2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
ayağına çorap dışında bişi giydirince o kadar çok dikkatini çekiyo ki ağzı sulanıyo yemek için çıkartana kadar uğraşıyo.baya sorun bu soğukta kilotlu çorapta bezlerken uğraştırıyo :)
Bizimki de giyinmeyi hiç sevmiyor hele üste ellerinigiysireceğim zaman kıyamet kopuyor. Çıplak gezecek istediği :))
Güzel anneler hepinize hayırlı sabahlar :) bugün erzuruma ilk kar düştü kızımı karla tanıştırmayı planlıyorum öğlen saatlerinde dışarı çıkartıp kar mıncıklatmaya niyetliyim Allah izin verirse :)
dikkat et miniğe rüzgar ve terine oda kara alışsın bakalım :)

Benimkinde bir sinir bir öfke bu aralar sanırsın ergenliğe girdi.resmen sinirlenince kendini geriye atmaya başladı.üst giydirmek zor.istediğini vermeyince bağırıyor çığlık çığlığa ağlıyor.o saksı bitkisi hali bitti bende bir bireyim diyor resmen artık.bu hafta ilk dişini çıkardı.ondan mı bu öfke acaba koç burcumu böyle?

Ek gıdaya geçtiğimizden beri oğlum hiç gönüllü severek yemiyodu
Bugün trabzon hurması (bazı yerlerde ismi farklı) verdim ilk defa ikinci kaşık için ağzını açıp beklediği için sinirlendi ya çok hoşuma gitti :)
İnşallah bundan sonraki yiyeceklerede böyle istekli olur

1 tatlı kaşığı pirinç unu
1 tatlı kaşığı irmik
1 çay bardağı su ile pişirdim ılıyınca ezdiğim hurmayı kattım

Denerseniz afiyet olsun bebişlerinize :)

P pesimistanne tarhana veriyorum derken (yanlış yönlendirmeyeyim) yağ salça tuz falan hiç kullanmıyorum. Sadece suda pişiriyorum. Tarhana koyu oluyor, öyle su gibi olmuyor =)
Teşekkür ederim. Anladım zaten ben de sadece su ve tarhanayla yaptım. En son da azıcık zeytin yağı ekledim. İlk defa yoğurt dışında sevdiği bir şey oldu:)

Kizlar bende sabah kalkinca 1 yumurta sarisi ,biraz labne ve bir cay kasigida keciboynuzu pekmezi veriyorum. Bunlari bulamac olarak yemiyor ben ayri ayri ezip veriyorum. 3 gundur bende oglen tarhana veriyorum. Bebek tarhanasi aldim icine 1 dilim bebek ekmegini rondo da un gibi yapip corba ile karistirip veriyorum cok seviyor. Yogurt veriyorum. Onuda seviyor. Gece uyumadan tok tutmasi icin muhallebi yapiyorum.1 kasik pirinc ununu su bardadinin 4 de 3 su ile pisiriyorum. Uzerine 50 cc mama koyuyorum. Icine seker yerine yarim muzu ezip koyuyorun.Bu arada aranizda labne yapan var mi ben hazir veriyorum ama kendim yaomak istiyorum.Tarif verir misiniz?

Ek gıdaya geçtiğimizden beri oğlum hiç gönüllü severek yemiyodu
Bugün trabzon hurması (bazı yerlerde ismi farklı) verdim ilk defa ikinci kaşık için ağzını açıp beklediği için sinirlendi ya çok hoşuma gitti :)
İnşallah bundan sonraki yiyeceklerede böyle istekli olur

1 tatlı kaşığı pirinç unu
1 tatlı kaşığı irmik
1 çay bardağı su ile pişirdim ılıyınca ezdiğim hurmayı kattım

Denerseniz afiyet olsun bebişlerinize :)

Trabzon hurmasini bende sade vermeyi denedim sevdi, hic beklemiyordum begenmesini :)

Kızlar benim kız da kollarina dokunulmasindan hiç hoslanmiyor. Hemen çekiyor kollarını. Böyle olan var mı?

Bu arada benim ki de eline alıp yemiyor. Bugün havuç haşladım. Parmak şeklinde sapur şupur yedim. Canı çekti verdim ağzına kopartıp yedi. Sonra eline aldı ama onu ağzına götürmüyor. Dedim ver annecim ben yiyeyim benim ağzıma verdi ben yedim baya sağolsun :)

Bir de kızım bu aralar tükürüğu ile oyun yapıyor. Ağzından dışarı kopurtuyor. Bunu yaptıktan sonra bakıyorum ağzından salya akıyor. Bu dış salyasi mi. Yoksa konuşmaya çalışmanın belirtileri mi. Baya değişik sesler çıkarıyor çünkü o arada. Dış salyasi ise ne zaman çıkar bu dış :KK43: geceleri çok uyanıyor. Emziriyorum mama veriyorum üstüne sonra yine uyanıyor. Diş huysuzlugu mu acaba diyorum.

Ve kızım kahvaltıyı hiç almıyor. Buğu ağzına az biraz yumurta sarısı verdim 2 kere yedi sonra kitledi ağzını. Acaba gece her uyandığında besliyorum tok mu uyanıyor ondan mı yemiyor demeye başladım.

Kızlar bebegim diş çıkarıyo birini patlatmıs ama çok huysuz geceleri hep aglıyo artık gündüz bile düzgün uyumuyo damakları şişmiş üstdeki dişlerde çıkacak galiba baya şiş onun için ne yapabilirim yardım edin

Kızlar bebegim diş çıkarıyo birini patlatmıs ama çok huysuz geceleri hep aglıyo artık gündüz bile düzgün uyumuyo damakları şişmiş üstdeki dişlerde çıkacak galiba baya şiş onun için ne yapabilirim yardım edin

Bizim çıkmadı daha. Bende bir iki uyanıyor diye sis bekliyorum. Ne zormuş meğer. Allah yardım etsin yavrularimiza

Bu arada ben eşime firca aldirmistim dış kaşıma için. İçinden jeli filan da çıkmıştı. Öyle birşey kullanabilirsin. Soğuk elma armut ver dişlesin rahatlasin. Kıyamam.

canim ben de ise yaramadi ama sen dene soguk su ile tulbent mendil islat.parmagina dola damaklarini kasi.yapacak cok birset de yok.ben habire sallamistim.beyni sulancak dedim.cikabiliyorsan baska yerlere git.degisik oyuncak.ilgisini dagitmaya calis.
Rabbim kolaylik versin ins

Bunun için olan ilaclar var doktorunuza veya aile hekimine danisirsaniz yazar. Bi nebze rahatlatiyor

Bizde hala hiç diş yok :işsiz: Belirti de yok.
Sabah kontrol var bakalım, doktor teyzemize gidicez =)
Herkese Allah rahatlık versin, iyi geceler.

• Beğen
Reactions: mnt
X