kadar sadece sırt üstü yatabiliyordum, birkaç gündür yan yatmaya başladım. Göğüs hassasiyeti değişti. Bazı anne adaylarında renk değişimi hic olmuyormuş. O yuzden cogunlukla benzer belirtiler yasamamak bebegimizin iyi olmadigi anlamina gelmiyor.İçimizde bir mucize var ve Allaha emanet. Sağlıklıysa zaten herşey yolunda gidecektir. Dua edelim,birbirimize pozitif enerji verelim, kendimize sağlığımıza dikkat edelim.

Cok uzuldum kaybin icin. Seni cok iyi anliyorum cunku ben de 20 mayista kurtaj olmak zorunda kaldim. Bebegimin kalbi durmustu ve gelisimi durmusti. Su anda bi korku aynisi olacak mi diye
Ama unutma dunya dua uzerine kurulu. Bol bol dua et. Rabbim kimsenin bos birakmasin insallah. Cok ama cok zor
Senin anlasilmis ne guzel neden oldugu siimdi onlem aliyorsun. Ben zorla kromozom ve pihtilasma testi yaptirdim cok sukur sorun yok dediler. Bebegim neden oldu bilinmiyo
Ama pihtilasmada 2 faktore bakmislar yeterli mi kafama onu taktim

amin canım inşallah sağlıkla devam eder. evet hormonlara vücut alışıyor. Allah kucaklarımızda görmeyi nasip etsin.

sanada çok geçmiş olsun hangi faktörlere bakıldı canım bilior musun? bende üniversite hastanesinde 5 faktöre bakıldı 3ünde mutasyon çıktı zaten( mthfr, paı ve faktör 5) en önemlisi faktör 5 miş leiden mutasyonu.

Ben devlette yaptirmistim canim. Zaten 1 dusuk oldgu icin 1001 nazla yaptilar. Faktor 5 ve faktor 2 ye bakmislar

Pihtilasmada iki faktöre bakılıyor galiba canim.faktör 2 ve faktor 5 leiden di galiba.ben de yaptirdim.gecen sene kurtaj olmustum ben de

Günaydın güzel anneler:)
Yeni gelen arkadaslarimiz hosgelmis.
Kayıp yaşayan annelerimiz mutlaka daha fazla tedirgin oluyorlardir ama her hamilelik birbirinden çok farklıdır aynı kişinin iki hamileliği bile farklı farklı olabilir o yüzden kendinizi çok dinlemeyin zaten Rabbim ömür vermişse hiç bişey olmaz allahın izniyle eğer az ömür vermişse de malesef elden bişey gelmez. O yüzden siz ne kadar rahat olursaniz bebis de o kadar rahat olur.

Pihtilasmada iki faktöre bakılıyor galiba canim.faktör 2 ve faktor 5 leiden di galiba.ben de yaptirdim.gecen sene kurtaj olmustum ben de
Gecmis olsun canim
Umarim ayni seyleri yasamayiz yine. Benim anlamadigim neden fsrkli farkli faktorlere bakiyorlar bende de 2 ve 5 e bakmislar. Cok ilginc. Simdi ister istemez dusunuyorum bende pihtilasma var mi diger faktorlerde diye. Varsa onlem almak isterim

Çok sağol canım teşekkür ederiz. Başkaları ile karşılaştırmiyorum ama goguslerim ağrıyordu o azaldı .bide bu olay olduktan sonra tedirgin oldum .kötüyu cagirmamak gerek aslında ama inşallah bisey olmaz bebislerimize

2 ve 5 de sorun yoksa pihtilasma yoktur.belki baska seylere de bakiyorlardir diğer faktorlerde

Yok canim sadece senin icin demedim.ben de ayni seyi yapiyorum bazen karsilastirma yapiyorum o şöyle bende böyle filan diye.sonra diyorum o farkli ben farkliyim.Allah saglikla kucagimiza almayi nasip etsin.

Beni de araniza alinhamile oldugumu dun ogrendm yarn adet gunm dun degerm 308 cikti normal mi acaba

Değer normal önemli olan düzenli olarak artış göstermesi diye biliyorum. 2 katlayarak artıyor. Ben 6.haftada öğrendiğimde 62 bindi. Google a hafta hafta beta hcg değeri diye yazarsan referans aralığı bulabilirsiniz. ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…