2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Doktor da bana onu yedir bunu yedir diyo ama teoride herşey kolay tabi, yok yani istemeyince 40 takla atsam da yemiyor:)) yumurta sarısını her gün farklı şeyle karıştırdım o da yok yani zaten kahvaltı olarak hiçbişi kabul etmiyor memeden başka. Evet biz de belki acele ediyoruz bebişlerden çok şey bekliyoruz ama işte aman yemicek mi alışamayacak mı düşüncesi yedi bitirdi beni. Biraz rahatlamakta fayda var aslında:) Cmt doktora götürcem bakalım ne diyecek inşallah rahatlatır kafamı.

İnşallah dr da önemli. Benim stresimi gören memeyle mi yaşayacak eninde sonunda geçecek ek gıdaya diyor. Ama yapı meselesi işte.

Bizim yarın 8.ayımız bitiyor. Dr günde 1 tane ceviz yedirmemi söyledi, havanda döverek yoğurduna meyvesine kahvaltısına eklicem. İlk bir cevizin çeyreğiyle başlicam.
Köy tavuğu bulabilirsen yedir dedi, baklagillere başlicaz yavaş yavaş. Balık hakkında birşey demedi, bende sormayı unuttum :KK64:Menüler zenginleşiyor kızlar :21:

Bizim yarın 8.ayımız bitiyor. Dr günde 1 tane ceviz yedirmemi söyledi, havanda döverek yoğurduna meyvesine kahvaltısına eklicem. İlk bir cevizin çeyreğiyle başlicam.
Köy tavuğu bulabilirsen yedir dedi, baklagillere başlicaz yavaş yavaş. Balık hakkında birşey demedi, bende sormayı unuttum :KK64:Menüler zenginleşiyor kızlar :21:
Ben sarımsak rendesinin en küçük tarafıyla rendeliyorum sabahlari yumurtasıyla karıştırıp veriyorum tabi yumurtayı bitirmiyo ama kaç kaşık olursa olsun ceviz yemiş oluyo biraz

Ben sarımsak rendesinin en küçük tarafıyla rendeliyorum sabahlari yumurtasıyla karıştırıp veriyorum tabi yumurtayı bitirmiyo ama kaç kaşık olursa olsun ceviz yemiş oluyo biraz

İyi fikir canm sağolasın, ben de öyle yaparım. Ben ceviz kuruyemiş falan hiç sevmem, hamileyken bile yemedim. İnşallah kızım bana çekmez, alerji yapmaz da yer inşallah =)

Bugün oğlum uyuyordu koltuktan düştü. Heryere minder koyuyorum halbuki. Yani gidip o mindersiz yeri bulup oraya düşmüş. Nasıl oldu hala anlamıyorum yani zıplamış olması gerek ancak öyle oraya geçer:110: neyseki iyi kucağıma alınca sustu ağladı bayağı ama. Birde gözünün altı kızardı. Kusma falan olmadı Allah'tan. Dikkat edin kızlar bebişlere. Allah miniklerimizi korusun:dua: biz hala ek gıdaya da geçemedik 7 aylık olucak 2 gün sonra ama herşeyi istisnasız herşeyi reddediyor. Sadece emmek istiyor. Artık tatlı tuzlı demeden deniyorum belki seveceği birşey olur diye ama yook. Ne inatçı çıktı benim oğlan yahu

Selam arkadaşlar. Bugün çok moralim bozuldu oğlum emerken bir baktım ağzı kan. Noluyor dedim bir baktım göğsüm de kan nasıl oldu anlamadım alt ve üst dişleri var acaba ısırdı da mi kanatti hissetmedim o göğsümü emzirmekte endiseliyim. Üzerine iki defa diğer göğsümü emzirdim. Süt yerine kan içmiş kuzum çok sinirlerim bozuldu.

Selam arkadaşlar. Bugün çok moralim bozuldu oğlum emerken bir baktım ağzı kan. Noluyor dedim bir baktım göğsüm de kan nasıl oldu anlamadım alt ve üst dişleri var acaba ısırdı da mi kanatti hissetmedim o göğsümü emzirmekte endiseliyim. Üzerine iki defa diğer göğsümü emzirdim. Süt yerine kan içmiş kuzum çok sinirlerim bozuldu.
Geçmiş olsun canım kanatacak kadar isirsa hissetmezmisin benim oğlan ısırıyor ben acisindan bağırınca oyun yaptım zannediyor gülüyor birde gene ısırıyor nasıl anlaticam bilmiyorum ısırması gerektiğini.

Kızlar bir şey sorucam. Mesela bebeginize bugün m muhallebi veyahut sebze püresi hazirladiniz. Ve o artti. Ertesi gün bunlardan herhangi birini folapta muhafaza edip disari cikartip ilinmasini bekleyip tekrar versek bi zarari olur mu acaba. Nitekim ben öyle yapıyorum da :) en fazla ertesi günü de veriyorum kalirsa çöpe atiyorum zaten. Yani en fazla 24 saat veya 48 saat durmuş oluyor .

Kızlar bir şey sorucam. Mesela bebeginize bugün m muhallebi veyahut sebze püresi hazirladiniz. Ve o artti. Ertesi gün bunlardan herhangi birini folapta muhafaza edip disari cikartip ilinmasini bekleyip tekrar versek bi zarari olur mu acaba. Nitekim ben öyle yapıyorum da :) en fazla ertesi günü de veriyorum kalirsa çöpe atiyorum zaten. Yani en fazla 24 saat veya 48 saat durmuş oluyor .

Ben sebze yemeği yada çorba yapıyorsam iki günlük yapıyorum zaten, ocakta ısıtıp ikinci gün yine yediriyorum. Muhallebi yapmıyorum artık, ilk zamanlar yapmıştım sadece. Onun yerine hipp yada aptamilin kaşık mamalarından alıyorum arada yapıyorum.

Ben sebze yemeği yada çorba yapıyorsam iki günlük yapıyorum zaten, ocakta ısıtıp ikinci gün yine yediriyorum. Muhallebi yapmıyorum artık, ilk zamanlar yapmıştım sadece. Onun yerine hipp yada aptamilin kaşık mamalarından alıyorum arada yapıyorum.
Tamam öyleyse sağlık açısından bir sorun yoksa.. çorba sebze puresi muhallebi yapiyorum illaki artıyor. Veriyordum. Simdi rahatlikla veririm madem.. tesekkurler :))

Ben hergün yeniden yapıyorum. Sebzesini de muhallebisinide 1 kaselik yapıyorum kalanı atıyorum. Hergün taze hazırlamak içimi daha çok rahatlatıyo. Doktorumun verdiği ek gıda bilgilendirmesinde de hergün taze verilmeli yazıyor zaten. Tabi herkesin kendi fikri. :)

X