2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Ben çok araştırdım canım oluyor yoğurt sütle fermantasyona girdigi için çok fark etmiyormuş bizim sütçümüz var ondan alıyoruz ama olmasa günlük sütle maya yapardım
Kızlar aklıma bir şey takıldı. Yoğurt mayalarken maya olarak kullandığımız yoğurt normal market yoğurdu olabilir mi yoksa yine ev yoğurdu mu olmalı?
Bir de hangi sütleri tercih ediyorsunuz kutu süt mü yoksa günlük cam şişe süt mü :KK64:

Ben ilk mecburen market yığurduyla mayaladım hatta sütaş almıştım. Ordan devam ettim şimdi kendi yoğurdumla mayalıyorum hep. Bir de günlük şişe süt kullanıyorum. Şişe sürü kaynatmayacaksın ısıtacaksın sadece. Serçe parmağını soktuğunda 6. saniye parmağında acı hissetmen lazım. Ben öyle anlıyorum :)) çok ısınırsa soğumasını beklersin mayalama sıcaklığına gelene kadar.

Ben çok araştırdım canım oluyor yoğurt sütle fermantasyona girdigi için çok fark etmiyormuş bizim sütçümüz var ondan alıyoruz ama olmasa günlük sütle maya yapardım

Kendim ev yoğurdunu sevmediğim için bugüne kadar mayalama ihtiyacı duymadım ama artık mecbur, herşey evlatlarımız için.. Bakalım başarabilcem mi :)) Birde hergün taze mayalamak gerekiyormuş, kardeşime doktor öyle söylemiş. Hergün de mayalanmaz ki :/

Kendim ev yoğurdunu sevmediğim için bugüne kadar mayalama ihtiyacı duymadım ama artık mecbur, herşey evlatlarımız için.. Bakalım başarabilcem mi :)) Birde hergün taze mayalamak gerekiyormuş, kardeşime doktor öyle söylemiş. Hergün de mayalanmaz ki :/
Ben minik kavanozlara mayalı yorum her gün bir tanesini açıyorum birde mayaladıktan sonra ağzını kapatıyorum sıcakken öyle mayalanıyor kv öyle dedi yoğurt taze kalırmış

Canım her gün mayalamaya gerek yok dolapta muhafaza ettikten sonra eksimedikten sonra yedirebilirsin

Canım her gün mayalamaya gerek yok dolapta muhafaza ettikten sonra eksimedikten sonra yedirebilirsin

Ben dün çocuğa ayri ayri minik kaselerde uc tane yogurt mayaladim baktim tutmamis dolaba kaldirdim sogursa tutar falan dusuncesiyle.
Baktım hala süt yoğurt olmamış. Gittim fırını açtım 60 dk ve 75 derece ayarladım. Orda isinip soguyana kadar biraktim. Ve yogurdum tutmus çok sevindim. Ha sunu söylemeyi unuttum üç kase tutmamış yogurdu küçük bir tencereye birlestirip doktukten sonra fırına sürdüm. Tek tek bir daha da ugrasmam

Peribiyotik mayayı nereden aldın şokta var dediler bulamadım ben
Geçen hafta şokta vardı bugün gittiğimde göremedim kalmamıştı :KK43: bir daha görürsem alıp onunla yapıcam.

Ben her akşam 1 çay bardağı süt ve 1 çay kalığından biraz fazla yoğurtla mayalıyorum. Her gün taze yemiş oluyor. Litrelerce mayalamana gerek yok yani.

X