2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
simarik83 nasilsin?? Boyle sizleri gorunce aklim hemen erken dogum tehlikesi zamanlarim aklima geliyor yuregim pirpir ediyor.3.cocuk dusununce yok yok diyorum hemen evhamlanma kaldi bende.
Arkadaslar Sunnet yapcak olan var mi? Ben cok istedim 40 icinde olsun bi turlu basaramadik.bu zmana kaldi.bir yandan olsun bitsin diyorum bir yandan canim yaniyo nolcak diye:/

İyiyim hoşgeldin yoktun uzun süre :) sen yokken biz burda büyüttük kebap yediriyoruz artık bebişlere :))) babypooh
Sünnet olayınıda hallet emekleyip ayaklanmadan bence sürtmesin onun haricinde en fazla 2 gün sıkıntı oluyo huzursuz oluyo

Hahahahosbulduk canim.2 cocukla yuvarlaniyorum resmen gozlerim kafam iki ayri yerde.sunneti ertelememeliyim evet yaa:/ herkes oyle diyor.oglan cocuk baskaymis kizimda karistirma huyu yoktu bu fena.kollarim kas yapti topalak yuvarlaniyor surekli.senin bebisin nasil iyi mi?
Benimki habire beni somuruyor ek gidada gozu yok.benimde ne heveslerim vardi guzel tariflerim.zorlada yediremiyorki insan

Ben yaptırdım ayın 7 ekimde. Yani 12 gün oluyo. Ben tavsiye ederim. Bebeklerin pipi uçlarını sürekli geri itip temizlemen gerekiyo yoksa mayasır birikiyo. Bizimkinin ucu dardı geri gitmiyodu. Çok şülür bişey birikmemiş ama sağlık açısından doktorumuzda erken tavsiye etmişti. Evet ağrı oluyo ama doktorun verdiği fitil ve şurup sayesinde çok rahat atlattık ilk 24 saati. Sonrada merhem sürerken ağlıyodu. Ama çabuk geçiyo. Hem ilerde travmasını da yaşamıyo. Klinikte ne olacagını anlayacak yaşta çocukları gördükçe şükrettim erken yaptırdığıma

Hoşgeldin.bayadır yoktun ortada.bak ben 2 çocukla hala burdayım:)şaka bir yana 2 çocuk çok ama çok zormuş.her gece yatağa yattığımda gün boyu halı koltuk silmişcesine ağrıyor her yanım.halim içler acısı sürekli evi topluyorum arkamı dönmeden tekrardan dağılıyor.çamaşır ütüden bıktım.hadi yazın balkona asıyorduk şimdi ne olacak bilmem.evim küçük olmasa çoktan kurutma makinesi almıştım.yoğurt mayala peynir yap büyük kızın kahvaltısı küçüğün püresi akşam ikisinin banyo fasılları sırayla uyumaları derken saat 11 i buluyor nerdeyse.2 yaş bir sınırdı büyük kızımda.dört gözle önümüzdeki 1,5 yılın geçmesini bekliyorum artık:)

Benim oğlanda sürekli yuvarlanıyor. Salona kocaman çarşaf açtım halının üstüne bir o yana bir bu yana dolanıyo bütün salonu :) özellikle koltukların altına bacaklarını sokmayı çok seviyo :)) ek gıda da sorun yaşamadık ama seçiyor baya. Yemek istiyor iştahı var ama herşeyi yemiyor. Aman sonunda yiyecekler nasılsa :)

Bende versem mi biogaiyayı sam simplex ile birlikte veriyodum bıraktım içim el vermiyo onun yerine kimyon kaynatıp verim diyorum bizdede yumurta yaramadı iki kez verdim çıkarttı ama vucuduna bişi yapmadı alerji değilde ağır geldi diye düşündüm ama tekrar vermeye cesaretim yok

Günaydın kızlar
Bebişlere ekmek veriyor musunuz? Ben kahvaltıda veriyorum, doğru mu yanlış mı araştırmadım
Zaten yumurta yemiyor hiç sevmedi. Eee ne beslicem ben bu çocuğa kahvaltıda? Siz neler yediriyorsunuz? Öncesinde emdiği için karnı tok oluyor herhalde, çok az yiyor.

Kızlar merhaba

Soğuk algınlığı gibi bir durumum var ne yapmam lazım acaba?

Bir tane parol aldım dün akşam .

Bir de Calpol mu içsem?

Sizin başınıza geldi mi?

Hosbulduk canim masallah sana.
Aynen bizimde oyle ablanin kaprisleri bana da yedir diye kahvaltiyla basliyo devam ediyor.Cok da hakkini yemiyim yazik baya sahiplendi ne alirsa kardesimede alalim diyor odasina goturup yanimda oynasin o da diyor.Ama benim icin hazirliklar bitmiyo.Ben de katiliyorum kizim 1 yasindan sonra epey kolaylamisti bunun oglan cocugu oldugunu varsayarak 1.5 2 yas insallah beklentim büyük

Benim ilk 3 ay nurse harvey vermistim cok zorlandiginda.o zmanlr cok da gazli degildi gece uykusu 7 8 saat uyurdu kalkmadan.simdi noldu anlamiyorum biogaiayi soyledi doktor prebiyotik oldigu icin icime sindi bizim yogurt yedirmemizin amaci da o prebiyotikle bagirsaklarinin guclenmesi.metsil sap simplx ilacimsi katkili seyler.kimisi nette yazmis bio icin fayda bulmadim diye ama ben basladim bu 2.kutu antibiyotik gibi ayni saate verirsen bence ise yariyor.ben aksam 7 gibi veriyorum sabaha karsi olan gaz sikintilari gitti diyebilirim.

Evet canim bizim doktorda erken olmasini önerdi.fiskirtarak yapiyor mu diye sordu biraz kapali anladigim kadariyla.bide benim tasinma meselem var ondan sonra hemen yaptirayim insallah.

Gunaydin canim:)
Ekmek ici verilir dogal tahilli olanlardan kimisi satilan bebek ekmeklerinden koyuyor sana kalmis bisi.onu ihlamur gibi caylarla islatip yumurta sarisiyla pekmezle labneyle bulamac yapip verilebilir.Tabi doktorun kahvaltiya gec dediyse.Ancak soyle bir inanis da var her birini ayri ayri verirsen cocuk tadini algilar ve oyle yer.ben kizimda 2 turlu denedim mesela seninki gibi yumurtayi ve peyniri reddediyordu bulamac yapinca kasik kasik yiyordu.simdi buyudu hala daha peyniri sevmez labne turu yer yerse.bende tulumu omletin icine katip yediriyorum.Ama yumurtayi da cok sever hatta bugun kahvaltida bildircin yumurtasi yok mu diye sordu:) Cocuklara gore degisen bisi biraz:)

Ben ekmek vermiyorum fazla gelir diye düşünüyorum 6 aylık şuan.
Yumurtayı haşlarsam lor peyniri ve biraz yoğurt suyuyla açıp veriyorum
Pişirincede yoğurtla veriyorum. Yumurta arkasından hemen yoğurt kolay yutuyo.
Benimde az yiyo ama tadıyo şimdilik. ilk zamanlara göre 3-4 kaşık fazla yiyo yavaş yavaş.
Kendim bebe bisküvisi yapıp vermeyi düşünüyorum ama hala vakit bulupta bi tarif deneyemedim

Doktorumuz kahvaltıya geç dediği için geçtim. Bulamaç yapmıyorum, hepsini ayrı ayrı veriyorum. Tam buğday ekmeği içinden yediriyorum minik minik :)) Yumurtayı her seferinde reddediyor, birde yoğurt sevmiyor. Yarın omlet denicem az zeytin yağı yumurta sarısı, belki öyle kandırabilirim :) Ekmek vermeyin deniyor ileride şeker hastalığı riski fazla oluyormuş Allah korusun Onu verme bunu verme ne yicek bu çocuk Annem bana yokluktan süt alamayıp çay içine ekmek doğrar peynir ufalar öyle yedirirmiş napsın süt alamayınca. Şuan da şeker hastalığım yok ama ileride ne olur Allah bilir. Beslenme konusunda kafam oldukça bulanıyor okuduklarımdan. Çokta kasmayım diyorum ama yine içim rahat etmiyor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…