2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Canim 9. Aydan başliyo 48. Aya kadar her ay bir paket kargoyla geliyor. Ben 20. Aya kadar olan paketleri aldım. İçinde aktiviteler ve eğitim materyalleri var ayına uygun. Ben dün aldım bakalım başlıcaz elimize ulaşır ulaşmaz.
Anladım canım içinde ne var bizimle paylaşır mısın
Evet ben kendi yaptığım ekmeği veriyorum.
nasıl yapıyorsun tarif verir misin

Anladım canım içinde ne var bizimle paylaşır mısın
nasıl yapıyorsun tarif verir misin
1 tatlı kaşığı kuru(instant) mayayı 1 su bardağı ılık suyla aktifleştiriyorum. Daha sonra içine 1 tatlı kaşığı tereyağ ekleyip yaklaşık 3 su bardağı tam buğday unu ile yoğuruyorum. Üstünü kapatıp yarım saat bekliyorum sonra poğaça gibi şekil verip 200 derece fırında üstü ve altı pembeleşinceye kadar pişiriyorum.

Son düzenleme:
Benim kız çok ekmekçi, çok seviyor görünce bile çıldırıyor. Dr ekmek verme demişti =(
Çorbalarına hipp bebek ekmeği ufalıyorum, sıvı yemek istemiyor çünkü. Tam buğday ekmeği de yiyor. Ekmek yemeden doymuyor ki. Ekmek yedirmek yanlış mı bilmiyorum. Ama imkanın varsa ekmeğini evde yap en sağlıklısı hem güvenilir..
Ben daha bir kere tam buğday verdim başka vermedim. Onun yerine sebze çorbalarına şehriye ya da pirinç koyuyorum. Versemmi acaba yaa diyorum bende

1 tatlı kaşığı kuru(instant) mayayı 1 su bardağı ılık suyla aktifleştiriyorum. Daha sonra içine 1 tatlı kaşığı tereyağ ekleyip yaklaşık 3 su bardağı tam buğday unu ile yoğuruyorum. Üstünü kapatıp yarım saat bekliyorum sonra poğaça gibi şekil verip 200 derece fırında üstü ve altı pembeleşinceye kadar pişiriyorum.
Ben eline veriyorum oyalanıyor çorbalarına erişte koyuyorum arada ama ekmekte çiğnemesi için güzel oluyor

Herkese merhaba.
Allah beterinden korusun ama kötü birşey oldu kızlar.. Kızımın üzerini değiştirirken kolunu dirseğinden çıkarmışım :KK61:Sıcağı sıcağına anlayamadık, sabaha kadar durmamacasına ağlayınca var birşeyi dedik. Baştan diş mi huzursuzluk yapıyor diye düşündük. Sonra baktık kolunu kıpırdatamıyor hemen hastaneye gittik. Allah'tan çok iyi bir hekime denk geldik, muayene sonrası anladı dirseğini yerine taktı :cry: Çok canı yandı yavrumun. Doğduğundan beri hiç öyle ağladığını görmemiştim. Siz siz olun giydirirken çok dikkat edin. Şimdilik takipteyiz. 2-3 gün gözlemleyin tekrardan çıkma riski var dedi. Dua edin kızlar birdaha olmasın, inşallah atlatmışızdır.

Herkese merhaba.
Allah beterinden korusun ama kötü birşey oldu kızlar.. Kızımın üzerini değiştirirken kolunu dirseğinden çıkarmışım :KK61:Sıcağı sıcağına anlayamadık, sabaha kadar durmamacasına ağlayınca var birşeyi dedik. Baştan diş mi huzursuzluk yapıyor diye düşündük. Sonra baktık kolunu kıpırdatamıyor hemen hastaneye gittik. Allah'tan çok iyi bir hekime denk geldik, muayene sonrası anladı dirseğini yerine taktı :cry: Çok canı yandı yavrumun. Doğduğundan beri hiç öyle ağladığını görmemiştim. Siz siz olun giydirirken çok dikkat edin. Şimdilik takipteyiz. 2-3 gün gözlemleyin tekrardan çıkma riski var dedi. Dua edin kızlar birdaha olmasın, inşallah atlatmışızdır.
Çok geçmiş olsun canım. Zaten biz kolunu giydirirken o kadar çok ağlıyor ki o kadar nazik davranmama rağmen. Kollar çok hassas.

Çok geçmiş olsun canım. Zaten biz kolunu giydirirken o kadar çok ağlıyor ki o kadar nazik davranmama rağmen. Kollar çok hassas.

Teşekkür ederim. Bir de giydirirken kendini kastığı için o ara oldu sanırım, hiç anlamadım. Dr da uyardı dikkat etmemiz konusunda. Bu tür vakalar çok geliyormuş. Allah korusun =(

Herkese merhaba.
çok geçmiş olsun Allah daha beterinden korusun canım nasıl canı açılmıştır yaa zaten bu aralar çıkarınca problem yok ama giymeye gececeği zaman kıyametkopuyor

çok geçmiş olsun Allah daha beterinden korusun canım nasıl canı açılmıştır yaa zaten bu aralar çıkarınca problem yok ama giymeye gececeği zaman kıyametkopuyor

Sağol canım teşekkür ederim. Benim kızın canı tatlı değildir ama öyle bir ağlaması vardı ki bende onunla ağladım içim yandı. Çok canı yandı. Geçti Allah'a şükür inşallah tekrarlamaz.

Herkese merhaba.
Çok geçmiş olsun gerçekten çok Üzüldüm

Kızlar oğlum iki aydir kg almıyor sizinkilerin kg durumu nasıl ? 6 dişimiz çıkmış durumda. Ama yemesi normal az mi yediriyorum acaba?
Sabah kahvaltı pek yediremiyirum. Öğle akşam bir cay bardağı princli ya da bulgurlu çorbalar veriyorum. Yiyor severek. Iki saate bir emiyor. Kaka da günde bir defa yapar.
Siz ne yediriyorsunuz? Ben nerde hata yapıyorum?

Iki ayda hiç kilo alamadık hatta kg kaybettik :KK43:

Biz de öyleydik bir buçuk ayda hiç kilo alamayıp üzerine 250 gram vermişti. Şimdi ne durumdayız bilmiyorum bayadır kontrole gidemedik. Ki benim kızım iştahsız bir bebek değil gayette güzel yer. Niye öyle olduğunu ben de çözememiştim :KK64:

Kızlar oğlum iki aydir kg almıyor sizinkilerin kg durumu nasıl ? 6 dişimiz çıkmış durumda. Ama yemesi normal az mi yediriyorum acaba?
Sabah kahvaltı pek yediremiyirum. Öğle akşam bir cay bardağı princli ya da bulgurlu çorbalar veriyorum. Yiyor severek. Iki saate bir emiyor. Kaka da günde bir defa yapar.
Siz ne yediriyorsunuz? Ben nerde hata yapıyorum?
Bizdedir aynı artık eskisi gibi kiloda almaz boyunda uzanmaz demişti Dr yeme olayına gelince tam bira alıştı derken hastalık yüzünden başandöndük

X