2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Bazıları bildiğimiz kalıp beyaz peynirle yapmışta ama bana da süzme peynir mantıklı geldi. Ay bir sürü tarif buldum instagramdan şu peynir tadımlarımızda bitsin yapıcam tek tek :) süzme yapcam sonra da lor yapcam çok heveslendim :))
Yap yap acayip zevkli uğraşmak ben yapı kendim yiyorum :) sen avakoduyu nasıl verdin

Dün yumurtaya başladık. Yumurta sarısının çeyreği ile başladık çok güzel yedi. Bugün yarısını verecektim sarının ama öğürerek zar zor çeyrek yedi yine anlamadım. Yarın yine vercem bakalım yiyecekmi. Daha sonra da labne peyniri yapıp vermeye başlicam. neslim33 neslim33 sen süzme peynirlemi yaptın yoksa normal beyaz peynirlemi?
tarifi paylaşır mısın kolye cekeyim bende :)

tarifi paylaşır mısın kolye cekeyim bende :)
Yoğurt mayalar gibi 1 lt sütü 1 tatlı kaşığı süzme peynirle mayalıyosun. 6-7 saat dışarda havluya sarılı bekletiyosun sonra 10-12 saat dolapta dinlendiritosun sonrada tülbentle süzüyosun. Süzdüğün suyu da atma buz torbalarına koyup sakla buzlukta :)
Bende sert aldım iki gün sonra verecem diye bakalım yumuşarmı yumusamazsa bende öyle yaparım
Ben biraz önce yine verdim avokado yine ezilmedi rendeledim mecburen. Cumartesi almıştım ama 1-2 gün sonra yine veririm

Yoğurt mayalar gibi 1 lt sütü 1 tatlı kaşığı süzme peynirle mayalıyosun. 6-7 saat dışarda havluya sarılı bekletiyosun sonra 10-12 saat dolapta dinlendiritosun sonrada tülbentle süzüyosun. Süzdüğün suyu da atma buz torbalarına koyup sakla buzlukta :)

Ben biraz önce yine verdim avokado yine ezilmedi rendeledim mecburen. Cumartesi almıştım ama 1-2 gün sonra yine veririm
hazır düzme peynirle mayalıyorsun değip mi yogurt alerjisi çıktı belki peynire çıkmazda peynir veririm bende

Ben elmanın arasına koydum nette öyle okudum çabuk yumuşarmış öyle

Kızlar nohuttan yoğurt mayası yaptım çok kötü kokuyo yaptığım yoğurtlar aranızda deneyen varmı hiç bu koku geçer mi acaba

Kızlar nohuttan yoğurt mayası yaptım çok kötü kokuyo yaptığım yoğurtlar aranızda deneyen varmı hiç bu koku geçer mi acaba
Ben kendim yoğurdu mayalıyordum probiyotik mata ile yapıyorum nohutu hiç denemedim canım

Kızlar aklıma bir şey takıldı. Yoğurt mayalarken maya olarak kullandığımız yoğurt normal market yoğurdu olabilir mi yoksa yine ev yoğurdu mu olmalı?
Bir de hangi sütleri tercih ediyorsunuz kutu süt mü yoksa günlük cam şişe süt mü :KK64:

Kızlar aklıma bir şey takıldı. Yoğurt mayalarken maya olarak kullandığımız yoğurt normal market yoğurdu olabilir mi yoksa yine ev yoğurdu mu olmalı?
Bir de hangi sütleri tercih ediyorsunuz kutu süt mü yoksa günlük cam şişe süt mü :KK64:
Ben kendim evde mayalıyordum onunla mayalamaya devam ediyorum bizim burda sütçü var ordan alıyorum yada marketten günlük süt alıyorum günlük sise sütlerinden al canım

Market yoğurdu olmaz canım kutu sütte olmaz günlük süt şart.bende ilk mayanın kaynağı bilinsin diye nohuttan maya ürettim ama ne yazık ki aldığım süte bol su katmışlar yoğurtlarım sulu oluyo :KK43:

Ben kendim evde mayalıyordum onunla mayalamaya devam ediyorum bizim burda sütçü var ordan alıyorum yada marketten günlük süt alıyorum günlük sise sütlerinden al canım

Market yoğurdu olmaz canım kutu sütte olmaz günlük süt şart.bende ilk mayanın kaynağı bilinsin diye nohuttan maya ürettim ama ne yazık ki aldığım süte bol su katmışlar yoğurtlarım sulu oluyo :KK43:

Kızlar ben acemiyim ya daha hiç yoğurt mayalamadım ilk olacak yani. O yüzden sordum. Teşekkürler cevaplarınız için :KK16:

Kızlar ben acemiyim ya daha hiç yoğurt mayalamadım ilk olacak yani. O yüzden sordum. Teşekkürler cevaplarınız için :KK16:
Ben ilk mecburen market yığurduyla mayaladım hatta sütaş almıştım. Ordan devam ettim şimdi kendi yoğurdumla mayalıyorum hep. Bir de günlük şişe süt kullanıyorum. Şişe sürü kaynatmayacaksın ısıtacaksın sadece. Serçe parmağını soktuğunda 6. saniye parmağında acı hissetmen lazım. Ben öyle anlıyorum :)) çok ısınırsa soğumasını beklersin mayalama sıcaklığına gelene kadar.

biraz kaynar canım 5 dk felan içindeki au azalır birde hemen kırma yoğurdu dolaba koyunca bir gün bekle

X